DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Cierpienie i śmierć. To grozi osobom z Zespołem Downa na całym świecie! Dziś obchodzą swój dzień

Cierpienie i śmierć. To grozi osobom z Zespołem Downa na całym świecie! Dziś obchodzą swój dzień
By Emily Walker from Wellington, New Zealand (The Royal Wave) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W poniedziałek, 21 marca, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego celem jest zagwarantowanie, aby osoby z zespołem Downa cieszyły się pełną akceptacją w społeczeństwie i mogły korzystać ze swoich praw. Obecnie osoby te są wielowymiarowo dyskryminowane prawnie, a często ich żyje jest zagrożone jeszcze przed narodzinami.

 

Przypadający w poniedziałek, 21 marca, Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony od 11 lat. Od 2012 roku pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, Zgromadzenie Ogólne ONZ potwierdziło celowość obchodów tego dnia na arenie międzynarodowej.

 

Jego tegoroczne hasło brzmi: „Moi przyjaciele, moja społeczność – korzyści z integracyjnego środowiska dla dzisiejszych dzieci, jutrzejszych dorosłych”. Przypomina ono o konieczności zapewniania możliwości pełnego korzystania przez osoby z Zespołom Downa z przysługujących im praw.

                                                                                               

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wspiera w tym dniu francuską Fundację im. Jérôme'a Lejeune'a, działającą na rzecz osób z Zespołem Downa i zorganizowaną przez nich międzynarodową petycję Stop Discriminating Down. Jest to inicjatywa przestrzegająca przed nowymi technikami badań prenatalnych, wykrywającymi trisomię 21, które doprowadzą nieuchronnie do zwiększenia liczby aborcji, a w konsekwencji do prawie całkowitego wyeliminowania urodzeń dzieci z dodatkowym chromosomem.

 

Już dziś w większości państw Europy ponad 90 proc. dzieci z Zespołem Downa zostaje zamordowanych jeszcze przed narodzeniem. Usankcjonowana prawnie selekcja eugeniczna nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych, nie łagodzi cierpienia tych dzieci ani ich rodzin. Zarazem dzieci urodzone z trisomią 21 potrafią doceniać życie i często czerpią z niego większą satysfakcję niż inni.

 

Profesor Jérôme'a Lejeune, genetyk i lekarz, który odkrył przyczynę Zespołu Downa (trisomia 21) był zadeklarowanym obrońcą praw osób z tym zespołem cech wrodzonych, w tym ich prawa do życia, a jego odkrycia z dziedziny genetyki miały zasadnicze znaczenie dla określenia statusu prawnego człowieka w rozwoju prenatalnym.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowała Fundacja im. Jérôme'a Lejeune'a:

 

 

Ponadto zachęcamy do poparcia międzynarodowej petycji przeciwko ludobójstwu nienarodzonych dzieci z Zespołem Downa. Dostępna jest ona na stronie www.stopdiscriminatingdown.com.

 

Źródło: Ordo Iuris

MWł 


DATA: 2016-03-21 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy PCh bawi się w lewicę? Dyskryminacja? Jaka dyskryminacja? To chyba naturalne, że te przykre dzieci nie mogą mieć wiele do powiedzenia. Oczywiście, należy zakazać tzw. aborcji, ale nie ukrywajmy, że to raczej powód do wstydu, że takie istoty uważane są za Polaków. To, jak by nie było, najsłabsze ogniwo i zaprzeczenie elit. Tak więc należy pozwolić, by się rodziły, ale na tym poprzestać. Tym bardziej, że nie da się ich wyleczyć, więc żadna inna pomoc nie wynagrodzi choroby.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Każdy człowiek jeslt piękny bo stworzony przez Boga i cłowieka,najpiękniejsza współpraca.
ponad 4 lata temu / dana
 
To jest bardzo zły film, bo powinna być pokazywana osoba z Downem, a nie jakaś śliczna, zgrabna i sprawna aktorka. Tak to wygląda, jakby autorzy filmu wstydzili się pokazać prawdziwą osobę, ze względu, oczywiście, na jej upośledzenie.
ponad 4 lata temu / Ewa G
 
Adolf Hitler chichocze zza grobu.
ponad 4 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.