DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   CYWILIZACJA

Gianfranco Amato

Cień szariatu


Hamilton Burns WS, Solicitors & Solicitor Advocates to pierwsza brytyjska kancelaria prawna specjalizująca się w prawie islamskim. Pomysł jej powołania narodził się w szkockim Glasgow i stanowi najnowszy alarmujący sygnał dotyczący rozprzestrzeniania się szariatu w Zjednoczonym Królestwie.

Nie wszystkim jest znany fakt, że na mocy ustawy obowiązującej już od 14 lat (Arbitration Act z 1996 r.) pozasądowe stosowanie szariatu w sprawach dotyczących praw rodziny (rozwody i opieka nad dziećmi) oraz kwestii gospodarczo-finansowych jest dzisiaj w Wielkiej Brytanii w pełni uznawane. Właśnie w następstwie tej ustawy powstał Muslim Arbitration Tribunal (Muzułmański Trybunał Arbitrażowy), którego orzeczenia mają moc prawną na równi z wyrokami wydawanymi przez zwykłe sądy Jej Królewskiej Mości. „Sądów islamskich”, wyrokujących w sprawach pozostawionych w taki czy inny sposób do dyspozycji stron, jest obecnie ponad osiemdziesiąt, a ich liczba wciąż gwałtownie rośnie.

Znamienne, że do takich sądów odwołuje się także coraz więcej niemuzułmanów, których przyciąga nieformalny charakter stosowanych przez nie procedur, uważany za less cumbersome (mniej uciążliwy) w porównaniu z brytyjskim systemem prawnym.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Jak to się stało, że pogańska figurka trafiła do kościoła a potem do Tybru? – prosto z Watykanu opowiada o tym Krystian Kratiuk.

 
 

Nowa ideologia neguje rzeczywistość rodziny, proklamuje społeczeństwo płynnych jednostek – powiedział w Warszawie Eugenio Capozzi, profesor historii współczesnej, wykładowca Uniwersytetu Neapolitańskiego, autor książki pt. Politicamente corretto. Storia di un'ideologia („Polityczna poprawność. Dzieje ideologii”).

 

Do watykańskiego kościoła Santa Maria in Transpontina wszedłem nie po raz pierwszy, ale tym razem nie tylko na modlitwę. Chciałem zobaczyć miejsce, z którego w poniedziałek skradziono trzy pogańskie figurki. Zwróciwszy głowę ku pamiętanej przeze mnie jako pięknej kaplicy bocznej, zdumiałem się. Moim oczom ukazała się bowiem cała symbolika kończącego się powoli synodu.

 

Ze względu na plany środowisk pro-homoseksualnych dotyczące przeprowadzenia „Tęczowego Piątku” w polskich szkołach już 25 października, Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców o zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia.

 

„Wprowadzone zostało prawo, które czyni z Irlandii Północnej potencjalnie jeden z najbardziej proaborcyjnych krajów świata” – napisali tamtejsi biskupi w specjalnym oświadczeniu. „Jest to tragiczny dzień nie tylko dla nienarodzonych dzieci, ale i dla naszej lokalnej demokracji” – dodali hierarchowie.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.