DZIŚ JEST:   24   MAJA   2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie
NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   CYWILIZACJA

Gianfranco Amato

Cień szariatu


Hamilton Burns WS, Solicitors & Solicitor Advocates to pierwsza brytyjska kancelaria prawna specjalizująca się w prawie islamskim. Pomysł jej powołania narodził się w szkockim Glasgow i stanowi najnowszy alarmujący sygnał dotyczący rozprzestrzeniania się szariatu w Zjednoczonym Królestwie.

Nie wszystkim jest znany fakt, że na mocy ustawy obowiązującej już od 14 lat (Arbitration Act z 1996 r.) pozasądowe stosowanie szariatu w sprawach dotyczących praw rodziny (rozwody i opieka nad dziećmi) oraz kwestii gospodarczo-finansowych jest dzisiaj w Wielkiej Brytanii w pełni uznawane. Właśnie w następstwie tej ustawy powstał Muslim Arbitration Tribunal (Muzułmański Trybunał Arbitrażowy), którego orzeczenia mają moc prawną na równi z wyrokami wydawanymi przez zwykłe sądy Jej Królewskiej Mości. „Sądów islamskich”, wyrokujących w sprawach pozostawionych w taki czy inny sposób do dyspozycji stron, jest obecnie ponad osiemdziesiąt, a ich liczba wciąż gwałtownie rośnie.

Znamienne, że do takich sądów odwołuje się także coraz więcej niemuzułmanów, których przyciąga nieformalny charakter stosowanych przez nie procedur, uważany za less cumbersome (mniej uciążliwy) w porównaniu z brytyjskim systemem prawnym.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Musimy wspierać wszystko, co służy odnowieniu Kościoła poprzez przylgnięcie do Tradycji. Jednym z elementów takiej odnowy jest przywrócenie koronacji papieskiej, drugim przywrócenie Mszy Wszech Czasów. Odzyskując te dwa elementy Tradycji będzie można rozpocząć walkę o przywrócenie jedności nauczania, egzekwowania dyscypliny i powrót do zdrowego nauczania społecznego - mówi w rozmowie z PCh24TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

 
 

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego. Z tłumu zebranych osób padło pytanie dotyczące LGBT.

 

W niedawno opublikowanym raporcie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) zakwalifikowano tzw. ruch ekologicznych o nazwie „Ende Gelände” jako „lewicowy ekstremizm”, co wywołało ogromną falę oburzenia wśród niemieckich partii lewicowych. Sprawę opisuje tygodnik „Die Zeit”.

 

Po modlitwie „Regina Coeli” Franciszek pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

 

Ujawnione w filmie „Nie się nie stało” informacje wskazują na to, że nie zbadano w śledztwie najprawdopodobniej wielu wątków, np. tego, że dziewczynki wychodziły do tego klubu z domu dziecka. Nikt nie weryfikował okoliczności, skąd te dziewczyny się tam wzięły, dlaczego miały możliwość wychodzenia, jakie były ich dalsze losy, co się z nimi stało. To wymaga wnikliwej analizy – powiedział w niedzielę na antenie Telewizji Republika Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.