DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Cięcia w polskiej armii

Cięcia w polskiej armii
fot.wp.mil.pl

Według zapowiedzi Rządowego Centrum Legislacji MON otrzyma o 3 mld zł mniej niż planowano. Resort obrony będzie miał do dyspozycji 28,2 mld zł.


Mniejszy budżet zmusi resort obrony do oszczędności. Na razie nie ma pewności, gdzie wojsko będzie musiało wprowadzić cięcia. Szef MON Tomasz Siemoniak liczy jednak, że resort nie będzie musiał dokonywać oszczędności w wieloletnich planach modernizacji armii.

 

Z planów przygotowanych na lata 2013–2022 r. wynika, że na unowocześnienie wojska zostanie wydanych ok. 130 mld zł. M.in. zostaną zbudowane nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej, kupione zostaną śmigłowce, transportery opancerzone, okręty, a także bezzałogowce.



Źródło: "Rzeczpospolita"

luk


DATA: 2013-08-16 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I do tego własna bomba atomowa. Chyba w Polsce są naukowcy, fizycy i chemicy oraz matematycy, którzy takie pociski wraz z nosicielami są w stanie skonstruować?
ponad 7 lat temu / słusznie mówisz cynik
 
W ramach oszczędności niedługo będą jak rozbójnik Rumcajs strzelać z żołędzi.Tylko kałach w każdym polskim domu może odstraszyć potencjalnych agresorów.
ponad 7 lat temu / cynik
 
Niemcy i Rosja się zbroją a w takim przypadku do obrony naszych polskich granic powinniśmy się tez zbroić, ponieważ rośnie bezpośrednie zagrożenie od tych państw, jest wielkim błędem i nieroztropnością osłabianie Polski, historia pokazuje ze zagrożenie od Niemiec i Rosji jest realnym zagrożeniem, te kraje liczą się tylko z dobrze uzbrojonym sąsiadem
ponad 7 lat temu / Sylwester
 
Wczoraj, 15.VIII.2013 była defilada i orkiestra wojskowa i przemówienie Zwierzchnika Wojska. Żałosne, smutne i odzwierciedlające kondycję polskiej armii, a przede wszystkim podejście \'jeylit\' polskich do polskiego państwa, polskiego wojska i polskiego przemysłu obronnego. Żenua jak mówi młodzież.
ponad 7 lat temu / Armia Polska
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.