DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Cicha wojna Rosji. Dziesiątki czarnogórskich polityków na „czarnej liście” Moskwy

Cicha wojna Rosji. Dziesiątki czarnogórskich polityków na „czarnej liście” Moskwy
Fot. Russian Business Week. Mikhail Metzel/TASS/FORUM
#STREFA WPŁYWÓW    #SOJUSZ    #NATO    #ADRIATYK    #CZARNOGÓRA    #ROSJA    #UE    #WPŁYWY

W przededniu wstąpienia Czarnogóry do NATO o cichej wojnie Rosji z Czarnogórą mówią zarówno na Kremlu jak i w Podgoricy.

 

Jak wiadomo szefowie MSZ podpisali w Brukseli protokół o przystąpieniu Czarnogóry do NATO. Ta była jugosłowiańska republika najprawdopodobniej na dłużej pozostanie „ostatnim” członkiem przyjętym do NATO.

 

NATO-wskie aspiracje Podgoricy spowodowały, że aż 70, w większości znaczących polityków czarnogórskich, znalazło się na „czarnej liście” Moskwy. Sankcje te są odpowiedzią na przyłączenie się Czarnogóry do państw popierających sankcje nałożone na Rosję.

 

Na „czarnej liście” figurują m.in. nazwiska obecnego premiera kraju Duśko Markovicia oraz byłego szefa rządu, przewodniczącego Demokratycznej Partii Socjalistów Milo Djukanovicia. Dodatkowo na liście znalazły się nazwiska jeszcze 48 czarnogórskich polityków głosujących za przyłączeniem kraju do NATO.

 

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa odradza swoim obywatelom wyjazdy do Czarnogóry. A jeszcze ubiegłego lata ten słoneczny kraj był ulubionym celem letnich wojaży Rosjan. W Czarnogórze Rosjanie masowo kupowali – stosunkowo niedrogie – nieruchomości nad Adriatykiem.

 

Kilka dni temu napięcie na linii Moskwa-Podgorica wzmogła wiadomość o jednym ze „strategicznych” produktów spożywczych importowanych z Czarnogóry. Pojawiła się bowiem informacja, że Rosjanie nie dopuścili do sprzedaży co najmniej 15 tys. litrów czarnogórskiego alkoholu – ponoć znaleziono w nim pestycydy.

 

Gazeta „Wzgljad” i niektóre innego rosyjskie media twierdzą, że „Czarnogóra została zaciągnięta do NATO by wzmocnić antyrosyjskie braterstwo. A to tylko zaszkodzi mieszkańcom tego kraju”. Z kolei sama Podgorica zapewnia, że wstąpienie do NATO nie zaszkodzi „historycznie bliskim stosunkom z Rosją i Rosjanami”.


 

Źródło „Wzgljad”

ChS


DATA: 2017-06-02 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.