DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Ciała ofiar traktowane jak śmieci. Wstrząsające realia rosyjskiego prosektorium

Ciała ofiar traktowane jak śmieci. Wstrząsające realia rosyjskiego prosektorium
Fot. ITAR-TASS / Maxim Shemetov / Forum
#WORKI    #PROSEKTORIUM    #SMOLEŃSK    #CIAŁA    #KOPACZ    #KATASTROFA    #ROSJA    #TRAGEDIA    #WSIECI    #SEREMET    #TUSK

Bałagan, niedbalstwo, brak szacunku dla ciał ofiar katastrofy samolotu Tu-154M- tak wyglądała praca w rosyjskim prosektorium po 10 kwietnia 2010 roku. Tygodnik „wSieci” publikuje zdjęcia dokumentujące jak traktowano ciała ofiar tragedii.

 

„Wchodzi Rosjanin i ciężki czarny worek rzuca pod ścianę. Niedbale, więc ten się osuwa. Kopie go raz i drugi, przeklinając przy tym pod nosem” – to fragment wstrząsających wydarzeń z kwietnia 2010 roku jakie opisuje tygodnik „wSieci”. „Ktoś mu pokazuje karteczkę z nazwiskiem. Czy wiesz, kogo kopiesz? To polski dowódca wojskowy!”. Macha tylko ręką i odchodzi po kolejny worek z kolejnymi szczątkami… No właśnie, worek! Nie taki, jak na zwłoki, lecz przeznaczony na śmieci!” – ciągnie swoją opowieść cytowany przez tygodnik świadek.

 

Jak się okazuje, czas na chwilę zadumy i modlitwy był „na górze”, gdzie do szczątek były dopuszczane rodziny i kapłan. „Na dole” trwała „taśmowa robota”. „Winda zwoziła zwłoki, odbierali je i na stół. Worek, sekcja, worek, trumna… Słyszymy relację, że ładowali, co i jak popadnie. Chodziło o to, by każda trumna ważyła mniej więcej tyle samo: 80–90 kg. I następna, i następna…” – czytamy.

 

Ujawniane podczas aktualnie prowadzonych ekshumacji nieprawidłowości dowodzą, że ciała ofiar były traktowane bez należnego szacunku, a zalutowanie trumien i decyzja o ich nieotwieraniu w Polsce miały najwyraźniej być zabezpieczeniem, by ta tragiczna prawda nie ujrzała światła dziennego.

 

Tygodnik ma swych łamach opowieść ilustruje wybranymi zdjęciami wykonanymi między 12 a 22 kwietnia 2010 roku. Większość z nich – z uwagi na szokujące treści - nie nadawała się do publikacji.
Źródło: „wSieci”

MA


DATA: 2017-06-05 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szkoda się wysilać i pisać komentarze, bo wy i tak wyświetlacie tylko te, które są w opozycji " do ruskich" Nawet kosztem Prawdy, szanowni katoliccy działacze:) pamiętajcie, że i wy staniecie przed Bogiem Prawdy.... Odpuście sobie dewocyjne artykuły bo nie nabierzecie tym czytelników. Coraz więcej moich znajomych śmieje się z was. Sama się zastanawiam czy warto was wspierać, chocby prenumeratą PCh. Zastanowię się pod koniec roku...ale chyba odpuszczę sobie....
ponad 3 lata temu / Anna
 
Wielowątkowo. Prawdy, kto, gdzie został pochowany, widząc cały ten b...ałagan dowiemy się w dniu Sądu Ostatecznego, gdy umarli wyjdą z grobów. Będzie wiadomo, kto z którego wyszedł. Rosjanie tak traktując zmarłych zaciągnęli, kolejny raz, ogromny dług w Niebie - dług krwi i jej uszanowania. Zapłacą, boję się pomyśleć, jak? Objawienie w Fatimie powinno im pomóc w uniknięciu ostateczności. Bo wielka będzie radość w Niebie z nawróconego syna marnotrawnego. A ja kolejny raz mogę iść do spowiedzi, błagać: Synu Najwyższego, ulituj się nade mną grzesznikiem, bo nie umiem przebaczyć innemu. I myślę sobie: dobra, będą się smażyć... Ja z nimi. Może sprawiedliwość? ale gdzie przebaczenie? Miłosierdzia Panie. Amen.
ponad 3 lata temu / Pierre_
 
Prawdą jest powiedzenie "wszystko cokolwiek człowiek uczyni kiedyś do niego wraca".
ponad 3 lata temu / do kresowiak
 
Czy to się różni czymkolwiek od sposobu potraktowania ofiar Rzezi Wołyńskiej przez banderowców? Dlaczego o jedne ofiary PiS tak bardzo się troszczy, a o tamtych każe nam zapomnieć? Ten relatywizm wzbudza obrzydzenie.
ponad 3 lata temu / kresowiak
 
Co my się dziwimy. Był rozkaz sowiecki: trumien nie otwierać! Złamaliśmy więc teraz nie narzekajmy.
ponad 3 lata temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.