DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Ciała ofiar traktowane jak śmieci. Wstrząsające realia rosyjskiego prosektorium

Ciała ofiar traktowane jak śmieci. Wstrząsające realia rosyjskiego prosektorium
Fot. ITAR-TASS / Maxim Shemetov / Forum
#WORKI    #PROSEKTORIUM    #SMOLEŃSK    #CIAŁA    #KOPACZ    #KATASTROFA    #ROSJA    #TRAGEDIA    #WSIECI    #SEREMET    #TUSK

Bałagan, niedbalstwo, brak szacunku dla ciał ofiar katastrofy samolotu Tu-154M- tak wyglądała praca w rosyjskim prosektorium po 10 kwietnia 2010 roku. Tygodnik „wSieci” publikuje zdjęcia dokumentujące jak traktowano ciała ofiar tragedii.

 

„Wchodzi Rosjanin i ciężki czarny worek rzuca pod ścianę. Niedbale, więc ten się osuwa. Kopie go raz i drugi, przeklinając przy tym pod nosem” – to fragment wstrząsających wydarzeń z kwietnia 2010 roku jakie opisuje tygodnik „wSieci”. „Ktoś mu pokazuje karteczkę z nazwiskiem. Czy wiesz, kogo kopiesz? To polski dowódca wojskowy!”. Macha tylko ręką i odchodzi po kolejny worek z kolejnymi szczątkami… No właśnie, worek! Nie taki, jak na zwłoki, lecz przeznaczony na śmieci!” – ciągnie swoją opowieść cytowany przez tygodnik świadek.

 

Jak się okazuje, czas na chwilę zadumy i modlitwy był „na górze”, gdzie do szczątek były dopuszczane rodziny i kapłan. „Na dole” trwała „taśmowa robota”. „Winda zwoziła zwłoki, odbierali je i na stół. Worek, sekcja, worek, trumna… Słyszymy relację, że ładowali, co i jak popadnie. Chodziło o to, by każda trumna ważyła mniej więcej tyle samo: 80–90 kg. I następna, i następna…” – czytamy.

 

Ujawniane podczas aktualnie prowadzonych ekshumacji nieprawidłowości dowodzą, że ciała ofiar były traktowane bez należnego szacunku, a zalutowanie trumien i decyzja o ich nieotwieraniu w Polsce miały najwyraźniej być zabezpieczeniem, by ta tragiczna prawda nie ujrzała światła dziennego.

 

Tygodnik ma swych łamach opowieść ilustruje wybranymi zdjęciami wykonanymi między 12 a 22 kwietnia 2010 roku. Większość z nich – z uwagi na szokujące treści - nie nadawała się do publikacji.
Źródło: „wSieci”

MA


DATA: 2017-06-05 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szkoda się wysilać i pisać komentarze, bo wy i tak wyświetlacie tylko te, które są w opozycji " do ruskich" Nawet kosztem Prawdy, szanowni katoliccy działacze:) pamiętajcie, że i wy staniecie przed Bogiem Prawdy.... Odpuście sobie dewocyjne artykuły bo nie nabierzecie tym czytelników. Coraz więcej moich znajomych śmieje się z was. Sama się zastanawiam czy warto was wspierać, chocby prenumeratą PCh. Zastanowię się pod koniec roku...ale chyba odpuszczę sobie....
ponad 3 lata temu / Anna
 
Wielowątkowo. Prawdy, kto, gdzie został pochowany, widząc cały ten b...ałagan dowiemy się w dniu Sądu Ostatecznego, gdy umarli wyjdą z grobów. Będzie wiadomo, kto z którego wyszedł. Rosjanie tak traktując zmarłych zaciągnęli, kolejny raz, ogromny dług w Niebie - dług krwi i jej uszanowania. Zapłacą, boję się pomyśleć, jak? Objawienie w Fatimie powinno im pomóc w uniknięciu ostateczności. Bo wielka będzie radość w Niebie z nawróconego syna marnotrawnego. A ja kolejny raz mogę iść do spowiedzi, błagać: Synu Najwyższego, ulituj się nade mną grzesznikiem, bo nie umiem przebaczyć innemu. I myślę sobie: dobra, będą się smażyć... Ja z nimi. Może sprawiedliwość? ale gdzie przebaczenie? Miłosierdzia Panie. Amen.
ponad 3 lata temu / Pierre_
 
Prawdą jest powiedzenie "wszystko cokolwiek człowiek uczyni kiedyś do niego wraca".
ponad 3 lata temu / do kresowiak
 
Czy to się różni czymkolwiek od sposobu potraktowania ofiar Rzezi Wołyńskiej przez banderowców? Dlaczego o jedne ofiary PiS tak bardzo się troszczy, a o tamtych każe nam zapomnieć? Ten relatywizm wzbudza obrzydzenie.
ponad 3 lata temu / kresowiak
 
Co my się dziwimy. Był rozkaz sowiecki: trumien nie otwierać! Złamaliśmy więc teraz nie narzekajmy.
ponad 3 lata temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.