DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Ciąg dalszy sprawy wypowiedzi Adama Bodnara. ONR złożył zawiadomienie do prokuratury

Ciąg dalszy sprawy wypowiedzi Adama Bodnara. ONR złożył zawiadomienie do prokuratury
fot. Bartosz Frydrych/FORUM

Rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski poinformował, że jego organizacja złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Chodzi o jego komentarz dotyczący rzekomego współuczestnictwa Polaków w Holokauście. „Nie ma zgody na antypolską propagandę szerzoną przez RPO. Złożyliśmy dziś zawiadomienie do prokuratury. Bodnar musi odejść!” – napisał na Twitterze Kalinowski.


— Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym także naród polski — powiedział na antenie TVP Info Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego słowa zostały bardzo szybko skrytykowane przez internautów. Bodnar zdecydował się więc na opublikowanie oświadczenia zawierającego przeprosiny. Pomimo próby złagodzenia swej wypowiedzi i komentarza wyjaśniającego kontekst, internauci nie pozostawili na Bodnarze „suchej nitki”.


Niezwykle krytycznie o postawie Bodnara wypowiadają się także przedstawiciele patriotycznych stowarzyszeń i fundacji chroniących dobrego imienia Polski. Interwencję w sprawie podjęła m.in. Reduta Dobrego Imienia, która domaga się dymisji Rzecznika Praw Obywatelskich. Sprawą zainteresował się również Instytut Ordo Iuris. W piątek Tomasz Kalinowski z ONR poinformował, że w związku z wypowiedzią RPO, jego organizacja złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.


„Adam Bodnar, występując w programie telewizji publicznej TVP Info w dniu 20 czerwca 2017 r. w programie „Minęła dwudziesta”, oskarżył Naród Polski o współuczestnictwo w realizacji zbrodni Holokaustu. Powyższa wypowiedź pochodzi od Rzecznika Praw Obywatelskich, prawnika i nauczyciela akademickiego, a więc osoby która formułuje przemyślane osądy i ma realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Przy czym użycie zwrotu „naród” w sposób oczywisty wskazuje na intencje autora wypowiedzi i świadomość znaczenia wypowiedzianych słów” – czytamy w piśmie skierowanym do prokuratury.

 

 

Źródło: PCh24.pl, Twitter, medianarodowe.com

WMa

DATA: 2017-06-23 20:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Współuczestniczył"naród polski,przecież nie gremialnie,lecz jednostki uczestniczyły w Holokauście,co oczywistości dowodzą pewne dokumenty.Przecież nie ma potrzeby unikać prawd dowiedzionych.Trzeba się ze smutkiem z tym zgodzić.
ponad 2 lata temu / nn
 
Konstytucyjna Instytucja RPO, o której stanowią art. 208?212 Konstytucji RP, publicznie znieważyła Naród Polski, w tym Władze RP jako Przedstawicieli tego Narodu, w rozumieniu art. 4 Konstytucji RP, poprzez wypowiedź dokonaną przez Dr nauk prawnych Bodnara Adama w dniu 20 czerwca 2017 r. na antenie TVP Info w programie ?Minęła dwudziesta?. Czym w stosunku do tych Władz RP wyczerpał on znamiona przestępstwa z art. 226 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. ? Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, ze zm.) Ponieważ nie budzi wątpliwości, że przestępna ta wypowiedź nie zawierała się w zakresie uprawnień ustalonych w art. 208 ust. 1 Konstytucji RP ani w art. 1 ust. 2, 2a, 3, i 4 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz.U. Nr 21, poz. 123 ze zm.), to dodatkowo jeszcze Dr nauk prawnych Bodnar Adam sprzeniewierzył się istotnej części ślubowania w brzmieniu: ?będę strzec godności powierzonego mi stanowiska?, które zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o RPO złoży
ponad 2 lata temu / Ani me ani be
 
Marian Kowalski sklada petycje o odwolanie rzecznika , mozna podpisac
ponad 2 lata temu / mt
 
@nn - "naród" to ogół ludzi posiadających te same korzenie etniczno-terytorialne, których dministracyjnym wyrazem stało się obywatelstwo nabywane bądż z urodznia (więzy krwi) bądź z nadania. Zastanó się nim cokolwiek napiszesz. bodnar w swojej wypowiedzi stwoerdził, że moi przodkowie też przyczynili się do holokaustu żydów, co jest nieprawdą. O ile jednostki są winne zbrodniom przeciwko Żydom w czasie II WŚ, o tyle nie jest niczym uprawnione twierdzenie, że cały naród, wszyscy Polacy, bądź też znaczna jego część w tym uczestniczyłą. Tak możemy powiedzieć z całą pewnością o niemcach, że naród niemiecki był sprawcą holokaustu.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
i tak trzymac
ponad 2 lata temu / i tak trzymac
 
Skandaliczny rzecznik niemieckich kłamców. Tacy ludzie nie mają racji bytu na eksponowanych stanowiskach. STOP Kłamcom oświęcimskim plującym na Polaków.
ponad 2 lata temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.