DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No tak I zostala nam tylko historia. Kazdy ma prawo do swojej opinii. Przeciez Pol, Rus I Prus byli bracmi. I do dzis Ci bracia zyja w niezgodzie. Tylko jedyny Bog wie dlaczego tak jest. W kazdym narodzie sa dobrzy I zli. Jest wygrywanie I przegrywanie. Pycha I skromnosc. Milosc I wrogosc. Ale gdybysmy sluchali sie dekalogu to swiat bylby zupelnie inny. Boze blogoslaw nas.
8 miesięcy temu / Anielka
 
Mistrz Ulryk poległ z ręki Mszczuja ze Skrzynna. I to najprawdopodobniej w jeden na jednego. Polski rycerz wskazał zwłoki, miał szkaplerz mistrza, a martwy Krzyzak miał dziurę w głowie i w piersi.
8 miesięcy temu / lalala
 
A to dobrze było tak zabijać katolickich zakonników w bitwie, zamiast oddać im ziemię? Przecież jest napisane w Biblii jak ktoś zabierze ci płaszcz oddaj mu i drugi
8 miesięcy temu / trooper
 
@ Aha Przepraszam bardzo. Sprawa poważna, poszło daleko, OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ, wybrany głosami niemieckimi.
8 miesięcy temu / Ryś
 
@Ryś wyrzuciła mnie z klasy i nazwała mnie dzieckiem zindoktrynowanym przez masonski system edukacji. Sytuacja miała miejsce w 2 klasie gim, 9 lat temu - obecnie mam 22 lata. Niestety była to szkoła katolicka.
8 miesięcy temu / Aha
 
@ Aha ciekawe, kto tak uczył tę katechetkę! Należało jej coś przynajmniej powiedzieć. Polskie dzieci we Wrześni umiały zaprotestować.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Historia Polski w skrócie: zwycięstwo, co mogło być przełomem dziejowym zostało tylko chwalbą.
8 miesięcy temu / Ryś
 
@oo Co by było gdyby...Kiedyś Tadeusz Chyła śpiewał" gdybym był mężatko, biłbym chłopa często, a pocieszał rzadko". Ale nie był i nie bił.Literatury o Grunwaldzie i Jagielle jest ci dostatek Zachęcam do lektury..
8 miesięcy temu / ena
 
Kiedyś czytałem, że katolik powinien stać po stronie krzyżaków gdyby żył w tamtym czasie... Czy tak jest naprawdę? W szkole katechetka mówiła nam, że ważniejsze od bycia Polakiem jest bycie katolikiem, nawet za cenę zagłady własnego narodu.
8 miesięcy temu / Aha
 
Ogromne zwycięstwo, które zostało prawie całkowicie zaprzepaszczone przez Jagiełłę. Nie chciał on zbyt dużego wzmocnienia Korony wobec Litwy i co za tym idzie opóźniał pochód armii pod Malbork. To dało krzyżakom czas na otrząśnięcie się z szoku i przyszykowanie obrony. Gdyby po Grunwaldzie zdobyto Malbork, państwo krzyżaków by upadło. Nie byłoby wojny trzynastoletniej ani tym bardziej hołdu pruskiego i powstania Prus. Cała wina spoczywa na Jagielle, który ( nie ma co się mu dziwić) był Litwinem i nie przestał nim być po wstąpieniu na polski tron. Dopiero jego potomkowie zrezygnowali z litewskiego sposobu myślenia..
ponad 7 lat temu / oo
 
W tekście nie dostrzegłem radości, raczej satysfakcję z odniesionego zwycięstwa. Krzyżacy realnie z chrześcijaństwem mieli niewiele wspólnego. Krzyże na płaszczach i kaplice w zamkach to nie wszystko. Byli za to naszymi największymi wrogami i zasadniczo do dzisiaj ich potomkowie nimi pozostali. Złośliwy komentarz, aby odniósł skutek, powinien być przemyślany szczególnie starannie, panie kolego.
ponad 7 lat temu / gorzki
 
Zabawnie czyta się o tym jak chrześcijanie cieszą się z klęski chrześcijańskiego zakonu :)
ponad 7 lat temu / prefect
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.