DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Stormer: Użył słowa "islamic" 8 razy, a dodatkowo zaznaczył, że polityczna poprawność nakazuje mówić o "violent extremists", a nie o "islamic extremists". Jest to wystarczający dowód, że utożsamia ekstremizm terrorystów z islamem.
ponad 4 lata temu / Gość
 
@Tiberias: by pokazać że mamy argumenty merytoryczne :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Ciekawe, w liście nie użył ani razu słowa \'islam\' :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Dlaczego wy dyskutujecie z islamofagasem?
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
@Real: ograniczona ilość znaków w poście sprawiła że zamieściłem tylko fragmenty, ale zdecydowanie nie są one wyrwane z kontekstu! Proszę samemu sprawdzić kontekst - Koran znajdzie Pan choćby w internecie. Zresztą, po to przecież podałem odnośniki do konkretnych wersetów, żeby mógł Pan zweryfikować osobiście. Polecam zwłaszcza werset 47:4 i jego okolice. Nie pytam o PŚ, gdyż do PŚ odwołuje się wiele religii. Wiele z nich odwołuje się fałszywie, więc nie mam zamiaru ich bronić. Katolicyzm natomiast (którego jako katolik bronię) jest oparty na wykładni PŚ podanej przez Chrystusa, a Chrystys nakazał miłowanie nieprzyjaciół, a nie zabijanie ich. Wykładnia ta jest zapisana w KKK. Powtarzam więc: proszę nie porównywać islamu w którym Koran i przykład życia założyciela islamu - Mahometa świadczą iż jest to religia agresji i przymusu, do katolicyzmu którego KKK i przykład życia Chrystusa świadczą iż jest to religia pokory i dobrowolności.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jeśli ktoś stosuje teksty typu "chrześcijaństwo- kolonializm...krucjaty,inkwizycja etc etc" to jest zwykłym apologetą islamu. Tym jest właśnie real i jego/jej bełkot. Retoryka typowa dla muzułmanów, którzy zapominają, że nie historia to czas przeszły. Islam dzisiaj jest zagrożeniem, w imię islamu to dzisiaj giną- chrześcijanie, ateiści, a także geje/lesbijki.Giną także muzułmanie uznani za heretyków- szyici, jazydzi, druzowie... Wszystko zgodnie z naukami Koranu, z szarią! A wieczne wspominanie o przeszłości jest hipokryzją w czasach kiedy to właśnie w krajach islamu można stracić życie za uprawianie czarów (magii) czy sztuczki iluzjonerskie! Więc apologeci niech dalej wspominają średniowieczne palenie czarownic. To są właśnie szczyty hipokryzji. A wszystkim piewcom tolerancji wobec islamu polecam pomieszkać w Pakistanie lub Arabii Saudyjskiej aby zrozumieć o czym w ogóle piszą.
ponad 4 lata temu / Realna
 
@Rozczarowany -- Łatwo jest coś wyrwać z kontekstu. Czemu nie pyta Pan o PŚ? Tam w psalmach jest mowa o roztrzaskiwaniu niemowląt z wrogiego narodu o mur. Istnieje też bardzo podobny fragment o zabijaniu, czytany na mszach. Oczywiście interpretuje się to w Kk jako walkę z grzechem i złem, ale fragmenty są bardzo mocne. --- *** --- *** --- @lw -- Czyli jest gorzej, niż myślałem, od argumentów przeszliśmy do obelg:( A jeśli Pana nie interesuje, co robi USA, to świadczy tylko o jednostronności podejścia, o którym powinienem był napisać. Taka moralność Kalego. Jednak jak najbardziej zainteresowani są tymi działaniami ci, którym amerykańskie bomby i rakiety spadają na domy, no ich współwyznawcy.
ponad 4 lata temu / Real
 
A propos jeszcze wcześniejszego Twojego komentarza " Problem polega na tym, że niektórzy widzą nie konia, ale skrzywiony obraz w mediach, a na własne oczy nigdy go nie mieli okazji obejrzeć." Rozumiem, że ty widziałeś wszystko na własne oczy i jesteś bezstronnym obiektywnym świadkiem. Na jakiej podstawie uważasz, że twoja wiedza jest bardziej obiektywna od tych, którzy porzucili islam ze względu na nienawiść i żądzę zabijania niemuzułmanów? Jak możesz przeciwstawiać swoje zdanie ludziom, którzy uszli z życiem przez prześladowaniami społeczności muzułmańskich? 2 tys. ofiar Boko Haram w sześć dni (nie jedyna masowa zbrodnia tej muzułmańskiej organizacji), prześladowania Koptów w Egipcie i wiele innych, na których wymienienie nie mam już miejsca to jest dla ciebie nic? Ja jestem według pełna emocji i uprzedzeń? Wybacz ty nie jesteś ignorantem, ty jesteś głupcem. Do ciebie nie docierają nawet fakty, cytując Alicję w Krainie Czarów "potworze, nie ma cię"
ponad 4 lata temu / Iw
 
@Real: islam jest oparty na Koranie, mam nadzieję że Koran to dla Pana wiarygodne źródło? A oto fragmenty Koranu które ewidentnie świadczą że islam to religia nakazująca zabijanie/bicie niewiernych: "I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie"2:191, "Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"8:12, "Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga"8:39, "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!"9:5, "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi"47:4.___Natomiast nieprawdą jest że na tej samej zasadzie można oskarżyć katolicyzm. Proszę podać pragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego które nawoływałyby do zabijania/bicia nie-katolików, albo proszę zaprzestać oszczerstw.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Człowieku kompletnie mieszasz pojęcia, mnie interesuje USA i ich działania, mnie interesuje islam i jego zbrodnie, co ty pierdzielisz o jakichś bombardowaniach? Jeśli chodzi o mordy i wypędzenia dokonywane przez muzułmanów to naprawdę nie da się zliczyć ofiar tej "religii pokoju". Ja rozumiem, że dla ciebie wiarygodne źródła to takie, które potwierdzają twoje teorie, więc rzeczywiście szkoda na ciebie wysiłku. Jeśli nie przekonują Cię sami muzułmanie i ludzie, którzy czego nie raczyłeś nawet sprawdzić, mają większe pojęcie na temat islamu od ciebie, to znaczy, że jesteś typem człowieka cechującego się nieprzezwyciężalną ignorancją. Merytoryczna dyskusja z tobą nie ma sensu.
ponad 4 lata temu / Iw
 
Liberalna polityka rządu barracka Obamy. no jasne ;)
ponad 4 lata temu / czak-testa
 
@mlodziak -- To nie ma wiele wspólnego z islamem, ale jest charakterystyczne dla gett, gdzie żyją mniejszości. W murzyńskim Harlemie to biały nawet się nie odważy pokazać, co dopiero mieszkać. Podobnie w dzielnicach, gdzie żyją Latynosi. Ich mafie są najgorsze. Warto myśleć krytycznie, porównywać, rozważać. Wtedy jest to konserwatyzm, a nie nagonka. -- No zobaczymy, czy mi wypowiedzi puszczą.
ponad 4 lata temu / Real
 
lw -- dzięki za wysiłek, proszę o wybaczenie, ale nawet nie spojrzę. Nie są to najbardziej wiarygodne źródła, jeśli chodzi o islam - z całym szacunkiem do ich misji w innych sprawach. Mam jednak zadanie dla Pana. Wyszukać informacje na temat tego, ile niewinnych osób zginęło w Afganistanie i Iraku. Co, będzie razem pół miliona? Drugie zadanie, ustalić na jakich terytoriach działa IS i co się tam przedtem działo? Dodam dla ułatwienie tego "trudnego" zadania, że te tereny były wyzwalane wprost przez dzielnych Amerykanów i nie tylko, oraz że tam próbowano zaprowadzić demokrację obalając "złych dyktatorów". Kolejne zadanie: ustalić jak wspaniale rozwija się praworządność i gospodarka w Libii po operacji zaprowadzania demokracji za pomocą bomb. Kolejne zadanie: ustalić, gdzie w Europie lub USA muzułmanie za pomocą zmasowanych bombardowań i ostrzału rakietowego próbowali zbudować państwo islamskie?
ponad 4 lata temu / Real
 
Wybacz Real część linków, co w zasadzie jest dla mnie zrozumiałe, nie przeszła przez redakcyjne sito.
ponad 4 lata temu / Iw
 
@lw -- Jaki jest koń, każdy widzi - niby tak. Problem polega na tym, że niektórzy widzą nie konia, ale skrzywiony obraz w mediach, a na własne oczy nigdy go nie mieli okazji obejrzeć. Za to rzucają sloganami i wszystko wiedzą lepiej, najlepiej - jak to "konserwatyści". Poza tym widzieć i rozumieć, to dwie różne rzeczy. Na takiej samej zasadzie, jak oskarżasz islam, można oskarżać chrześcijaństwo: za kolonializm, niekończące się wojny, w tym religijne i dwie światowe, za wyzysk krajów ubogich, ... Zauważ też, że to oskarżenie dotyczy nieporównanie cięższych spraw. --- Jeśli coś powinno wyróżniać konserwatyzm, to wiedza, rozsądek, racjonalny namysł, dystans, a nie emocje, epitety, zarzuty zamiast konkretów, jednowymiarowy obraz itp.
ponad 4 lata temu / Real
 
A o to co udało mi się na szybko zaleźć, parę linków jeśli Redakcja pozwoli: http://www.pch24.pl/byly-muzulmanin-przeciwko-dzihadowi--islam-jest-jak-komunizm,33256,i.html http://www.pch24.pl/dwa-oblicza-islamu--czyli-w-jaki-sposob-oszukuje-sie-zachod,25213,i.html http://www.pch24.pl/nie-wybielajmy-islamu--,25450,i.html http://blogpress.pl/node/17441 https://gloria.tv/media/wE5taEoGBFf (...)
ponad 4 lata temu / Iw
 
@real Coś z Tobą jest na prawdę nie tak, jeżeli nie widzisz w nich nic groźnego dla Ciebie. Mieszkali tu u mnie na osiedlu i młodzi i starzy "islamiści". Chociaż nie mam za wielu lat, bo niedługo dopiero będzie 18-tka to i tak doświadczyliśmy wiele zła od tej zarazy, jaką lekceważą tacy ludzie jak Ty i przez to tracą na tym inni. Napadanie ludzi w biały dzień dla zabawy nie wydaję mi się, że jest czymś naturalnym w naszym kraju. Jeżeli byś powiedział o napaści dla policji, Ci ludzie by Tobie grozili.
ponad 4 lata temu / młodziak
 
Real Twoja naiwność w stosunku do islamu jest porażająca. W przeciwieństwie do Ciebie wielu wybitnych uczonych posiadających gruntowną wiedzę o islamie a także byłych muzułmanów ostrzega przed tą chorą religią. Jeśli znajdę chwilę to może poszukam jakichś materiałów na ten temat, co by Cię oświecić. Jeśli uważasz, że rozmowa z praktykującym muzułmaninem jest dobrym punktem odniesienia w kwestii islamu, to powiem Ci tylko tyle - muzułmanie stosują dosyć często takiję, a Ty jako znawca islamu zapewne wiesz co to znaczy. A skoro wiesz to przestań pie**** farmazony o demonizowaniu islamu tylko spójrz na to co się dzieje na świecie i ile zła niesie ze sobą ta religia. Jaki jest koń każdy widzi. Chyba że nie chce przyjąć do wiadomości.
ponad 4 lata temu / Iw
 
czego można oczekiwać po polityce USA, gdzie prezydentem jest muzułmanin, dla którego islam jest wyznacznikiem postępowania na razie nie tak radykalnego - bo w rządzie jest jeszcze większość innego wyznania. Ale da się zauważyć, że coraz więcej polityków zmienia religię na - powiedzmy - "odgórnie obowiązującą". Co będzie dalej?? Pozdrawiam.
ponad 4 lata temu / gość
 
@Real: A może po prostu konserwatywne media mają poczucie humoru? Nie zauważył/a Pan/Pani, że zdanie "W konserwatywnych mediach mówi się, że kiedy przemawia Chuck Norris, świat słucha" jest utrzymane w stylu dowcipów o Chucku Norrisie?
ponad 4 lata temu / Gość
 
@Gość -- Nikomu prawa do wypowiedzi nie odmawiam: ani Dodzie ani Norrisowi. A w zacytowanej wypowiedzi "konserwatystów" dał świadectwo, że od Dody nie różni się za bardzo, i niestety, że niektórzy "konserwatyści" intelektualnie nie różnią się od fanów Dody. A szkoda!
ponad 4 lata temu / Real
 
@azet Domniemanie naszej lepszości nie jest robione na gruncie chrześcijaństwa. Warto się trochę zapoznać z PŚ, szczególnie Ewangeliami. Co do reszty, nich się Pan nie domyśla, tylko zabierze za jakąś przyzwoitą lekturę, może przy znajomości języka kiedyś porozmawia z muzułmanami. Niestety, to czym karmią nas media, szczególnie te "prawicowe" typu GP, ale i ..., to jest intelektualna sieczka, szczególnie jeśli chodzi o sprawy związane z islamem. Ale cóż, "prawica" ma być mięsem armatnim w wojnach religijnych z islamem. Tak jest w USA i niestety tak ma być u nas. A co do podboju Francji i Niemiec, litości! Szanujmy się trochę i nie obrażajmy zdrowego rozsądku aż tak! Jako czytelnik Pch24 wystawia Pan też swoiste świadectwo temu czasopismu jeśli chodzi o podejście do islamu.
ponad 4 lata temu / Real
 
@pinokio, chciałbyś mieć taką reputację i majątek jak ten pastuch
ponad 4 lata temu / haha
 
a nie napisaldlaczego tak jest ,ze to ssameryka zbudowala ten terroryzm,p...y pastuch.
ponad 4 lata temu / pinokio
 
@Real Obawiam się że jednak konflikt z islamem dotyczy także i nas, ponieważ wrogami islamu są również chrześcijanie. Nie liczyłbym na to, że np. po podbiciu Francji i Niemiec muzułmanie zostawiliby nas w spokoju. To że jesteśmy pod względem moralnym, życiowym i kulturowym lepsi od libertyńskich ateistów nie daje nam żadnej ochrony przed nożami, kulami i bombami. Jesteśmy dla muzułmanów tak samo dobrym celem i to widać na całym świecie. Przypuszczam nawet że nienawidzą nas bardziej, bo stanowimy zdrową tkankę, mamy przyszłość, mamy co przekazać dzieciom - a libertyński ateizm, nawet gdyby miał jakieś wartości, to nie ma komu ich przekazywać. Takie społeczeństwo nie jest realnym przeciwnikiem i umrze samo bez niczyjej pomocy.
ponad 4 lata temu / azet
 
@Real: Sugeruje Pan/Pani, że aktor nie ma prawa wypowiadać się o tematach innych, niż aktorstwo? Rozumiem, że czyni Pan/Pani z aktorstwa zamkniętą kategorię społeczną, która traci obywatelskie prawo do wypowiedzi na temat poczynań rządu... Argument chybiony. Podobnie jak porównanie Chucka Norrisa do "kolorowych" celebrytek w stylu Dody, czy Muchy.
ponad 4 lata temu / Gość
 
USA i rząd Obamy. Poprzednie rządy się nie różniły od obecnego w swojej destrukcji świata i promowaniu antywartości. Minione ćwierćwiecze to rzeź dokonywana częściowo w białych rękawiczkach, często w formie proxy, przez USA na całym świecie. Obama jest produktem systemu, a nie jego twórcą.
ponad 4 lata temu / ElDesmadre
 
Tak się zastanawiam, po co w ogóle zamieszczać tego rodzaju "złote myśli" ludzi, którzy mają pojęcie o aktorstwie, ale nie o świecie. Jak widzę wypowiedzi Dody lub Muchy, to ich nie czytam. A i kolorowe pisemka, gdzie są zamieszczanie omijam. "W konserwatywnych mediach mówi się, że kiedy przemawia Chuck Norris, świat słucha ? nawet jeśli robi to na piśmie." - Dawno nie czytałem podobnej bzdury, ale pewnie chodzi nie o media konserwatywne, tylko kolorowe. A tak z innej strony. Nagonka na islam, demonizowanie go, obrzucanie inwektywami niczego na lepsze nie zmieni, bo niby jak? Konflikt z islamem to nie jest nasz konflikt i nie powinniśmy się w niego angażować. Tym bardziej, że po drugiej stronie jest libertyński ateizm niszczący same podstawy narodu, wiary i cywilizacji.
ponad 4 lata temu / Real
 
@ElDesmadre: USA, czy rząd Obamy?
ponad 4 lata temu / Gość
 
Więc kto jest tym rakiem? USA są rakiem, radykalny islam to jego przerzuty.
ponad 4 lata temu / ElDesmadre
 
Co za ignorant. Biały Dom nie chowa głowę w piasek przed radykalnym islamem, on go czynnie wspiera. Ekstremiści z Państwa Islamskiego od pocątku mogą liczyć na czynne i biernie wsparcie wielkich sojuszników USA, Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru. Działająca w Syrii al Kaida której tamtejszy oddział nazywa się JAbhat al Nusra dodatkowo może liczyć na wsparcie Izraela, który leczy jej terrorystów w swoich szpitalach polowych i co jakiś czas bombarduje pozycje syryjskiej armii, gdy tylko ta rusza na al Nusrę. A popierani już zupełnie bez żenady \'umiarkowani opozycjiniści\' w Syrii to ci sami którzy weszli do chrześcijańskiej Maalouli, wskutek czego przybyło nam męczenników, ci sami którzy w październiku zdetonowali ładunki wybuchowe przed szkołą podstawową w Homs, zabijając 45 ludzi, w większości małych dzieci, i raniąc ponad 100 dalszych. Ci sami którzy od zeszłego weekendu bombardują z katiuszy, gradów i moździerzy dzielnice mieszkaniowe min. Damaszku i Latakii.
ponad 4 lata temu / ElDesmadre
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.