DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Chuck Norris uderza w islam. „To rak, którego winę wciąż się pomniejsza”

Chuck Norris uderza w islam. „To rak, którego winę wciąż się pomniejsza”

„Koniec z uprawianiem semantycznych gier i zabawą w kalambury z islamskim ekstremizmem” – napisał Chuck Norris w liście otwartym do Kongresu Stanów Zjednoczonych. W dziesięciu zwięzłych punktach Chuck uderza w najsłabsze  ogniwa liberalnej polityki rządu Baracka Obamy. W ogniu krytyki znalazła się m.in. polityczna poprawność, z jaką Biały Dom reaguje na zagrożenie radykalnym islamem.

 

W konserwatywnych mediach mówi się, że kiedy przemawia Chuck Norris, świat słucha – nawet jeśli robi to na piśmie. Do Kongresu wpłynął list otwarty, w którym kultowy gwiazdor kina akcji wymienia w punktach największe błędy destruktywnej polityki rządu Baracka Obamy. Obok takich kwestii, jak naruszanie wolności obywatelskich poprzez ograniczanie drugiej i dziesiątej poprawki do konstytucji, Chuck postuluje zabezpieczenie granic i rozwiązanie problemu napływu nielegalnych imigrantów, a przede wszystkim wybór prawdziwego przywódcy w zbliżających się wyborach prezydenckich.

 

Pośród kilku innych kwestii drażliwych dla obecnych władz Białego Domu w liście Norrisa jest mowa o nieodpowiedzialnej polityce Waszyngtonu wobec zagrożenia wojującym islamem. „Niezależnie od tego, jakimi sposobami dokonują się przerzuty tego raka, jakim jest islamski ekstremizm i jak często jego poplecznicy zaatakują zachodnią cywilizację, w Gabinecie Owalnym wciąż pomniejsza się winę islamu poprzez nazywanie światowej wojny z terrorem mianem Międzynarodowej Operacji Prewencyjnej (Overseas Contingency Operation), a samych przeciwników «brutalnymi ekstremistami», a nie «muzułmańskimi ekstremistami»” – napisał Chuck.

 

Konserwatysta i Republikanin wypomniał prezydentowi Obamie jego karygodną w świetle ostatnich zamachów decyzję o zwolnieniu pięciu niebezpiecznych islamistów z więzienia Guantanamo na Kubie. „Państwo Islamskie, Al-Ka'ida, Boko Haram i tuzin innych radykalnych ugrupowań islamskich zyskał zbyt wiele pola do działania z powodu słabej i jałowej polityki obecnych zarządców Białego Domu” – skomentował Norris, wskazując, że mdła polityka zagraniczna ignorowania albo prowadzenia negocjacji z wrogiem, jakim jest radykalny islam wzmaga jedynie jego siły i ekspansję.

 

Strażnik Texasu i konserwatywnych tradycji Ameryki wezwał Biały Dom, by wycofali się ze swoich politycznie poprawnych gier uprawianych z islamem, nim będzie za późno, tak jak w przypadku zamachu na World Trade Center. „Jestem zmęczony ignorancją Waszyngtonu, jego unikami i biernością wobec wrogów, tym bardziej, że taką postawą ryzykuje on życie milionów Amerykanów. Jeśli będziemy nadal chować głowę w piasek przed Państwem Islamskim, nasze metropolie staną się kolejnym Paryżem” – ostrzegł Norris. 

Filip ObaraDATA: 2015-07-11 12:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Stormer: Użył słowa "islamic" 8 razy, a dodatkowo zaznaczył, że polityczna poprawność nakazuje mówić o "violent extremists", a nie o "islamic extremists". Jest to wystarczający dowód, że utożsamia ekstremizm terrorystów z islamem.
ponad 4 lata temu / Gość
 
@Tiberias: by pokazać że mamy argumenty merytoryczne :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Ciekawe, w liście nie użył ani razu słowa \'islam\' :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Dlaczego wy dyskutujecie z islamofagasem?
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
@Real: ograniczona ilość znaków w poście sprawiła że zamieściłem tylko fragmenty, ale zdecydowanie nie są one wyrwane z kontekstu! Proszę samemu sprawdzić kontekst - Koran znajdzie Pan choćby w internecie. Zresztą, po to przecież podałem odnośniki do konkretnych wersetów, żeby mógł Pan zweryfikować osobiście. Polecam zwłaszcza werset 47:4 i jego okolice. Nie pytam o PŚ, gdyż do PŚ odwołuje się wiele religii. Wiele z nich odwołuje się fałszywie, więc nie mam zamiaru ich bronić. Katolicyzm natomiast (którego jako katolik bronię) jest oparty na wykładni PŚ podanej przez Chrystusa, a Chrystys nakazał miłowanie nieprzyjaciół, a nie zabijanie ich. Wykładnia ta jest zapisana w KKK. Powtarzam więc: proszę nie porównywać islamu w którym Koran i przykład życia założyciela islamu - Mahometa świadczą iż jest to religia agresji i przymusu, do katolicyzmu którego KKK i przykład życia Chrystusa świadczą iż jest to religia pokory i dobrowolności.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jeśli ktoś stosuje teksty typu "chrześcijaństwo- kolonializm...krucjaty,inkwizycja etc etc" to jest zwykłym apologetą islamu. Tym jest właśnie real i jego/jej bełkot. Retoryka typowa dla muzułmanów, którzy zapominają, że nie historia to czas przeszły. Islam dzisiaj jest zagrożeniem, w imię islamu to dzisiaj giną- chrześcijanie, ateiści, a także geje/lesbijki.Giną także muzułmanie uznani za heretyków- szyici, jazydzi, druzowie... Wszystko zgodnie z naukami Koranu, z szarią! A wieczne wspominanie o przeszłości jest hipokryzją w czasach kiedy to właśnie w krajach islamu można stracić życie za uprawianie czarów (magii) czy sztuczki iluzjonerskie! Więc apologeci niech dalej wspominają średniowieczne palenie czarownic. To są właśnie szczyty hipokryzji. A wszystkim piewcom tolerancji wobec islamu polecam pomieszkać w Pakistanie lub Arabii Saudyjskiej aby zrozumieć o czym w ogóle piszą.
ponad 4 lata temu / Realna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.