DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Chuck Norris przeciwko posyłaniu do lewackich szkół - przypominają obozy indoktrynacyjne

Chuck Norris przeciwko posyłaniu do lewackich szkół - przypominają obozy indoktrynacyjne
fot. Zuma Press / FORUM

Chuck Norris zachęcił niedawno rodziców do posyłania dzieci do bardziej konserwatywnych szkół wyższych. Zdaniem słynnego adepta sztuk walki i aktora, dzisiejsze uczelnie są często niewiele lepsze od lewicowych obozów indoktrynacyjnych. Niestety – jak zauważa National Catholic Register – obecnie chrześcijanie wolą uchodzić za miłych, niż dbać o prawdę.

 

Wykładowcy postępowych uniwersytetów serwują w nich postępowe ideologie pod przykrywką edukacji. Do tego dochodzą, zdaniem Chucka Norrisa, dyskryminacja konserwatywnych studentów oraz propagowanie radykalnych stylów życia.

 

Jak zauważa komentujący wypowiedź karateki Matthew Archbold na łamach „National Catholic Register” zwycięstwo konserwatystów i chrześcijan w wojnie kulturowej wydaje się oczywiste. Wszak mają oni więcej dzieci. Jednak indoktrynacja potomków chrześcijan przez lewicowych wykładowców może odwrócić ten trend. Dzieci konserwatywnych rodziców przejmą bowiem poglądy swych profesorów i zasilją ich obóz w wojnie kulturowej. 

 

Aby do tego nie dopuścić wystarczy, by chrześcijanie nie posyłali dzieci do lewicowych szkół. Dlaczego jednak wciąż to czynią? Zdaniem publicysty wynika to z dążenia do bycia miłym za wszelką cenę.

 

Autor przypomina, że w Biblii znajdują się wprawdzie wezwania do miłości i przebaczenia. Nie istnieje jednak zakaz obrażania innych za cenę prawdy. Tymczasem współcześni katolicy dbają bardziej o grzeczne odnoszenie się do innych niż o głoszenie Ewangelii.

 

Tymczasem jak zauważa publicysta, w dzisiejszych czasach wrażliwość oznacza często zgodę na aborcję, gender i homoseksualizm. Do zwalczania tych błędów nie wystarczy grzeczne zachowanie. Zapewne także wśród nazistów czy aborcjonistów znajdziemy wielu ludzi miłych i uprzejmych. Jednocześnie są oni źli.

 

Publicysta podkreśla, że Pan Jezus nie ukrywał prawdy w swoich wypowiedziach. Wielu słuchaczy opuściło Go, gdy usłyszeli naukę o Eucharystii. Chrystus Pan nie zdecydował się jednak na podanie jej w złagodzonej formie. Określił też mianem „szatana” jednego z pozostałych przy nim apostołów (świętego Piotra). Nie pozostawało to w zgodzie ze współczesnym wzorem działalności duszpasterskiej – podkreślił publicysta.

 

Warto dodać także inne przykłady surowości Pana Jezusa – choćby wobec zatwardziałych faryzeuszy. „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości” – mówił do nich. (Mt 23, 27-28). Wielu zapomina też o wyrzuceniu kupców ze świątyni w Jerozolimie (Mk 11,17).

 

Jak przekonuje Matthew Archbold – współcześni chrześcijanie potrzebują zatem więcej Chucka Norrisa i o wiele więcej Pana Jezusa.   

 

Źródło: ncregister.com

 

mjend


DATA: 2018-06-20 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

...bo to zła kobieta była...
11 miesięcy temu / Kasandra
 
Rozwodnik Norris poucza dobre
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Zawsze Gości lubiłem. Szacun!
11 miesięcy temu / Kasandra
 
Chuck, pochodzący z żydowskiej rodziny (w 2006 roku otrzymał nagrodę p.t. "The Jewish Humanitarian Man of the Year Award") to okazuje sie inteligentny facet.
11 miesięcy temu / Hanys Górnośląski
 
Miejmy nadzieję, że sam Chuck Norris również się nawróci na prawdziwą wiarę katolicką.
11 miesięcy temu / Michael
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61077"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.