DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Chuck Norris: Państwo Islamskie ręka w rękę z Obamą realizuje koraniczną wizję apokalipsy

Chuck Norris: Państwo Islamskie ręka w rękę z Obamą realizuje koraniczną wizję apokalipsy

Określać Państwo Islamskie jako „nie-islamskie” to jakby nazywać Myszkę Miki „nie-disneyową” – napisał w Chuck Norris w swojej rubryce na portalu WorldNetDaily. Powołując się na wypowiedzi znawców islamu aktor przedstawił wizję apokalipsy rodem z Koranu realizowaną przez Państwo Islamskie przy wydatnej pomocy… prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy.

 

„Wykażę, w jaki sposób Biały Dom gra na rzecz eschatologicznych planów Państwa Islamskiego, a konkretnie na rzecz muzułmańskiej wizji apokalipsy” – napisał Chuck Norris w artykule pt. Czy USA przyczynia się do bliskowschodniej apokalipsy? Zdaniem aktora terroryści nie są przypadkową zbieraniną psychopatów, lecz działają zgodnie z religijnymi wytycznymi obowiązującymi wszystkich muzułmanów na mocy koranicznego przesłania.

 

„Począwszy od poparcia dla Arabskiej Wiosny i powstania Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie, a skończywszy na katastrofalnych błędach w Bengazi, bierności wobec sytuacji w Syrii oraz przedwczesnym i źle przeprowadzonym wycofaniu wojsk amerykańskich z Iraku i Afganistanu, administracja Obamy spowodowała proporcjonalny wzrost pogardy dla Stanów Zjednoczonych i rozwój muzułmańskiego ekstremizmu” – przypomniał Chuck Norris, zwracając uwagę, że to właśnie błędy polityki bliskowschodniej Obamy i jego uporczywe ignorowanie islamskiej proweniencji współczesnego terroryzmu przyczyniają się do jego rozkwitu.

 

„Określać Państwo Islamskie jako nie-islamskie – tak jak czyni to Obama i wielu islamistów – to jakby nazywać Myszkę Miki nie-disneyową – napisał Chuck. Tym razem jednak analiza konserwatywnej gwiazdy kina akcji nie zakończyła się na komentowaniu sytuacji politycznej, lecz wkroczyła w dziedzinę… teologii politycznej. Powołując się na Bernarda Haykela, uczonego z Uniwersytetu Princeton specjalizującego się w tematyce Państwa Islamskiego, Norris wskazał, że idee terrorystów nie są wyssane z palca, lecz „uzasadnione historycznymi i prawnymi nakazami ich religii”. Za Haykelem Norris stwierdził, iż ignorowanie prawdziwej religijnej natury Państwa Islamskiego jest przyczyną niemocy w udaremnieniu działań tej organizacji, a tego typu ignorancja zrodziła się z „tradycji absurdu międzywyznaniowych chrześcijan” (interfaith-Christian-nonsense tradition).


Przytaczając wypowiedzi innego specjalisty od islamu, Greame Wooda z magazynu The Atlantic, aktor odniósł się do eschatologicznych wyobrażeń islamu. „Wood argumentuje, iż Stany Zjednoczone i inne państwa ignorują istotę teologii IS, a szczególnie jego wizję apokalipsy. To nie są jakieś tam wizje ekstremistów, lecz są one "oparte na oficjalnym nurcie źródeł sunnickich i pojawiają się w całej propagandzie Państwa Islamskiego. Wśród tych wyobrażeń istnieje wierzenie, że armia Rzymu spotka się w starciu z armią islamu w północnej Syrii; i że ostatnie rozdanie islamu, które odbędzie się za sprawą anty-mesjasza, będzie miało miejsce w Jerozolimie w następstwie powtórnej islamskiej konkwisty" – czytamy w artykule.

 

Komentatorzy różnie tłumaczę figurę „armii Rzymu”, główną interpretacją pozostaje jednak rozumienie jej jako reprezentacji wrogiej wobec islamu cywilizacji Zachodu. „Dabiq jest regionem, gdzie, jak wierzy wielu muzułmanów, wydarzy się apokalipsa. I raczej nie jest to zbieg okoliczności, iż miejscowość Megiddo, od której zostało utworzone biblijne określenie Armageddon, leży zaledwie 298 w linii prostej na południe od Dabiq” – tłumaczy Norris.

 

Niepoprawny politycznie gwiazdor zwrócił uwagę, iż warunek sine qua non tej apokaliptycznej wizji stanowi odrodzenie i utrzymanie muzułmańskiego kalifatu na Bliskim Wschodzie. „W tym także leży sposób na unicestwienie Państwa Islamskiego. Jeżeli IS utraci panowanie na swoich terytoriach w Syrii i Iraku, zaprzepaści tym samym możliwość stanowienia kalifatu, a wraz z nią istotę swej potęgi – ale to nie może się wydarzyć przy obecnych planach i obietnicach składanych przez prezydenta Obamę. Związał on ręce sobie samemu i wojsku amerykańskiemu, uniemożliwiając odcięcie źródła siły IS, po pierwsze poprzez oddanie im ziemi w wyniku wycofania wojsk amerykańskich, po wtóre wracając potem do wojny na Bliskim Wschodzie, lecz odmawiając przy tym wzmożenia ataków lotniczych” – skomentował.

 

Chuck Norris przypomniał także, iż solą w oku amerykańskiego społeczeństwa jest naruszenie przez Obamę sojuszu z Izraelem, który stanowi jedyną na Bliskim Wschodzie siłę walczącą z islamem oraz poparcie irańskiego programu nuklearnego. „W rzeczywistości, czyniąc w ten sposób – tak samo jak zrzucając ulotki nad Syrią – Obama nadaje racje bytu i wzmacnia wiarę islamistów, iż biorą oni udział w decydującej wojnie religijnej przeciwko największemu chrześcijańskiemu narodowi. Pospołu z obietnicami o nieinterwencji, takie działania ożywiają kalifat i przyspieszają islamską apokalipsę” – skwitował Chuck.

 


Filip ObaraDATA: 2015-07-11 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie! nie mieszajcie faktów! Iran jest szyicki,koniec kropka. Syria rządzona przez Assada była/jest sprzymierzeńcem Iranu. Alawici są uznawani przez szyitów, a sunnici uważają ich za heretyków. Podobne strefy wpływów są w Libanie, Jemenie (poparcie dla szyickich Huti) oraz sam Irak (gdzie rządy sprawowali szyici ostatnio, co było nie w smak Arabii Saudyjskiej). Izrael podgrzewa atmosferę poprzez słowa Ahmadineżada, który rzekł kiedyś że holokaustu nie było a Izrael powinien zniknąć z mapy. Z tego śmiało się wielu Irańczyków i pukało po głowach. Czy u nas nie brak polityków, którzy swoimi słowami wprawiają w osłupienie naród? Konflikt sunnicko- szyicki trwa ale USA oraz Izrael próbują ingerować w międzyreligijny konflikt, skutek chyba widoczny. Państwo Islamskie nie jest SZYICKIE! nie wypisujcie bzdur! Ono uderza nie tylko w chrześcijaństwo na bliskim wchodzie ale także w inne odłamy islamu, nie tylko szyizm!
ponad 4 lata temu / Realna
 
Wojtek podrzuciłbyś jakieś materiały (link) tematy związane z Izrael kontra szyici - sunnici. Do tej pory myślałem, że Iran to szyici, a Isis to sunnici. Syria jest sprzymierzeńcem Iranu, gdzie prezydent Iranu kiedyś powiedział, że Izrael powinien zniknąć z mapy świata.
ponad 4 lata temu / bbb
 
Izrael zwalcza sunnicki Iran, ten zaś stoi w ogromnej opozycji do szyickiego Państwa Islamskiego. Izrael jest skonfliktowany z Syrią, która z kolei walczy na ostro z Państwem Islamskim. Myślę, że Chuck powinien się skoncentrować na zrozumieniu istoty konfliktu na linii szyici-sunnici i postawy Izraela względem obydwu grup islamistów.
ponad 4 lata temu / Wojtek
 
a czym się różni Norris od obamy? on i amerykańscy "chrześcijanie" wspierają głównego wroga chrześcijan na bliskim wschodzie - izrael, który stoi za organizacjami terrorystycznymi takimi jak ISIS czy FSA. USA to kraj chrześcijański??? wolne żarty. to oni wspierają aborcję i kulturowy marksizm.
ponad 4 lata temu / arj38
 
Fanatycy islamscy przeciwko fanatykom protestanckim.Katolicy powinni stać z boku i nie wcinać się między wódkę , a zakąskę.
ponad 4 lata temu / cynik
 
To jedna strona medalu, druga jest taka, że amerykańscy protestanci liczą na to samo. Uważają się oni za "Rzym" choć pewnie obrazili się by za takie określenie i woleliby "Syjon" albo "Nowy Syjon".
ponad 4 lata temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.