Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Chrześcijaństwo nie jest socjalistyczne. Przegląd prasy PCh24TV


Odtwórz w YouTube
 

W Przeglądzie Prasy PCh24TV z piątku 5 kwietnia 2019 rozmawiano o pozytywnych i negatywnych stronach programów socjalnych, mających wesprzeć rodziny i zwiększyć dzietność w Polsce. W programie poruszono również sprawę pracowników delegowanych i funkcjonowania wolnego rynku w Unii Europejskiej, a także kwestię praworządności. Gośćmi Jacka Ożoga byli Michał Wałach oraz Marcin Austyn.


DATA: 2019-08-23 21:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Programy socjalne nigdy nie zastapia dobrej pracy I placy dla ojca ktory powinien dbac finansowo o rodzine. Wielodzietne rodziny sa duzo wiecej szczesliwe anizeli malo dzietne. W gre takze wchodzi to aby rodzice swiecili dla dzieci bardzo dobrym przykladem moralnym. Trzy pokolenia wstecz mialy bardzo duzo wielodzietnych rodzin. Moi dziadkowie ktorych groby sa w Polsce byli dla mnie wspanialym przykladem. Bardzo ich kocham. Katolicyzm I moralnosc byly pierwsze w planie. Nie wstydzili sie modlitwy w miejscach publicznych Teraz mamy inne zycie, ktore musi byc zmienione. Zmiana musi nastapic w rzadzie. Wszystko zalezy od rzadzicieli I nas samych. Musimy sie pozbyc pychy, trendow mody. szczescie przyniesie nam skromnosc I milosc do naszych braci I siostr. Jezeli sie nie zmienimy to sie wyniszczymy.
11 miesięcy temu / czlowiek
 
Należy odrzucić zarówno skrajny liberalizm jak i socjalizm. Powołujc się na naukę Koscioła np Rerum novarum człowiek powinien za swą pracę przynajmniej utrzymać rodzinę. Odnośnie 500 + to państwo może wspierać rodzinę, jest to właściwie jedyna komórka społeczna, którą państow wspiera, jako naistotniejszy element dla bytu państwa. O formie wsparcia można dyskutować, jednak nie jest to żaden przejaw socjalizmu. Skrajny liberalizm jest całkowicie niekatolicki. Kościół się mu w miarę możliwości od dawna sprzeciwiał.
11 miesięcy temu / raf
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 132 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.