DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Chrześcijanie w Syrii prześladowani. Polskie MSZ milczy

Chrześcijanie w Syrii prześladowani. Polskie MSZ milczy
fot. archiwum MSZ

W Syrii stale wzrasta liczba prześladowanych chrześcijan. Specjaliści alarmują, że trwająca w tym kraju wojna domowa może doprowadzić do exodusu wyznawców Chrystusa. Dyplomaci w krajach chrześcijańskich milczą. Milczy też polskie MSZ.


- To, co obecnie dzieje się w Syrii, dowodzi, że chrześcijanie coraz częściej są na celowniku islamskich ekstremistów - podkreśla dr Tomasz Korczyński z Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego Open Doors.

 

Specjaliści wskazują, że w ubiegłym roku, przed rewolucją, w mieście Homs, które stało się bazą rebeliantów, żyło około 40 tys. chrześcijan, teraz liczba ta spadła do 5 tysięcy! - Ci ludzie musieli opuścić swoje domy nie w wyniku operacji związanych z wojną domową, ale zostali wypędzeni z domostw z powodu wyznawanej religii. Islamiści sprawdzali dom po domu, podobnie jak miało to miejsce przed kilkoma laty w Iraku, co rozpoczęło exodus chrześcijańskich Irakijczyków - podkreśla dr Korczyński.

 

Posłowie Andrzej Romanek (Solidarna Polska), oraz Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość) wysłali zapytanie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych by uzyskać informacje w sprawie działań jakie podjęli polscy dyplomaci by bronić mniejszości chrześcijańskich i unaocznić problem prześladowania wyznawców Chrystusa.

 

Niestety odpowiedź MSZ wskazuje, że polska dyplomacja bagatelizuje problem. W odpowiedzi z ministerstwa pojawia się argumentacja, że to rząd reżimowy podaje informacje o rzekomych prześladowaniach chrześcijan, po to, aby uwiarygodnić siebie w oczach Zachodu. - Widać, że obecnie Polska z żadną inicjatywą nie wystąpi i nie będzie jakoś szczególnie broniła praw chrześcijańskiej mniejszości w Syrii - stwierdza poseł Bartosz Kownacki.

 

Tymczasem organizacje, które zajmują się problemem prześladowania chrześcijan obawiają się najgorszego – dalszej eskalacji prześladowań wyznawców Chrystusa w Syrii.

 

 

Źródło: Nasz Dziennik

ged

 

 

 


DATA: 2012-05-25 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I to jest nasza polska polityka :((( +
ponad 7 lat temu / Asia
 
Asad także nie przesladował chrześcijan, Syria pod względem religijnym jest specyficznym tyglem wielu wyznań / w tym odłamów islamu, uznawanych przez niektórych za heretyków/ Asad nie walczy z całym narodem syryjskim a z muzułmańskimi ekstremistami, którym marzy się przejęcie władzy i wygnanie lub wybicie wszystkich niewiernych / w tym także barci w wierze uznanych za salafitów/ Tak więc nie tylko chrześcijanie bedą na celowniku ale także alawici. Obalenie Asada to najgorsze co moze spotkać Syrię, bo reżim islamskich radykałów zniszczy ten kraj doszczętnie.
ponad 7 lat temu / Realna
 
Reżim Husajna nie prześladował chrześcijan, zresztą u niego chyba jeden czy może nawet trzech chrześcijan było ministrami. Jeśli Asada obalą Syria podzieli los Iraku. Asad i jego ojciec bronili Syrię przez islamskim fanatyzmem. Jeśli Asada obalą będzie źle...
ponad 7 lat temu / Wiesław.eN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.