DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

„Chrześcijanie są zabijani jak kurczaki”. Nigeryjski arcybiskup błaga świat o pomoc

„Chrześcijanie są zabijani jak kurczaki”. Nigeryjski arcybiskup błaga świat o pomoc
Fot. Pixabay.com

„Zawsze mówiłem, że podstawowym zadaniem każdego rządu na świecie jest ochrona życia i własności prywatnej obywateli (…) w naszym przypadku to jednak nie funkcjonuje. Obywatele są zabijani jak kurczaki” – mówił w rozmowie z „LifeSite News” arcybiskup Matthew Man-oso Ndagoso.

 

Amerykański portal podaje informacje o dramatycznej sytuacji chrześcijan w Nigerii. Bilans ostatnich miesięcy to setki zabitych i całe wioski starte z powierzchni ziemi. W obliczu milczenia świata wobec tak ogromnej tragedii, arcybiskup Kaduny błaga o zainteresowanie mediów. „Do każdej osoby, organizacji czy instytucji posiadającej jakikolwiek wpływ: niech ten wpływ zostanie wykorzystany dla wspólnego dobra. Niech ten wpływ zostanie wykorzystany dla wspólnego dobra w Nigerii, by pokój mógł znowu zakrólować w naszym kraju” – apeluje.

 

„Dokładnie w tym momencie, kiedy z wami rozmawiam, nadchodzi pora deszczowa i rolnicy nie chcą wychodzić na pola uprawne, gdyż boją się, że zostaną porwani lub zabici. Od dzisiaj przez dwa miesiące ludzie powinni zająć się uprawą, lecz jeżeli tego nie zrobią, Bóg raczy wiedzieć co stanie się w przyszłym roku z dostępem do żywności” – alarmuje nigeryjski hierarcha.

 

Abp Ndagoso uważa, że ataki muzułmańskich pasterzy Fulani mają nie tylko motywacje religijne ale umożliwia je także daleko posunięta „niesprawiedliwość i bezkarność”. Mimo objęcia przez nigeryjską konstytucję wszystkich religii ochroną prawną, prawo szariatu panujące w północno-zachodnich częściach kraju w praktyce przewyższa prawo państwowe. Populacja muzułmanów wynosi na tych terenach 98 proc., analfabetyzm jest rozpowszechniony a chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii.

 

O zainteresowanie światowej opinii publicznej sytuacją w Nigerii zwróciła się znana działaczka pro-life, Objanuju Ekeocha. „Błagam, czy światowe media mogą naświetlić niebywałe cierpienie i morderstwa na chrześcijanach w moim kraju? Czy celebryci mogą zorganizować chociaż jedno czuwanie (tak jak zorganizowali się po zamachach na meczet w Nowej Zelandii)?” – pisze na swoim twitterze.

 

 

W Nigerii muzułmanie palą kościoły i domy oraz całe wioski, niszczą lub zabierają mienie, porywają dziewczynki i kobiety, które później traktowane są jako niewolnice, regularnie bite i gwałcone. Od początku roku, z rąk fundamentalnych organizacji islamskich zginęło ponad 800 chrześcijan.

 

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl

PR


DATA: 2019-05-15 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóz można powiedzieć w sprawie tak trudnej do zrozumienia? Dlaczego tak się dzieje? Myślę że w Nigerii nie działa prawo. Tam jest gorzej niż w stalinowskiej Rosji lub bardzo podobnie. Bo prawo powinno działać na dobro obywatela a nie obywatel prawu! Póki co nawołuję do wszystkich chrześcijan módlmy się za naszych braci chrześcijan na całym świecie.
3 miesiące temu / Bolko
 
?Błagam, czy światowe media mogą naświetlić niebywałe cierpienie i morderstwa na chrześcijanach w moim kraju? Czy celebryci mogą zorganizować chociaż jedno czuwanie tak jak zorganizowali się po zamachach na meczet w Nowej Zelandii?? - niestety nie mogą, bo trzeba dalej siać marksistowską propagandę w Europie i na świecie, że islam to religia pokoju i zwozić do europy jeszcze więcej tej hordy
3 miesiące temu / Jeger
 
''Dopóki człowiek będzie zabijał zwierzęta, dopóty ludzie nie przestaną zabijać się między sobą'' - Pitagoras
3 miesiące temu / Kreator
 
Zadam inne pytanie. Czy ktoś nie potrafi zorganizować akcji internetowej z petycją do naszego MSZ o podjęcie odpowiednich działań na arenie międzynarodowej? W końcu jeszcze jesteśmy niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zamiast biadolić czas działać !
3 miesiące temu / west
 
Boze wez w opieke tych biednych ludzi,zlituj sie nad nimi ..
3 miesiące temu / modlitwa moja
 
@Nick: Wszyscy Nigeryjczycy, jakich kiedykolwiek dotąd poznałam podczas mojego pobytu w Londynie, byli chrześcijanami. I byli bardzo mili.
3 miesiące temu / kid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.