DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Chrześcijanie na celowniku. Wierni w Holandii uczą się bronić przed atakami na kościoły

Chrześcijanie na celowniku. Wierni w Holandii uczą się bronić przed atakami na kościoły
Fot. Michael Gaida / Pixabay.com

Wśród chrześcijan holenderskich uczęszczających na nabożeństwa narasta lęk przed atakami. W pierwszym rzędzie chodzi o zagrożenie terrorystyczne (w Holandii przez cały czas obowiązuje poziom „wysoki”), ale nie tylko. Nabożeństwa przerywają osoby nietrzeźwe czy turyści nie zachowujący reguł obowiązujących w budowli sakralnej; ale przede wszystkim mnożą się ataki podejmowane przez tzw. „młodych mężczyzn” - z uwagi na political correctness i polowanie na „islamofobów”, a także przyzwolenie elit na przemoc ze strony ekstremistów lewicowych, media zachodnie unikają bliższych określeń.

 

Problem dotyczy solidarnie świątyń należących do różnych wyznań chrześcijańskich; dlatego po morderstwie francuskiego księdza Jacques’a Hamela i zamachu terrorystycznym na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, zorganizowanych przez muzułmanów, przedstawiciele różnych Kościołów holenderskich uruchomili wymianę informacji w zakresie zapewniania bezpieczeństwa. W coraz większej liczbie parafii wierni organizują straże obywatelskie, pilnujące wejść podczas nabożeństw. W kościołach montowane są kamery, a coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do agencji ochroniarskiej. Tylko do jednej z nich, Restment, w ciągu ostatniego roku zgłosili się klienci reprezentujący 82 świątyń chrześcijańskich.

 

Przedstawiciel tej agencji, Lenard Prins – w rozmowie z gazetą „De Telegraaf” – podaje, że tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy wystąpiło 138 wypadków przerwania nabożeństwa przez nieproszone osoby z zewnątrz. Jego zdaniem takie sytuacje zdarzały się i dawniej, w ostatnim jednak czasie nastąpiło ich nasilenie, gdyż zanikł istniejący wcześniej szacunek wobec miejsca kultu.

 

Prins podaje konkretne przykłady: ostatniej jesieni do jednego z kościołów w centralnej Holandii wszedł mężczyzna i, krzycząc cały czas „Allahu akbar”, doszedł aż do prezbiterium, po czym uciekł bocznym wyjściem. W innym kościele mówiący po angielsku mężczyzna wrzucił podczas nabożeństwa do kościoła plecak, po czym uciekł; na szczęście okazało się, że w plecaku były tylko ubrania. Dlatego popularne stają się szkolenia, na których wierni uczą się od specjalistów ds. bezpieczeństwa, jak się zachować w razie ataku podczas nabożeństwa. Lenard Prins twierdzi, że w jego agencji szkolenia te są zamawiane często.

 

Problem nasilających się ataków na chrześcijańskie miejsca kultu nie dotyczy tylko Holandii; jak podaje serwis l’Observatoire de la Christianofobie, monitorujący akty przemocy wobec chrześcijan, we Francji jest takich ataków średnio prawie trzy dziennie; informacje o powtarzających się atakach (podpalenia, akty wandalizmu, bluźniercze napisy, niszczenie krzyży i figur, profanowanie cmentarzy) dopływają także z Hiszpanii, Włoch, Austrii i innych krajów zachodnich. Tylko w Niemczech według oficjalnych danych rządowych w 2017 r. miało miejsce 100 aktów przemocy wobec chrześcijan i ich miejsc kultu, w tym jedno morderstwo.

 

Źródło: telegraaf.nl

dom

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18


DATA: 2018-07-19 13:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do tego doprowadziły elity Unii Europejskiej że ludzie we własnym państwie muszą się bać. Skoro imigranci zostali wpuszczeni na terytoria państw Unii to mają się dostosowywać do zasad jakie panują w tych państwach, zarówno etnicznych jak i wyznaniowych.A tu co się dzieje-buduje się meczety. Brawo pani kanclerz i panie Makaron
3 miesiące temu / Jackiechan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.