Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Chrystus jest obecny w każdym, nawet najmniejszym fragmencie hostii! Nie pozwólmy Go profanować!


Odtwórz w YouTube
 

Tak zwana pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu wiernych zaczęło zupełnie bezrefleksyjnie przyjmować Komunię Świętą na rękę, co nie licuje, ani z naszą pobożnością, ani z naszą tradycją czci do Najświętszego Sakramentu. W niektórych miejscach udzielanie Komunii Świętej na rękę został wprowadzone wręcz pod przymusem. Wielu duchownych uległo atmosferze strachu i dlatego przestało, tłumacząc to troską o zdrowie wiernych, udzielać Ciała Chrystusa wiernym do ust. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy akcję „Stop Komunii Świętej na rękę”! Chcemy w ten sposób przypomnieć wiernym i kapłanom, że w konsekrowanej hostii, w jej każdym nawet najmniejszym fragmencie jest żywy Chrystus - mówi Sławomir Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, kierując się troską o oddawanie należytej czci Najświętszemu Sakramentowi, zachęca wiernych do włączenia się w akcję „STOP Komunii Świętej na rękę!”, o której więcej informacji można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej „Ciało Chrystusa” (https://CialoChrystusa.com ).DATA: 2020-10-02 08:16:00
AUTOR: SŁAWOMIR SKIBA, WICEPREZES STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KSIĘDZA PIOTRA SKARGI DLA PCH24TV
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Chrystus jest wtedy gdy macie czyste sumienia obojetnie czy na reke czy do ust cz tylko duchowo.
1 miesiąc temu / Pucek
 
Nie można zarzucać profanowania Eucharystii osobom pragnącym z różnych powodów przyjąć z wiarą i czcią Komunię Świętą do rąk, zwłaszcza w okresie pandemii. - brzmi stanowisko KEP. Koronawirus zmienił również pewne zachowania w kościele. Choć do tej pory główną formą przyjmowania komunii była komunia do ust, to jak podaje KEP, "wcale nie oznacza, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne". I po co ten szum tworzony przez Stowarzyszenie?
1 miesiąc temu / ewenement
 
@Zdzislaw Zastanówmy się, co jest ważniejsze: oddanie Panu Jezusowi możliwie największej czci - także zewnętrznie bo nie jesteśmy samym tylko duchem, czy subiektywne "głębsze uczucie bliskości"? I jeżeli Komunia na rękę jest taka dobra, to czemu w krajach, gdzie była udzielana w ten sposób przez dziesięciolecia w dużym stopniu zanikła wiara w Obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie? Przykład: z badania Pew Research z 2019 roku wynika, że zaledwie mniej niż jedna trzecia katolików w Stanach Zjednoczonych wierzy w nauczanie Kościoła, że ??podczas Mszy Świętej, chleb i wino w rzeczywistości stają się Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
"Komunia Sw. byla przyjmowana wylacznie na reke do X wieku." - Półprawda czyli fałsz.
1 miesiąc temu / @Zdzislaw
 
Zdizsław , właśnie ciekawe komu zależy na podziale Polaków? Może właśnie tobie? Nie mieszkasz w Polsce, albo nie jesteś Polakiem. W Polsce nikt nie przyjmuje od 30 lat komunii na rękę. I kłamiesz, że do X wieku przyjmowano komunię na rękę. Nie siej tu fermentu i podziałów. Coraz więcej tu troli.
1 miesiąc temu / elia
 
Zdzisław napisał: "Dla przypomnienia, Komunia Sw. byla przyjmowana wylacznie na reke do X wieku" - półprawda, czyli fałsz. Posłuchaj, co mówi na ten temat ks. Murzinski: Nie depczcie po tym, co Najświętsze
1 miesiąc temu / Ewa
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.