DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Chrystianofobia we Francji: połamane hostie porozrzucane w kościele

Chrystianofobia we Francji: połamane hostie porozrzucane w kościele

Grupa wandali wtargnęła do kościoła pw. św. Laurenta we francuskim Champagney (region Franche-Comté). Nie był to rabunek. Bandyci nic nie wynieśli z kościoła. Na posadzce pozostawili połamane hostie - to tylko jeden przypadek z całej serii profanacji mających miejsce we Francji.

 

W Strasburgu można oglądać rzekomo „artystyczną” - a na pewno antychrześcijańską - instalację. Przedstawia ona odwrócony krzyż, w którego wnętrzu znajduje się powróz z pętlą, obok zaś trzy trupie czaszki. Ekspozycja mieści się w pomieszczeniu dawnej toalety miejskiej przekształconej na biuro wystawowe.

 

Z kolei w Paryżu grupa osób zaangażowana w prace nad jednym z programów telewizji Canal + wtargnęła nagle do kościoła pw. Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, by nagrać ukrytą kamerą zdjęcia do humorystycznego obrazu. Grupa zakłóciła liturgię Mszy świętej.

 

Proboszcz parafii zareagował zdecydowanie, sprzeciwiając się obecności filmowców w świątyni. Podjął też działania prawne, domagając się zakazu emisji programu, na co stacja Canal + przystała. Parafia otrzymała też list z przeprosinami.

 

 

FLC


DATA: 2014-01-23 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

we Francji czuć "skunksa" już na odległość; skończą marnie; być może nawet gorzej niż Ameryka, która ponoć budzi się ze snu lewackiego - fajne nagranie w "max kolonko tv"; tylko, że tego lewactwo, zasiedziałe jeszcze od Stalina w TV, nie pokaże
ponad 6 lat temu / jaro
 
A Bazylice Św. Krzyża w Warszawie "nieznani sprawcy" rozwalili pojemnik z wodą święconą, który był dostępny dla wszystkich wiernych. W dodatku wylali zawartość. To się nazywa tolerancja!
ponad 6 lat temu / Sienki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.