DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie jestem religijny, ale przypadki nienawiści do Kościoła, z którymi zetknąłem się jeszcze w latach 90-tych skłaniają mnie do myślenia, że Kościół nie "zasłużył" sobie na na tą nienawiść za mało byłoby na to czasu, lecz jest ona echem walki z Kościołem w czasach PRL. Sądzę, że ludzie atakujący Kościół dziś robią to ze wstydu za to, że atakowali Kościół "wtedy". Jest to bardzo prosta konstrukcja psychologiczna. Liczba ludzi nienawidzących, atakujących dziś Kościół jest dla mnie dowodem na to, że PRL służby zwalczające Kościół były znaczenie liczniejsze niż sądziłem. Ludzie "normalni", gdy czegoś nie lubią po prostu to omijają, unikają kontaktu itp. Ludzie opętani wyrzutami sumienia nie mogą sobie pozwolić na podobny komfort.
6 miesięcy temu / Jarek
 
Dewianci i nienawistnicy chcą wojny i musimy się do tej wojny przygotować. Każdy chrześcijanin powinien postawić na synonim maksymy Bóg, Honor, Ojczyzna, czyli Kościół, Szkoła, Strzelnica.
ponad 1 rok temu / MG
 
Nie topimy jak zalecał Zbawiciel to mamy. Problem będzie narastał. Degeneraci uznani za normę tylko się rozzuchwalą. To logiczne. Wlaśnie tego należy się spodziewać.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Władza PiS toleruje wykroczenia i przestępstwa o charakterze antyreligijnym, nie przestrzega prawa, chroni wybryki LGBT.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Niektórzy pod przykrywką tolerancji robią z siebie ofiary, tyle na temat ?
ponad 1 rok temu / Takus
 
To "Wielka Nierządnica" szaleje,dane jej jest bluźnić przeciwko Bogu .Stańmy więc po przeciwnej stronie,potrafimy przecież stawiać opór ,czyż nie?
ponad 1 rok temu / Siła Wyższa
 
@ Izydor Oracz Na tegorocznej procesji Bożego Ciała w Warszawie można było zobaczyć jak wojsko traktuje uoczystość religijną: przemarsz od Ołtarza do Ołtarza, a gdy zaczyna się modlitwa, "w tył zwrot, odmaszerować".
ponad 1 rok temu / Ryś
 
nie siłą ,nie nakazami-przykładem i pokazaniem że trzymamy się zasad a czy tak jest ? dlaczego mówią o nas ze to religia w której i kapłani i wierni postępują dokładnie odwrotnie od głoszonych zasad ,naprawiać należy od siebie a nie grzmieć oburzeniem przy okazji-falę w wojsku nazywasz nauką postaw patriotycznych?
ponad 1 rok temu / @ Izydor Oracz
 
Takie zachowania biorą się z braku obowiązkowej nauki religii w szkole i zaniechania zasadniczej służby wojskowej. W Polsce mamy ponad 90% ochrzczonych i tylko 40% osóbspełniający obowiązek udziału w niedzielnej mszy. A gdyby tak wprowadzić obowiązek udziału w lekcjach religii od początku szkoły podstawowej? Katolicyzm jest takim samy filarem polskości co język. Nikt nie może z nauczania języka polskiego zrezygnować, dlaczego zatem dobrowolna jest religia? Dlaczego zlikwidowano zasadniczą służbę wojskową, będącą szkołą nie tylko życia i hartu ducha, ale i postaw patriotycznych? Zlamanie rozkazu uczestnictwa w niedzielnej mszy polowej było by podobie traktowane jak i niewykonanie innego rozkazu. Wojsko to nie spłdzielnia produkcyjna, tam się nie dyskutuje Może zatem warto pomyśleć o profilaktyce a nie zwalczaniu objawów antykatolickości?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Wloskie przyslowie, a moze jeszcze starorzymskie, nie wiem, glosi: Jedno upadajace drzewo robi wiecej halasu, niz caly las rosnac! Z Bogiem!
ponad 1 rok temu / Piotr Pawel
 
jak sama jesteś katoliczką to nie widzisz ale jest i to duży
ponad 1 rok temu / klik
 
Czy to powinno się nazywać "chrystianofobia"? Przecież fobia to strach. Ja żadnego strachu przed chrześcijanami nie widzę, wręcz przeciwnie.
ponad 1 rok temu / ?
 
@Boris Ten obraz pokazuje zaledwie promil duchowieństwa - ten wyselekcjonowany negatywny promil. Bo sensacje i upadki dobrze się sprzedają. Dobro, posłuszeństwo, cnotliwość nie są "medialne". Księża są jak samoloty: głośno jest tylko o awariach i katastrofach. A cicho o tych, którzy wykonują należycie swoje zadania.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
@ Second Bestią będzie ten, kto naruszy status Jerozolimy. Jak dotąd czynią to Amerykanie.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Filmy jedynie pokazały obraz, który był skrzętnie skrywany. Czy to źle?
ponad 1 rok temu / Boris
 
@sp Tą Bestia jest konfederacja państw islamskich, ktore napadna na Jerozolime.
ponad 1 rok temu / Second
 
@Republikanin Jakie paragrafy zabraniają bronić zdrowia i życia mojego lub innych osób? Nie bądź śmieszny. Mam prawo nosić nóż więc go noszę i umiem się nim posługiwać,prawo nie zabrania mi nosić gazu i pałki teleskopowej ani nie zabrania jej użyć w obronie. Problem jest z legalnym w Polsce naładowanym czarnoprochowcem,którego nosić nie wolno. Ale jestem gotów poświęcić pół roku życia jeżeli to pozwoli wysłać choć jednego chama przed oblicze Pana. Więcej wiary i odwagi.
ponad 1 rok temu / Ksiądz Robak
 
@Ksiądz Robak: "Biblia nie zabrania nam skutecznie bronić naszej wiary." Biblia nie zabrania, ale czynią to politycy i paragrafy. W kraju rzekomo katolickim.
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
Witam serdecznie.Jesli ktoś w mojej obecności będzie zaklocal Mszę SW.lub niszczył świętości wyląduje w szpitalu. Biblia nie zabrania nam skutecznie bronić naszej wiary. Modlitwa jest dobra na duchowe zakusy Złego,na jego ziemskich pomagierow skuteczna jest praktyczna samoobrona. Boks,judo,siłownia na dworzu jest wiele możliwości by poprawić swoją siłę i kondycję by nie być tylko workiem treningowym dla sługusów antychrysta. Odnośnie napaści na ksiezy.Jesli jesteś w okolicy odwiedź swoją parafie.zajrzyj do zakrystii.Zapytaj kapłana co słychać,czy wszystko ok?może nie uchroni to ode złego ale jeśli chamstwo zobaczy że nasi księża nie są sami zastanowią się dwa razy. Pozdrawiam i życzę szczęścia i wiary.
ponad 1 rok temu / Ksiądz Robak
 
Podążanie za fałszywą ewangelią i akceptacja nowych praw w Kościele, które są nie do zaakceptowania przynosi swój efekt. Niedługo księża będą zabijani, tak, także i w Polsce
ponad 1 rok temu / Inok
 
Ap 19,19 I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
ponad 1 rok temu / sp
 
Te paskudne rzeczy dzieja sie generalnie na obszatrach poniemieckich i na ziemiach odzyskane lub Wielkoolska lub najwyżej w ich pobliżu w ich bliskości. połnocno-centraln- centralno-poludniowa Polska, zaś na poludnie od Krakowa i od Tarnowa z wyjatkiem Podhal juz praktycznie nieto też o czyms swiadczy,,,.z tego co sprawdzilem albo gdzieś,, tam na \wshodzie Polski w zachodniej Małopolsce praktycznie wcale, czy jest to wyraz roboty volksdeutschow, oraz Polakow o rodowodzie szwabskim heimdeutshow,deutsyamende i Ukraincw a takze osob Ukraińskiego pochodzenia...
ponad 1 rok temu / opinia
 
@Ryś Po zyciu nie ma czasu na filozofie. Zycie =Filozofia, Filozofia =Zycie. Pozniej jest tylko SĄD.
ponad 1 rok temu / Jaro76
 
"Na Dolnym Śląsku nastolatkowie zamazali sprejem figurę Najświętszej Maryi Panny." Przecież ci młodziankowie chodzili do szkoły, otrzymywali lekcje religii, i TAKI SKUTEK?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Chrystianofobia ? Przecież w świetle faktów to nie żadna fobia, tylko PRZEŚLADOWANIE.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Wbrew hasłom o wolności warto jednak pamiętać, że człowiek rozpustny staje się niewolnikiem swych żądz. Ksiądz Dariusz Oko mówi tu wprost ? promowanie nieczystości skutkuje opętaniem seksem. Wbrew sloganom o równości taka persona staje się tyranem dla osób niechcących się jej podporządkować, sprzeciwiających się jej roszczeniom. To samo dzieje się w skali całych społeczeństw. Zapoczątkowana w miejscach takich jak Stonewall rewolucja zmierza do podporządkowania sobie narodów i do styranizowania osób jej się sprzeciwiających. "Od 15 lat staram się bronić Polskę i Kościół przed inwazją ideologii gender , neobolszewizmu, homoideologii, która jest sercem genderyzmu. W związku z tym grożono mi wszystkim możliwym, także zabójstwem ? to robią geje. "- mówi ks. Oko CZY TO NIE JEST TERRORYZM ???????????????
ponad 1 rok temu / Edu
 
@ Jaro76 Tak jak było i jest wszędzie i zawsze, CUIUS REGIO, EIUS RELIGIO, inaczej: PRIMUM VIVERE, DEINDE PHILOSOPHARI.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
to ich nie brońmy tylko posprzątajmy w Kościele-od góry
ponad 1 rok temu / do Jaro76
 
@ Gigi Tylko gdzie te zastępy krzyżowców ?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Chciałam napisać komentarz do tego artykułu, ale moi poprzednich wszystko napisali, dodam do tego co napisał Andrzej BR, że oni owszem nie wierzą, ale są marionetkami tego, co wierzy i drży i chce zniszczyć Kościół, dlatego wydaje się że postępują irracjonalnie walcząc z Kimś, kogo wg nich nie ma.
ponad 1 rok temu / Polka
 
Trudno tutaj wysnuwać jakieś wnioski, ale hierarchi nie słychać. Pełne brzuchy i sakwy, uśpiły ich czujność. Zresztą czemu się dziwić, za komuny wśród księży było n pełno SB-kow którzy łowili tych porządnych na sakiewkę, kieliszek lub kobiety, aby mieć na nich haki. Dzisiaj to właśnie oni za cichym przyzwoleniem dopuszczają homoseksualistów zdeklarowanych i aktywnych, wbrew instrukcjom do kapłaństwa. Ma szczęście jest jeszcze wielu księży porządnych i za nich trzeba się modlić, dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, cuda są możliwe.
ponad 1 rok temu / Maciek
 
Kosciol to Ci najmniejsi,bezbronni, cierpiacy za Chrystusa. To nie hierarchowie gloszacy z ambony puste nic nie znaczace slowa, ktore gdzies gina w natloku mysli. Nie ma sie czego obawiac, bo jest to czas proby.Chrystus umilowal tych mocnych wiara i nadstawiajacych drugi policzek. KK w Polsce przejdzie z powszechnego i byle jakiego do malego ale mocnego w wierze. Jakosc zdominuje ilosc .Straca tylko Ci co na Kosciele sie dorabiaja zamiast niesc dobra nowine.
ponad 1 rok temu / Jaro76
 
Trochę w tym winy samych hierarchów, nie nazywają zła po imieniu, zajmują się podrzędnymi sprawami, nie walczą o likwidację aborcji, zamykają usta wyrazistym kapłanom, jak ks.Kneblewski. Okazują słabość na każdym kroku i w ten sposób sami prowokują ataki na siebie i Kościół. nic nie zrobili z zarzutami o przestępstwa homoseksualne, oprócz listu KEP nie widać oczyszczenia z takich osób. Katechizacja kuleje, wiernym się głosi, że Bóg wszystkich kocha i jest miłosierny, czyli róbta co chceta, bo zbawienie dla każdego. NIe uczą szacunku do siebie. Nie uczą okazywania czci Najświętszemu Sakramentowi, nie chodzi tylko o sposób przyjmowania Komunii świętej, ale też brak przypominania wiernym o zachowaniu w kościele, o odpowiednim stroju, o klękaniu. Podczas ostatnich marszy sodomitów aż się prosiło o mocne słowa, że to grzech wołąjący o pomstę do nieba, a zamiast tego była nagana skierowana w stronę zdesperowanych świeckich broniących się przed publicznymi gorszycielami..
ponad 1 rok temu / tradycja
 
@ ale ale. Masz rację. Nasi biskupi odeszli od swojej misji nauczycielskiej, nie napominają, a jak karzą to nie tych co na to zasługują. Oczywiście to nie jest powód aby wrogowie KK pomagali w jego naprawie, bo ich działalność to przecież czysta nienawiść. Myślę, że nasi hierarchowie czytają PCh24 i wezmą sobie do serca, że czas zacząć od lustracji i odważnego głoszenia i napominania.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
do stary ministran. Nie tylko, także oszczędzają na okadzaniu Najświętszego Sakramentu. A Najgorsze że oszczędzili Jezusowi pełnej intronizacji, tylko zrobili farsę dla mas. Biskupi milczą najczęściej w tych sprawach i nie podejmują żadnych rozmów z rządzącymi aby to ukrócić przynajmniej nic o tym nie słychać, a jeśli jakiś bp zabierze głos w sprawie zboczeń i profanacji, to zamiast go poprzeć to przepraszają za niego. A tu trzeba lud wyprowadzić i pokazać zbokom gdzie ich miejsce.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Spoko! Kościół wprowadził oszczędności wody święconej! No to diabeł wchodzi aż do zakrystii. Przypominam: w Kościele przedsoborowym, ksiądz przed mszą święcił kościół i wiernych przechodząc wzdłuż świątyni.Nie było zatem tego typu zdarzeń.
ponad 1 rok temu / stary ministran
 
Może czas wrócić do postaw z czasu krucjat. Z pewnymi ludźmi nie da się pokojowo rozmawiać, a mam wrażenie, że nawet w ogóle rozmawiać.
ponad 1 rok temu / Gigi
 
Wystarczy skonstatować, czym różni się "groźba" powodująca te tzw. fobie?! Zboczeńca bać sie to odruch obronny, bo nie wiadomo co za chwilę stanie się obiektem jego pożądania, to może fizycznie i konkretnie bardzo BOLEĆ!!! A czym grozi Katolik? - Obietnicą zbawienia przez Boga, w którego, pławiący się w kloace nieczystości, wierzyć nie może, bo by z przerażenia się w gacie napełnił. Jak można nienawidzieć czegoś, co uznaje się w pełnym przekonaniu za niebyt?! Ale niech sobie zanieczyszczeni pomyślą, że może i Nieba nie ma, ale jeżeli piekło istnieje... to bójcie się nie Katolików, ale tego kto tym piekłem zawiaduje! Ślepota wtórna jest bardzo bolesna.
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Nie chrystianofobia, ale komuna, która w swoim czasie upadła na niby.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
w ogóle nie zakładasz istnienia osób z innym poglądami? straszenie ateisty ekskomuniką raczej nie jest poważnie odbierane
ponad 1 rok temu / @ma
 
"Ale to dopiero początek boleści."
ponad 1 rok temu / Noe
 
ale dlaczego za ?naprawianie? Kościoła" nie wzięli się ci co powinni ,milczą
ponad 1 rok temu / ale ale
 
Czyż agresorzy atakujący przestrzeń związaną z kultem nie podlegają ekskomunice? Ogłosić to publicznie.
ponad 1 rok temu / ma
 
LGBT to kłamstwo i mamona.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Jakoś nie słyszę głosu naszych hierarchów. Brakuje im odwagi czy zdecydowania? A przeciez mówił kiedyś jeden mądry człowiek, że wystarczy milczenie ludzi dobrych, aby rozprzestrzeniało się zło.
ponad 1 rok temu / lamex
 
Ten filantrop mógłby być usunięty bz polski, gdyby tylko PiS chciał. Ale nie chce. Wszystko co się dzieje jest PiSowi na rękę.
ponad 1 rok temu / uwaga
 
PiS nie potrafi tego ustawowo zatrzymać? Nie chce postawić Boga na pierwszym miejscu, żeby wszystko było na właściwym miejscu.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
bardziej faktu niż nienawiści ,sami członkowie KK powinni zacząć robić porządki nie byłoby frustracji z drugiej strony
ponad 1 rok temu / do filantopi
 
Zastanawiam się nad swoją ewentualną reakcją na zakłócenie Eucharystii w mojej obecności. Czy znokautuję bolszewika czy tylko obezwładnię? Umiem się bić fachowo.
ponad 1 rok temu / Em.
 
Antykatolicka rewolucja ma wielu inspiratorów - łączy ich nienawiśc do KK - chcą zniszczyc wszystko co on zbudował.Proces ten jest widoczny od reformacji, zwłaszcza od rewolucji francuskiej.Od ostatnich dwu stuleci napuszcza się i szczuje przeciwko KK.Obecnie rozpasany ateistyczny iluminizm przybrał maskę marksizmu kulturowego.Pamiętajmy jednak,iż Panem wszystkiego co zostało stworzone jest Jezus Chrystus!
ponad 1 rok temu / t
 
Duże pieniądze inwestuje w Polsce pewien filantrop ! To wszystko efekt działalności ośrodkóa zachodnich ! Filmy nienawiści jak "kler" to tylko wierzchołek dobrze opłacanej góry !
ponad 1 rok temu / filantopi
 
skoro po filmach nastąpiło wyparcie to próbują mocniej
ponad 1 rok temu / janka
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.