DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Chrystianofobia od Kairu po Paryż

Chrystianofobia od Kairu po Paryż
Julius Schnorr von Carolsfeld [Public domain], via Wikimedia Commons

Niemal codziennie agencje donoszą o atakach na chrześcijan, ich świątynie i symbole kultu. Tzw. arabska wiosna wyzwoliła nienawiść islamistów do wyznawców Chrystusa. Mimo odsunięcia od władzy w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego wciąż trwają prześladowania Koptów.


Ostatnim przykładem panującej w Egipcie nienawiści do chrześcijaństwa było ścięcie „Drzewa Maryi” w dzielnicy Kairu Matarii. Drzewo pochodziło z czasu, kiedy Święta Rodzina przebywała w Egipcie, chroniąc się tam przed represjami Heroda i było pomnikiem natury. To równocześnie pamiątka, do której przybywało najwięcej turystów odwiedzających Egipt.


Władze miasta twierdzą, że to zła pogoda była przyczyną zniszczenia drzewa, ale reporterom portalu „Middle East Chistian News” (MCN), udało się mimo oficjalnego zakazu zrobić zdjęcia. Do zniszczenia drzewa użyto piły mechanicznej. Zniszczono także dwa mury otaczające „Drzewo Maryi”. Zdaniem miejscowego duchownego Barsooma Shakera „stare drzewo było w złym stanie, ale z jego korzeni wyrosły dwa inne, ostatnie pochodziło z 1672 r. i było w pełni zdrowe”. Duchowny wyjaśniał, że „Drzewem Maryi” zainteresował się bogaty Kopt i dziesięć lat temu sfinansował budowę ochraniającego go muru. Zwrócił się też do władz o ochronę tego miejsca - jak widać bezskutecznie.


Również we Francji panuje nienawiść do wszystkiego co chrześcijańskie. Tylko w ostatnich dwóch dniach miały miejsce dwa akty wymierzone przeciwko wyznawcom Chrystusa. Dziennik „Sud-Ouest” doniósł, że w Bordeaux nieznani sprawcy zniszczyli figurę Matki Bożej, znajdującą się w bocznej niszy jednej z kamienic w centrum starego miasta. Zdaniem historyka Alberta Rèche’a została ona tam umieszczona w miejsce zniszczonej w czasach rewolucyjnych figury świętego Jana Chrzciciela.


Natomiast blog „Salon Beige” poinformował, że niezidentyfikowani hakerzy zaatakowali stronę internetową parafii w Bolléne (Vaucluse). Obecnie można już z niej korzystać.FLC


DATA: 2013-10-16 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego?
ponad 6 lat temu / ja
 
+
ponad 6 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.