DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Chrystianofobia – zapis choroby

Chrystianofobia – zapis choroby

Francuskie organizacje katolickie biją na alarm wskazując na wzrost aktów chrystianofobii na świecie. We Francji w 2012 r. miało miejsce 490 aktów nienawiści wobec chrześcijan.

 

Co roku organizacje charytatywne, takie jak „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” czy „Otwarte Drzwi” dokonują bilansu i przedstawiają alarmującą sytuację chrześcijan prześladowanych na wszystkich kontynentach.

 

- Każdego dnia niszczone są na świecie trzy kościoły. W mniej więcej 50 krajach bycie chrześcijaninem kosztuje coraz drożej – wskazuje szef fundacji „Otwarte drzwi”, Michel Varton. Jego zdaniem w 36 w wielu krajach odpowiedzialność za prześladowania chrześcijan ponosi islamizm.

 

W Korei Północnej, Somalii i Syrii ataki fizyczne na chrześcijan występują najczęściej i są najgroźniejsze. Tzw. Arabska Wiosna, mająca być początkiem demokracji w totalitarnych krajach północnej Afryki, doprowadziła do tego, że chrześcijanie stali się tam ofiarami islamistów.

 

W Egipcie i w Libii w ubiegłym roku zniszczono 500 kościołów. Chrześcijanie są też w trudnej sytuacji w Afganistanie, Pakistanie, na Malediwach, w Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Iranie, Uzbekistanie, Katarze i Republice Środkowoafrykańskiej. Wraz ze wzrostem wpływu islamu, coraz częściej prześladowani są chrześcijanie w krajach Afryki Subsaharyjskiej.

 

 

Franciszek L.Ćwik


DATA: 2014-02-28 12:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hugonie. No nie wiemczy to spodobałoby się Swiętemu Janowi Kapistranowi. :-))). Ja Cię rozumiem.
ponad 5 lat temu / Leo
 
"braci w wierze"??? co TY czlowieku piszesz , braci tak ale nie w wierze , trzeba sie modlic o ich nawrocenie , ostatnio pojawia cie na YT coraz wiecej swiadectw muzulmanow ktorym we snie ukazal sie Jezus Chrystus , i tacy natychmiast sie nawracaja , niech Pan bedzie uwielbiony!!!
ponad 5 lat temu / Katol
 
Tylko nie ulegajmy islamofobii!Do ostatniego oddechu kochajmy tych braci w wierze i nie pozwólmy się nikomu bronić przed nimi.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.