DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dobrze zrobili, to samo co święci kiedyś... Prałata złego krzesło, Chrystus Sędzia wywraca. Był jeden człowiek w Turonie, który zwykł chadzać na Jutrznię do Tumskiego Kościoła. Dnia tedy jednego gdy przed godziną przyszedł, znalazł drzwi otworzone; klęknąwszy za jednym filarem ujrzał wielką światłość po kościele; Sędziego siedzącego na tronie, i Anjoły około niego. Alić przyszedł św. Marcin z wielkim orszakiem świętych, i jął się bardzo skarżyć na Arcybiskupa, który w tym czasie miejsce jego trzymał. Pozwany tedy Arcybiskup, przyszedł i usiadł na krześle ubrany w splendor Biskupi. Powtóre gdy był oskarżon przez św. Marcina, gdy nie wiedział coby odpowiedzieć miał, ten który krzesła hardych wywraca, rozgniewany nogą uderzył w krzesło jego, i wywrócił go. I tak widzenie zniknęło. Tedy ów dobry człowiek szedłszy do domu Arcybiskupskiego, pobudził służących i chciał aby zobaczono co się dzieje z panem; a oni wszedłszy do niego, znaleźli go bez dus
9 miesięcy temu / Krzysiek
 
Głos w sprawie zabrał prefekt dykasterii ds. komunikacji Paolo Ruffini. Jego zdaniem była to zwyczajna kradzież. ? Figurki reprezentują Matkę Ziemię, płodność, życie ? to gest w mojej opinii będący w sprzeczności z duchem dialogu. To kradzież niewymagająca dalszego komentarza ? podkreślił. A co za tym idzie, niewymagająca dalszej uwagi, czy też dochodzenia.
9 miesięcy temu / razar
 
Pierwsi chrześcijanie byli okrutnie mordowani za to że nie chcieli oddać poklonu rzymskim bóstwom, a teraz głowa K K pozwala na coś takiego... Dobrze że. Znaleźli się odważni katolicy i zniszczyli te demoniczne symbole
9 miesięcy temu / Polka
 
Ciekawe jak dzisiejsze służby prasowe Watykanu nazwałyby wyrzucenie przekupniów ze świątyni przez Jezusa? Może aktem wandalizmu?
9 miesięcy temu / sp
 
@Michu. "Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. "
9 miesięcy temu / Andrzej
 
A co z figurą mezczyzny z penisem w wzwodzie, ktoremu czesc oddawali "bracia" z amazonii na oczach Papieża?
9 miesięcy temu / ciekawosc
 
Na stronie wydawnictwa Paganini jest zamieszczone ostatnie, z 18 bm. kazanie O. Augustyna Pelanowskiego. Radzę posłuchać. Zdaniem jednego z moich znajomych mówi to, o czym myślimy i boimy się nazwać. TO WAŻNE!!!
9 miesięcy temu / Noe
 
Mamy tu mały zgrzyt, ponieważ Ci ludzie nie mieli pozwolenia na usunięcie figurek. Możliwe, że należalo się ich pozbyć poprzez dialog i prośbę o ich usunięcie. Jednak działali w dobrej wierze, ponadto figurki przestawiające obce bóstwa nie powinny być w Świątyni Chrześcijańskiej. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że zrobili dobrze, bo w Kościele jest miejsce dla Matki Bożej i Jezusa a nie dla amazońskich posążków. Zatem może niestosowne jest, że Ojciec Święty i oficele dopuścili do takiej sytuacji?
9 miesięcy temu / Michu.
 
Zacznijcie cenzurować zdjęcia z tymi nieprzyzwoitymi figurkami.
9 miesięcy temu / K.
 
"-to gest w mojej opinii będący w sprzeczności z duchem dialogu" No jasne! Co tam Chrystus, co tam Duch Święty, najważniejszy "duch dialigu"!
9 miesięcy temu / Paulus
 
Pierwsze przykazanie nie bez przyczyny jest PIERWSZE! Dziękuję Bogu za każdego odważnego katolika i katoliczkę, którzy słowem i czynem świadczą o swojej wierze. Nie zrażajmy się ani obelgami wrogów, ani milczeniem niezainteresowanych czy też biernych. Najważniejsze jest oddanie należnej chwały Bogu oraz troska o zbawienie duszy nieśmiertelnej!
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Do: AIRAM Cieszy mnie, że ktoś zna treść objawienia z La Salette w NIEOCENZUROWANEJ wersji. Pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem. Michał Obrębski
9 miesięcy temu / Michał Obrębs
 
Do: Ireneusz, poniżej Mam podobne odczucia. Trzeba coś robić - poza modlitwą rzecz jasna. Dlatego już dwa razy wszedłem do zakrystii po Mszy z kazaniem wychwalającym Franciszka, dlatego rozmawiam z chętnymi do słuchania ludźmi. Coś w stylu reakcji proponowanej przez Pana organizuje Ks. Adam Skwarczyński, który otwarcie i od dawna głosi zbliżanie się... Paruzji. Organizuje on po całej Polsce między innymi tzw. wieczerniki, coś w rodzaju oazy czy schroniska. Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
9 miesięcy temu / Michał Obrębs
 
@ Jot: Masz rację, coraz więcej lewaków zaczyna zaśmiecać również ten portal. Z FRONDĄ zrobili to już dawno!
9 miesięcy temu / Karol
 
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zwróćmy naszą uwagę na parafialne, i nie tylko, szopki. Reagujmy, gdy odbiegają od Tradycji chrześcijańskiej. Nie pozwólmy na PROFANACJĘ. Google: Szopka watykańska: ?Dziwny i złowrogi? znak pojawia się, gdy Papież Franciszek ...
9 miesięcy temu / Maria
 
Wypełnia się przepowiednia: ,,Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta". Przegnać szamanów za bramy Rzymu, a Rzym i Watykan poddać egzorcyzmom. A co z biskupem Rzymu Bergoglio? - Boże, niech Twoja wola się stanie. Wszystkim Obrońcom Wiary Katolickiej i Ewangelii składam serdeczne Bóg zapłać! W tych trudnych czasach dla KK bądźmy razem, nawet jeżeli opuścili nas ziemscy pasterze. Jest Duch Święty,który nas będzie prowadził drogami Prawdy i będzie pocieszał. Non enim possumus quae vidimus et audivimus non loqui. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
9 miesięcy temu / AIRAM
 
Piotr - do kogo kierujesz pytanie o odlot? Tych co kłaniali się figurkom, tych co je wywali, redakcji pch24 czy może piszacych komentarze?
9 miesięcy temu / Jot
 
Z duchem dialogu? Nie lepiej z Duchem Świetym? Ten duch dialogu ma zastapić Ducha Świętego? Dobrze zrobili wywalając te figurki.
9 miesięcy temu / Jot
 
I tak powinno być!Należy zwalczać wszelkimi sposobami pogańskie 'nowości'w KK.I to bez względu na to czy tzw otwarcia KK dokonał papież czy ktokolwiek inny!Franciszkowi i jego poplecznikom,na czele z tym tłumaczem tego'co papież miał na myśli'Ruffinim,przydałoby się powrócić do korzeni.Duchowni mają za zadanie wszelkimi sposobami PROWADZIĆ DUSZE KU ZBAWIENIU,a nie pospolitować się z jakimiś pierwotnymi wierzeniami,którym bóg rośnie w drzewku.Prawdziwy Bóg jest Stwórcą,a nie istotą,świata i to jest zasadnicza różnica między świętą wiarą katolicką,a jakimiś pogańskimi demonicznymi dyrdymałami.O tym,że naszym Panem jest Bóg Ojciec,Stwórca wszego świata zdaje się zapominać papież i jego poplecznicy.Również starannie unikają pamiętania,że Bóg jest sędzią sprawiedliwym,który za dobro wynagradza,a za zło karze.A sprowadzanie wiernych na manowce pogaństwa jest dziś najwyższym złem wyrządzanym przez duchowieństwo wszystkim,powierzonym im duszom.
9 miesięcy temu / dzwonek
 
C.D. Chodzi o wspieranie, promowanie i wręcz tworzenie wewnątrz Kościoła środowisk wolnych i odpornych na zarazę neopogaństwa, protestantyzmu i modernizmu tak w teorii jak i w praktyce. A więc wskazywanie konkretnych miejsc i konkretnych księży, gdzie nie tylko, że nie spotkamy się z ministrantkami, "komunią na rękę", "nadzwyczajnymi szafarzami i szafarkami", "diakonisami", żonatymi księżmi itp, ale wręcz spotkamy tam posługujących księży, którzy są gotowi ponieść najdalej idące konsekwencje swojego oderwania od "wilków w owczych skórach" i ich zarządzeń w Kościele. Po prostu, wskazywanie i promowanie środowisk wiernych Tradycji i katolickiej ortodoksji. Wierni korzystający z posługi FSSPX już to mają i są względnie spokojni i bezpieczni, ale przecież jest też wiele miejsc, gdzie posługują księża na podstawie tzw. indultu. cdn
9 miesięcy temu / Ireneusz
 
Dialog z demonami ,co ten człowiek opowiada .
9 miesięcy temu / ja
 
czy wyście już całkiem odlecieli?
9 miesięcy temu / Piotr
 
Rzeczywiście, może nadszedł czas takich akcji? W przeszłości wielu świątobliwych świeckich poruszało sumieniami papieży, biskupów, kapłanów, więc dlaczego nie my?
9 miesięcy temu / Beata
 
"Zburzcie ich ołtarze Amoryty, Kananejczyka, Chetyty, Peryzzyty, Chiwwity i Jebusyta, skruszcie czczone przez nich stele i wyrąbcie aszery. Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym. Nie będziesz zawierał przymierzy z mieszkańcami tego kraju, aby, gdy będą uprawiać nierząd z bogami obcymi i składać ofiary bogom swoim, nie zaprosili cię do spożywania z ich ofiary". Wj 34,13-15
9 miesięcy temu / M.
 
proszę nie nazywać ich złodziejami to raz wykonali po prostu Ewangeliczny obowiązek , dwa to nie była kradzież, trzy dialog z diabłem nie jest żadnym dialogiem, tyle w temacie! Poza tym odmawiania komuś chrztu, tzn osobie nawracającej się, czyli ludowi podlegającemu Ewangelizacji jest zbrodnią, jest czymś gorszym niż zabicie fizycznie człowieka.
9 miesięcy temu / axe
 
Super akcja.
9 miesięcy temu / Wieś
 
Przy tej okazji, chciałbym na coś zwrócić uwagę. To, co się dzieje w Kościele jest już tak czytelne, że kolejne "złe" wiadomości z Watykanu czy z innych "szczytów Kościoła" już niewiele wnoszą. Myślę, że czas na rozpoczęcie jakiejś akcji pozytywnej wewnątrz Kościoła i to właśnie przez i za pośrednictwem pch24. Nie chodzi o pojedyncze akcje typu "Różaniec do granic" itp. To już nie wystarczy. Katolicy tutaj zaglądający już wiedzą co się dzieje, ale często potrzebują podpowiedzi co robić. Jasne, że się modlić, ale przecież to robią. Wszyscy wiemy też, że temu złu, które obecnie zżera Kościół nie zaradzimy ani indywidualnymi akcjami, ani nawet wspólnymi. A trzeba się bronić i dusze trzeba ratować. Co więc mam na myśli? Spróbuję przedstawić w następnym wpisie.
9 miesięcy temu / Ireneusz
 
Cyt."Jego zdaniem była to zwyczajna kradzież" nie rozroznia juz amasonskiej twarzy od Chrzescijanskiej ? Mysle ze wizyta u egzorcysty bylaby jak najbardziej wskazana.Jezeli twierdzi ze ukradziono im jakas drewniana matke ziemie to nalezy zapytac kim jest i czy sam wie kim jest i gdzie sie znajduje.Odpowiedzi jakich udzieli maga byc bardzo interesujace.
9 miesięcy temu / Nick
 
Niepokalanemu Panu Jezusowi Chrystusowi, narodzonemu z Niepokalanej Maryi Panny, chwała na wieki wieków. Amen.
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Ad Ewa. Myślę, że ci bohaterowie nie boją się "złapania". Może nawet czekają, czy ich ktoś oskarży i oficjalnie rozpocznie prześladowania wiernych za ich wierność. To dobry test.
9 miesięcy temu / Ireneusz
 
Wreszcie znalazł się Ktoś normalny.
9 miesięcy temu / andrzej
 
aszery wyrzucone, a co z falliczną figurką, której franciszkanie oddawali pokłon?
9 miesięcy temu / gosc
 
Dobrze że znaleźli się odważni ludzie którzy to usunęli. A Watykan zamiast podziękować za usunięcie kłopotliwego prezentu krytykuje tych ludzi. Oby nie zostali złapani.
9 miesięcy temu / Ewa
 
Słusznie i odważnie. Tak 3 mać!
9 miesięcy temu / Otmar
 
"Zapala się światło nadziei"
9 miesięcy temu / Mariusz
 
Brawo dla tych dzielnych ludzi którzy walczą z pogaństwem w kościele katolickim
9 miesięcy temu / Pppp
 
Bałwany zniszczone! Króluj nam Chryste!
9 miesięcy temu / Krzysztof
 
Amen !
9 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.