DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

„Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!”. Oświadczenie „złodziei” amazońskich figurek

„Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!”. Oświadczenie „złodziei” amazońskich figurek
fot. TT

„Nie zamierzamy już więcej milczeć! Zaczynamy działać teraz! Kochamy ludzkość i dlatego nie możemy znieść, że nie pozwala się na chrzczenie ludzi z pewnych regionów i odmawia im przez to dostępu do Nieba (…) Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat” – brzmi oświadczenie osób, które wyrzuciły amazońskie podobizny nagich ciężarnych kobiet do Tybru. Znaczenie użytych podczas ceremonii otwarcia synodu figurek od samego początku budziło wielkie kontrowersje.

 

„Zrobiliśmy to z jednej przyczyny: nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus, Jego Błogosławiona Matka i wszyscy naśladujący Chrystusa są atakowani przez członków naszego Kościoła. Nie zgadzamy się na to! Nie zamierzamy już więcej milczeć! Zaczynamy działać teraz! Kochamy ludzkość i dlatego nie możemy znieść, że nie pozwala się na chrzczenie ludzi z pewnych regionów i odmawia im przez to dostępu do Nieba. Naszym obowiązkiem jest podążanie za Bożymi przykazaniami, na wzór Matki Bożej. Nie ma innej drogi do zbawienia. Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!” – brzmi oświadczenie, do którego dotarł amerykański portal Church Militant.

 

W poniedziałek (21.10.2019) kilka osób w godzinach porannych weszło do kościoła Santa Maria Transpontina, zabrało umieszczone tam figurki i wrzuciło je w odmęty Tybru. Inicjatorzy akcji nie mieli wątpliwości, że były to pogańskie podobizny Pachamamy – amazońskiego bóstwa utożsamianego z Matką Ziemią.

 

Między innymi tym podobiznom (oraz młodemu drzewku) grupa Indian wraz z misjonarzami składała głęboki pokłon podczas ceremonii otwarcia synodu amazońskiego odbywającego się w ogrodach watykańskich. Podczas uroczystości obecny był Franciszek wraz ze współpracownikami.

Głos w sprawie zabrał prefekt dykasterii ds. komunikacji Paolo Ruffini. Jego zdaniem była to zwyczajna kradzież. – Figurki reprezentują Matkę Ziemię, płodność, życie (…) to gest w mojej opinii będący w sprzeczności z duchem dialogu. To kradzież niewymagająca dalszego komentarza – podkreślił.

 

Do komentarza prefekta odniósł się Michael Voris, redaktor naczelny Church Militant: „To tylko pokazuje, jak oderwany od rzeczywistości jest obecny pontyfikat. Słowa Ruffiniego pokazują, że oni nie rozumieją, o co chodzi (…) Matka Ziemia to bóstwo w pogańskiej kulturze. To spersonifikowana istota boska; Wicca czci Matkę Ziemię, nazywaną przez new age’owskich hippisów Gają. To nie jest jakaś nic nieznacząca statuetka, ona reprezentuje odmienny i całkowicie przeciwny Kościołowi światopogląd. To ohydne, że w ogóle się tam znalazła”.

 

 

Źródło: Facebook.com / Temlum Christi / YouTube/Church Militant

PR   


DATA: 2019-10-22 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
34
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze zrobili, to samo co święci kiedyś... Prałata złego krzesło, Chrystus Sędzia wywraca. Był jeden człowiek w Turonie, który zwykł chadzać na Jutrznię do Tumskiego Kościoła. Dnia tedy jednego gdy przed godziną przyszedł, znalazł drzwi otworzone; klęknąwszy za jednym filarem ujrzał wielką światłość po kościele; Sędziego siedzącego na tronie, i Anjoły około niego. Alić przyszedł św. Marcin z wielkim orszakiem świętych, i jął się bardzo skarżyć na Arcybiskupa, który w tym czasie miejsce jego trzymał. Pozwany tedy Arcybiskup, przyszedł i usiadł na krześle ubrany w splendor Biskupi. Powtóre gdy był oskarżon przez św. Marcina, gdy nie wiedział coby odpowiedzieć miał, ten który krzesła hardych wywraca, rozgniewany nogą uderzył w krzesło jego, i wywrócił go. I tak widzenie zniknęło. Tedy ów dobry człowiek szedłszy do domu Arcybiskupskiego, pobudził służących i chciał aby zobaczono co się dzieje z panem; a oni wszedłszy do niego, znaleźli go bez dus
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Głos w sprawie zabrał prefekt dykasterii ds. komunikacji Paolo Ruffini. Jego zdaniem była to zwyczajna kradzież. ? Figurki reprezentują Matkę Ziemię, płodność, życie ? to gest w mojej opinii będący w sprzeczności z duchem dialogu. To kradzież niewymagająca dalszego komentarza ? podkreślił. A co za tym idzie, niewymagająca dalszej uwagi, czy też dochodzenia.
8 miesięcy temu / razar
 
Pierwsi chrześcijanie byli okrutnie mordowani za to że nie chcieli oddać poklonu rzymskim bóstwom, a teraz głowa K K pozwala na coś takiego... Dobrze że. Znaleźli się odważni katolicy i zniszczyli te demoniczne symbole
8 miesięcy temu / Polka
 
Ciekawe jak dzisiejsze służby prasowe Watykanu nazwałyby wyrzucenie przekupniów ze świątyni przez Jezusa? Może aktem wandalizmu?
8 miesięcy temu / sp
 
@Michu. "Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. "
8 miesięcy temu / Andrzej
 
A co z figurą mezczyzny z penisem w wzwodzie, ktoremu czesc oddawali "bracia" z amazonii na oczach Papieża?
8 miesięcy temu / ciekawosc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.