DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Choroszcz: różańcowa modlitwa ekspiacyjna za publiczne oddawanie czci bożkom pogańskim [FOTO]

Choroszcz: różańcowa modlitwa ekspiacyjna za publiczne oddawanie czci bożkom pogańskim [FOTO]
fot. Krucjata Młodych

Przed urzędem miasta w Choroszczy Krucjata Młodych odmówiła modlitwę różańcową, jako zadośćuczynienie Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie za publiczne oddawanie czci bożkom pogańskim.

 

Różaniec Publiczny w Choroszczy miał miejsce przed urzędem miasta, gdzie miesiąc wcześniej odbyły się gusła pogańskie, a rodzimowiercy uczcili publicznie posąg Światowida i innych bożków pogańskich.

 

Główną intencją modlitwy różańcowej było zadośćuczynienie Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie za publiczne oddawanie czci bożkom pogańskim. Jak podkreślił Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych, według Księgi Psalmów „wszyscy bogowie pogańscy to diabły”. Tym samym można powiedzieć, że w Choroszczy oddawano cześć publicznie diabłu.

 

- Na Różańcu było około 20 osób, w tym rodziny z dziećmi. Odmówiliśmy część bolesną Różańca Świętego i każdą tajemnicę przeplataliśmy egzorcyzmem skróconym do św. Michała Archanioła. Na koniec zaśpiewaliśmy pieść „My chcemy Boga”, żeby podkreślić, że katolicy powinni nie tylko prywatnie, ale i publicznie oddawać cześć Panu Bogu – podkreślił Maciej Maleszyk.

 

Jak dodał, modlitwą zostali objęci także stróże prawa, którzy zabezpieczali zgromadzenie, z intencją, by „byli świętymi policjantami i jak najlepiej reprezentowali porządek, który jest wpisany w plan Boży”, ponieważ „diabeł nienawidzi porządku, więc nienawidzi również reprezentantów porządku”.

 

Modlitwa różańcowa wywołała poruszenie w środowisku rodzimowierców. Inicjatywą zainteresowały się także lokalne media.

 

Krucjata Młodych zapowiedziała też, że nie ustanie w publicznych modlitwach, aby „odwojować przestrzeń publiczną”. - Pod Tykocinem są figury siedmiu boleści Matki Bożej, które są cały czas dewastowane, co też może wynikać z faktu, że jak oddaje się cześć diabłu, to on z tego korzysta i inspiruje ludzi do dalszych złPych rzeczy – dodał Maciej Maleszyk.

 

TK, MA

 

 

 


DATA: 2018-04-27 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziękuję Bogu za tych ludzi i ich świadectwo wiary. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie. Również w przestrzeni publicznej. I wraz z Maryją Królową Polski. Jak pisał prof. F. Koneczny "My katolicy chcemy etyki totalnej" ("Kościół jako polityczny wychowawca narodów")
ponad 2 lata temu / Dorota
 
@Konfederasta: To jest bardziej pytanie do ONR-u niż do Krucjaty.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Mogę zadać jedno pytania Krucjacie Młodych? Proszę odszukać w internecie materiał zatytułowany "Pomodlili się i przedstawili kandydatów. Kilkadziesiąt osób na konwencji Ruchu Narodowego" i wyjaśnić mi jak to jest, że ONR we Wrocławiu współpracuje z neopogańską Watrą, a ONRowi z Białegostoku przeszkadza znajdujące się na prywatnej ziemi miejsce kultu, odwołujące się do prasłowiańskiej tradycji?
ponad 2 lata temu / Konfedrasta
 
gratulacje za odwagę
ponad 2 lata temu / obserwator
 
Jak obiecałem, modliłem się różańcem w domu, będąc duchem razem z wami. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.