DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


NN, od dawna coś ci się pokręciło. Nie douczono cię że Pan Bóg nie pozostawił rodu człowieczego samemu sobie, lecz pouczał go przez proroków, a w końcu przez Pana Jezusa, jak postępować by nie dostąpić boskich kar? Tylko idioci nie czują bojaźni przed karami boskimi, część z nich zazna tych kar już na ziemi (patrz: mieszkańcy Sodomy), reszta po Sądzie Ostatecznym. Pan Bóg nikogo nie karze odebraniem rozumu, sami sobie go odbieracie zagłębiając się z upodobaniem w szambie lewackich głupot, które propagują "umilanie sobie życia" z kim i czym się da - ze zwierzątkami, trupkami, dziećmi,... Szpitale niestety nie leczą tej lewackiej ślepoty, co widać po twoim długotrwałym stanie. Tylko głupiec twierdzi że życie jest piękne i radosne gdy spada do głębokiej przepaści. Mądry w takiej sytuacji się nie cieszy, bo ma świadomość co się z nim stanie gdy przepaść się skończy.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Ejże Wernyhora coś ci się pokręciło.A przecież wolna wola jest sterownikiem ludzkiej natury;śmiem zauważyć.Zwierzęta posiadają instynkt.Pan Bóg wygnał z Raju ludzkiego protoplastę na Ziemię i pozostawił ród człowieczy samemu sobie.Więc człowiek nie czuje bojaźni przed karami boskimi.Czyni Ziemię poddaną.Dla własnego i bliźnich pożytku.Umilając sobie życie według własnego upodobania, korzystając z rozumu,dysponując wolną wolą.A mniemanie, że Pan Bóg,sądzę że chyba nie chce karać odebraniem komuś rozumu,to naiwne rozumowe i nie katolickie.Szpitale leczą różne choroby,bo dziś człowiek przez nabytą naukowo wiedzę doskonali medycyną,której wcześniej nie posiadał oraz dostosowuję swój organ życiowy do lepszego korzystania z dobrodziejstw natury.Między innymi i psychizmu.Czy wcześniej nie było prostytucji?A jawne domy publiczne i choroby weneryczne dawniej istniejące?Bez krakania,moraliści!Życie jest piękne i radosne gdy się umie z niego korzystać,bez szkody bliźniego.
ponad 2 lata temu / NN
 
Zachodnia cywilizacja zginie nie od bomby atomowej ani buntu robotów nawet nie od terrorystów czy tak zwanych ciapatych ale od pospolitego syfu niszczącego mózg i układ nerwowy rozsiewanego przez wyuzdaną tłussczę
ponad 2 lata temu / Wernyhora
 
Trafia czlowieka jak czyta wynurzenia w stylu: natura jest silniejsza od wolnej woli! Nie jestesmy zwierzetami mocum Panie! Owszem wiem, ze wielu tak niestety zyje, ale to sa ich zupelnie wolne wybory, zanim przyjdzie i powazne w skutkach, niewolnicze uzaleznienie. Wszak wiezienia, szpitale i psychiatryki sa pelne. I jeszcze jedna uwaga: w Kijowie jak opisal calkiem niedawno pewien gosc podobniez b. wiele prostytutek jest nosicielkami smiertelnego wirusa HIV, ludzie podobniez nawet wiedza o tym, a pomimo to owe prostytutki wcale nie narzekaja na brak klientow! Czy to mozna po ludzku wytlumaczyc? Owszem ale tylko tak: "Jak Pan Bog chce kogos pokarac to mu rozum odbierze" Ot i co mozna o tym wiecej powiedziec.
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@NN: I dlatego potrzebna jest Boża pomoc, żeby "natura" nas nie pokonała a diabeł nie wciągnął do piekła.
ponad 2 lata temu / Tomcio
 
Ci eksperci to pewnie też...
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Nie "natura", tylko nałóg zwany seksoholizmem. Oczywiście podobnie jak alkoholicy traktują codzienne upijanie się za "naturalne", tak nieszanowni nałogowi rozpustnicy piszą o seksie z byle kim, a nowocześni to nawet z byle czym.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Natura człowieka jest silniejsza od religijnych przykazań,szanowni apostołowie moralności katolickiej.
ponad 2 lata temu / NN
 
Upadek moralny Narodu zawsze skutkuje Jego powaznym oslabieniem i to sa wlasnie przerozne choroby, anarchia spoleczna, wzrost przestepczosci i w koncu nawet upadek Panstwa. Oczywiscie tego swojej ojczyznie nikt z nas nie zyczy. Zatem zaczynajmy poprawe od siebie samych od naszych rodzin!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
nie do końca tak jest - znam przypadek, że dziecko zaraziło sie kiłą liżąc uchwyt w autobusie
ponad 2 lata temu / www
 
Kościół już o czystości przedmałżeńskiej i wierności małżeńskiej nie naucza (choć są, oczywiście, wyjątki, ale sprzeciwianie się dominującemu trendowi i mówienie czegoś, co się "ludziom nie spodoba", jest nie na miejscu), więc skąd zdziwienie? Dziesiątki seriali nauczają, że partnerów (nie mężów, czy żony - ciekawe, bo nawet tłumaczenia amerykańskich filmów omijają te drażliwe słowa) zmienia się jak rękawiczki. Szóste przykazanie jest zdecydowanie w odwrocie, a teraz jeszcze po Amoris, w ogóle może zostanie wykreślone z Dekalogu... No cóż, masoneria zamierzała zniszczyć Kościół niemoralnością, wyuzdaniem i rozwiązłością. I mimo, że Pan nasz mówił, że bramy piekielne Go nie przemogą, to trudno nie patrzeć ze zgrozą.
ponad 2 lata temu / Golden
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.