DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Choroby weneryczne w natarciu. To cena postępującej laicyzacji i rozwiązłości

Choroby weneryczne w natarciu. To cena postępującej laicyzacji i rozwiązłości
By Photo credit: Content providers(s): CDC / Dr. David Cox [Public domain], via Wikimedia Commons

W ostatniej dekadzie w Polsce liczba przypadków zachorowania na kiłę wzrosła niemal dwukrotnie. Eksperci winą za to obarczają niewiedzę młodych ludzi oraz niestosowanie przez nich prezerwatyw. Tymczasem głównym winowajcą jest ich rozwiązłość.

 

Z danych Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia, współczynnik zachorowalności na kiłę wzrósł w Polsce z 2,5 do 4,17. To jednak tylko zdiagnozowane przypadki, bo wielu pacjentów leczy się na własną rękę medykamentami dostępnymi za pośrednictwem internetu. Wiele osób nie jest świadomych swej choroby, aż do czasu wystąpienia jej mocnych symptomów.

 

Lekarze uważają, że choć w Polsce sytuacja jest lepsza niż na Zachodzie, to jednak zjawisko jest niepokojące. Szczególnie, że do szpitali coraz częściej trafiają pacjenci z zaawansowaną postacią kiły, do której nie powinno się dopuszczać.

 

W rzeczywistości skala zachorowań na kiłę może być wyższa niż wynika to z oficjalnych danych, bo choroba „należy do wstydliwych” i chorzy nie chcą się do niej przyznać. To znamienne, bo najwyraźniej dla przyszłych pacjentów mniej wstydliwym okazuje się być sposób zakażenia się syfilisem, a przecież ten przenoszony jest drogą płciową i związany jest z brakiem wierności.

 

Rozwiązłość ma swoje poważne konsekwencje, bo na świat przychodzi coraz więcej dzieci z wrodzoną kiłą. W ubiegłym roku było 16 takich przypadków. To niedopuszczalne. Fakty wskazują jednak na lekceważenie zagrożenia i złamanie obowiązku wykonania badań w ciąży.

 

Eksperci komentując dane dotyczące wzrostu zachorowalności na choroby weneryczne mówią o braku edukacji i kształtowania świadomości młodych na temat zagrożenia, jakie za sobą one niosą. Utyskują też na malejące środki na „profilaktykę HIV/AIDS, przy okazji której była mowa o innych chorobach przenoszonych drogą płciową”. W ich przekonaniu problemem nie jest rozwiązłość i liczne, przygodne związki, ale nie stosowanie prezerwatyw.

 


Źródło: forsal.pl

MA


DATA: 2017-01-13 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NN, od dawna coś ci się pokręciło. Nie douczono cię że Pan Bóg nie pozostawił rodu człowieczego samemu sobie, lecz pouczał go przez proroków, a w końcu przez Pana Jezusa, jak postępować by nie dostąpić boskich kar? Tylko idioci nie czują bojaźni przed karami boskimi, część z nich zazna tych kar już na ziemi (patrz: mieszkańcy Sodomy), reszta po Sądzie Ostatecznym. Pan Bóg nikogo nie karze odebraniem rozumu, sami sobie go odbieracie zagłębiając się z upodobaniem w szambie lewackich głupot, które propagują "umilanie sobie życia" z kim i czym się da - ze zwierzątkami, trupkami, dziećmi,... Szpitale niestety nie leczą tej lewackiej ślepoty, co widać po twoim długotrwałym stanie. Tylko głupiec twierdzi że życie jest piękne i radosne gdy spada do głębokiej przepaści. Mądry w takiej sytuacji się nie cieszy, bo ma świadomość co się z nim stanie gdy przepaść się skończy.
ponad 3 lata temu / do NN
 
Ejże Wernyhora coś ci się pokręciło.A przecież wolna wola jest sterownikiem ludzkiej natury;śmiem zauważyć.Zwierzęta posiadają instynkt.Pan Bóg wygnał z Raju ludzkiego protoplastę na Ziemię i pozostawił ród człowieczy samemu sobie.Więc człowiek nie czuje bojaźni przed karami boskimi.Czyni Ziemię poddaną.Dla własnego i bliźnich pożytku.Umilając sobie życie według własnego upodobania, korzystając z rozumu,dysponując wolną wolą.A mniemanie, że Pan Bóg,sądzę że chyba nie chce karać odebraniem komuś rozumu,to naiwne rozumowe i nie katolickie.Szpitale leczą różne choroby,bo dziś człowiek przez nabytą naukowo wiedzę doskonali medycyną,której wcześniej nie posiadał oraz dostosowuję swój organ życiowy do lepszego korzystania z dobrodziejstw natury.Między innymi i psychizmu.Czy wcześniej nie było prostytucji?A jawne domy publiczne i choroby weneryczne dawniej istniejące?Bez krakania,moraliści!Życie jest piękne i radosne gdy się umie z niego korzystać,bez szkody bliźniego.
ponad 3 lata temu / NN
 
Zachodnia cywilizacja zginie nie od bomby atomowej ani buntu robotów nawet nie od terrorystów czy tak zwanych ciapatych ale od pospolitego syfu niszczącego mózg i układ nerwowy rozsiewanego przez wyuzdaną tłussczę
ponad 3 lata temu / Wernyhora
 
Trafia czlowieka jak czyta wynurzenia w stylu: natura jest silniejsza od wolnej woli! Nie jestesmy zwierzetami mocum Panie! Owszem wiem, ze wielu tak niestety zyje, ale to sa ich zupelnie wolne wybory, zanim przyjdzie i powazne w skutkach, niewolnicze uzaleznienie. Wszak wiezienia, szpitale i psychiatryki sa pelne. I jeszcze jedna uwaga: w Kijowie jak opisal calkiem niedawno pewien gosc podobniez b. wiele prostytutek jest nosicielkami smiertelnego wirusa HIV, ludzie podobniez nawet wiedza o tym, a pomimo to owe prostytutki wcale nie narzekaja na brak klientow! Czy to mozna po ludzku wytlumaczyc? Owszem ale tylko tak: "Jak Pan Bog chce kogos pokarac to mu rozum odbierze" Ot i co mozna o tym wiecej powiedziec.
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@NN: I dlatego potrzebna jest Boża pomoc, żeby "natura" nas nie pokonała a diabeł nie wciągnął do piekła.
ponad 3 lata temu / Tomcio
 
Ci eksperci to pewnie też...
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.