DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Chodzi o zniszczenie chrześcijaństwa!

Chodzi o zniszczenie chrześcijaństwa!
fot. ©Francois Lafite/Wostok Press/FORUM

W myśl republikańskiej ideologii jedynym zagrożeniem jest chrześcijaństwo, dlatego też chrześcijaństwo się zwalcza. Gdyby celem ataku terrorystycznego była katolicka gazeta, nie obserwowalibyśmy reakcji takiej jak w przypadku „Charlie Hebdo” – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl francuski politolog i historyk Reynald Secher.

 

Islamiści dokonują zbrodni, takich jak ostatni zamach w Tunezji, a rząd i prezydent Francji wciąż uparcie twierdzą, że islam można pogodzić z Republiką. Jak Pan tłumaczy taką, zdawałoby się, irracjonalną postawę?

 

Składa się na to kilka przyczyn. Pierwszą z nich jest indoktrynacja polegająca na wpajaniu idei zagrożenia Republiki ze strony chrześcijan. Było to artykułowane wielokrotnie, proces ten trwa od czasu Rewolucji Francuskiej. Drugą przyczyną jest dominująca ideologia, w myśl której Francja to ziemia azylu, otwarta dla każdego „uciśnionego”. Kolejny powód to strach przed „antysemityzmem” katolickiej prawicy. W tej sytuacji muzułmanie są traktowani – tak jak sam islam – jako cichy, niezadeklarowany sojusznik w walce z chrześcijaństwem. To między innymi dlatego tak rozdzierano szaty z powodu napadu na redakcję „Charlie Hebdo”. Terroryzm trzeba potępiać i zwalczać, ale jestem przekonany, że gdyby podobny atak został przeprowadzony na jakieś katolickie pismo, to nie byłobytakiej reakcji władz jak w przypadku „Charlie Hebdo”. Stało się tak, bo ten bluźnierczy tygodnik był sojusznikiemw wyszydzaniui ośmieszaniu przede wszystkim religii katolickiej. A oto właśnie chodzi!

 

Postawa Francji, a w zasadzie większości państw unijnych, jest tym bardziej niezrozumiała: bandyci z Państwa Islamskiego czy Boko Haram, to nie jacyś odszczepieńcy czy margines – jak są przedstawiani. Oni postępują zgodnie ze wskazaniami Koranu.

 

Tak. Trzeba przytoczyć te fragmenty Koranu, które usprawiedliwiają ich barbarzyństwo. Sura 47: 4 głosi: Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi, a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest!. Lecz jeżeliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze do wroga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

 

W innym miejscu świętej księgi muzułmanów czytamy (sura 61: 4): Allah kocha tych, którzy posuwają się aż do zabicia w jego imieniu. Słowo„zabijać” w pojawia się w Koranie wielokrotnie.

 

Czy francuskie elity i politycy o tym nie wiedzą czy też nie chcą wiedzieć?

 

Cześć nie wie, a cześć woli tego nie wiedzieć, bo to załamałoby ich masońską wizję polityki, celu Republiki, jakim jest zniszczenie chrześcijaństwa, będącego przeszkodą w stworzeniu wyimaginowanego państwa wolności, równości i braterstwa. Choć tak naprawdę to chrześcijanie, w znacznie większym stopniu reprezentują te ideały. Jednak katolicy odwołują się w ich rozumieniudo Boga,a to nie jest do pogodzenia z gnostyczną, ateistyczną ideą Republiki.

 

Czy podświadome lub świadome bratanie się z islamem nie zagraża europejskiej cywilizacji?

 

Oczywiście, że zagraża. Powiem więcej: przypomina mi to upadek Cesarstwa Rzymskiego. Sprawy idą dalej niż tragiczna wizja islamskiej inwazji opisana przez Jean Raspaila w „Obozie Świętych”, bo oprócz masowej imigracji iwysokiegoprzyrostu demograficznego wyznawcy Allaha chwycili za broń, by prowadzić świętą wojnę z Zachodem.

 

Niepokojącym jest fakt, że podobną postawę wobec islamu prezentują europejskie rządy, bez względu na ich ideologiczny profil. Jak można to wytłumaczyć?

 

To efekt Rewolucji Francuskiej, która została przedstawiona w Europie jako gigantyczny krok na drodze postępu ludzkości. Gdyby przeanalizował Pan podręczniki historii obowiązujące w krajach unijnych, to tak jest ona oceniana. Nie ma w nich np. informacji o wymordowaniu prawie 200 tys. mieszkańców Wandei, którzy bronili monarchii.

 

Ostatnie lata przyniosły we francuskiej polityce rosnące poparcie dla Frontu Narodowego. Od lat w jego programie jest walka z islamską imigracją. Czy to nie zapowiedź poważnych zmian nad Sekwaną?

 

Trudno powiedzieć, czy ludzie masowo poprą kiedyś Front Narodowy. Nie jest to proste, bo osoby tworzące elektorat Frontu są oceniane jako nacjonaliści, antysemici i wrogowie Republiki. Takie przekonania upowszechniają praktycznie wszystkie francuskie media. Ale gdyby okazało się, że Front Narodowy przejmie kiedykolwiek władzę, to powstaje pytanie czy zrealizuje on swoje obietnice? Tym bardziej, że jego program gospodarczy przypomina pomysły przedwojennej radykalnej lewicy.

 

Nie jest Pan optymistą.

 

Trudno nim być.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

Rozmawiał: Franciszek L. Ćwik

 

 

Reynald Secher (ur. 1955) – francuski historyk i politolog, autor m.in. pracy „Ludobójstwo francusko-francuskie. Wandea – departament zemsty”. 


DATA: 2015-04-09 09:06
AUTOR: REYNALD SECHER DLA PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

hej niech kazdy wierzy co chce a pozniej okaze ie prawda jakie religie okaza sie stuczne pa
11 miesięcy temu / miki35
 
hmmm , wydaje mi sie ze chrzescijanstwo troche samo prowohuje ataki na siebie , lecz nie wiem czy umyslnie , kto wie. poniewaz - niektorzy skrajni chrzescijanie anty new age - potepiaja wegetarianizm czy gimnastyke z krajow Azji...to nie zart , takie rzeczy mozna przeczytac ... kto wie , moze new age nie jest ok , nie wiem , nie zajmuje sie tym , ale...badzcie uwazni
ponad 1 rok temu / nick
 
sesja soborowa,Konstytucja dogmatyczna DE filius o wierze katolickiej,24 kwietnia 1870 Rodz.3 O wierze 645.Ponieważ człowiek całkowicie należy do Boga jako Stwórcy i Pana,a rozum stworzony zupełnie podlega niestworzonej prawdzie,dlatego jesteśmy zobowiązani Bogu objawiającemu się okazać przez wiarę zupełne posłuszeństwo umysłu i woli.Kościół katolicki zaś wyznaje,że wiara jest początkiem ludzkiego zbawienia,jest cnotą nadprzyrodzoną,przez którą za natchnieniem i za pomocą łaski Bożej wierzymy w prawdziwość rzeczy objawionych przez Boga,nie dla prawdziwości wewnętrznej światłem rozumu, lecz z powodu autorytetu samego objawiającego Boga,który,się nie myli ani nie może zwieś człowieka.Według świadectwa Apostoła"wiara jest bowiem poręką tych dóbr,których się spodziewamy,dowodem tych rzeczywistości,których widzimy"(Hbr 11,1} BREVIARIUM FIDEI
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
To Kościół Rrzymskokatolicki nie jest zakłamany tylko lewica laicka wpierająca rząd "Synagogi Szatana" Apokalipsy Św Jana tj Masonerii.Nie macie prawa pouczać Katolików.Jesteście relatywistami moralnym i ignorantami.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Ad.: perspektywa: "Najwyższy czas zacząć głosić Ewangelię muzułmanom" To na co czekasz??? Co Cię wstrzymuje???
ponad 3 lata temu / Piotr Olszewski
 
Już nie długo Francuzi będą rzuceni przez muzułmanów na dywaniki razem z masonami. A kto nie zgodzi się klęczeć na dywaniku, będzie potraktowany: śmierć niewiernym.
ponad 3 lata temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.