DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Chirurg plastyczny: na całunie widoczna nie tylko śmierć, lecz i Zmartwychwstanie

Chirurg plastyczny: na całunie widoczna nie tylko śmierć, lecz i Zmartwychwstanie

Wszystkie dotychczasowe badania stwierdzają, że pozycja Człowieka z całunu jest typowa dla ciała po śmierci. Tymczasem chodzi o zwykły ruch osoby, która próbuje wstać – twierdzi prof. Bernardo Hontanilla z Kliniki Uniwersyteckiej Nawarry, chirurg plastyczny, pierwszy przedstawiciel swej specjalności, badający Całun Turyński.

 

 

Wnioski wynikające ze swych analiz naukowiec opublikował na łamach pisma „Scientia et Fides”. W Polsce ukazały się również, dzięki staraniom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

„Widać odciśnięty wizerunek żywego człowieka. Jest czymś racjonalnym myślenie, że jeśli całun okrywał ciało Pana Jezusa, to chciałby On pokazać na tym samym przedmiocie nie tylko oznaki śmierci, ale także zmartwychwstania” – przekonuje lekarz.

 

Według profesora, „pozycja ciała na Całunie nie jest spowodowana tym, że chce ono wrócić do pozycji, jaką miało na krzyżu, (w tym wypadku ramiona powinny przemieścić się na zewnątrz przypominając postawę ukrzyżowanego). Pozycja ciała pokazuje ten pierwszy i początkowy gest podnoszenia się” – przeczytać można w publikacji Bernarda Hontanilli. Przekonuje on, ze swoje twierdzenia jest w stanie poprzeć dowodami.

 

 

Źródło: vaticannews.va

RoM

 

 


DATA: 2020-02-17 16:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo chętnie zapoznam się z dowodami i szczegółowymi wyjaśnieniami, bo od wielu lat ciekawię się Całunem. Dodam, że w pewnym czasie dosłownie przymnożył mi wiary.
9 miesięcy temu / wrocławiak
 
Niestety, choć wierzę, że ten dowód może rzeczywiście być wartościowy pod względem naukowym, to jednak znajdą się zaraz inne środowiska naukowe kontestujące, doczepią się jakiegoś detalu. Z drugiej strony dla osoby wierzącej nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia.
9 miesięcy temu / matematyk
 
Bardzo mnie to zaciekawiło i czekam na dowody. Co takiego w tym wspaniałym wizerunku wskazuje na Zmartwychwstanie?
9 miesięcy temu / mario
 
Myślę, że Pan Jezus wiedział, że przyjdzie czas, kiedy jako ludzkość ten znak w pełni odczytamy. On wie, kiedy nam to potrzebne. Piękne! Tak,i my zmartwychwstaniemy!
9 miesięcy temu / MK
 
Kolejne badanie Całunu i kolejny dowód naukowy potwierdzający prawdziwość naszej wiary, który to dowód po raz kolejny przez "nowoczesnych i oświeconych" zostanie wyśmiany lub zignorowany.
9 miesięcy temu / sisi
 
Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy. Dał nam życie i nadzieję. Chwalmy Go i nie martwy się zanadto o życie ziemskie.
9 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.