DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Chiny weryfikują lojalność wobec państwa. Nowoczesna technologia wycelowana w chrześcijan

Chiny weryfikują lojalność wobec państwa. Nowoczesna technologia wycelowana w chrześcijan
FOT.REUTERS/Aly Song/FORUM

Rządząca w Chinach Komunistyczna Partia wykorzystuje obok starej taktyki, także nową, zaawansowaną technologię nadzoru do rozprawiania się z mniejszościami etnicznymi oraz chrześcijanami. Obejmuje ona m.in. nadzór poprzez funkcję rozpoznawania twarzy i aplikację na smartfona, która nagradza obywateli za „lojalność” wobec państwa.

 

Na szczeblu lokalnym urzędnicy państwowi korzystają z metod stosowanych 30 lat temu w celu wdrożenia polityki jednego dziecka, zmuszając kobiety do aborcji. Obecnie urzędnicy samorządowi są karani, jeśli ich przełożeni znajdą dowody na „nieuprawnione” praktyki religijne na obszarach, będących pod ich kontrolą. W tym celu przełożeni wykorzystują system „odpowiedzialności za pracę”. - Zgodnie z tym systemem musisz egzekwować nowe ograniczenia dotyczące zachowań religijnych. Nie możesz pozwolić dzieciom poniżej 18 roku życia uczestniczyć w nabożeństwach. Nie możesz dopuścić do tego, by odbywały się nieautoryzowane zgromadzenia religijne. Możesz aresztować osoby, prowadzące takie zgromadzenia – tłumaczył szef Population Research Institute, Stephen Mosher.

 

Zmiany, jakie zaszły w chińskim rządzie w 2018 r. doprowadziły do przesunięcia bezpośredniej kontroli nad wszystkimi sprawami religijnymi w Chinach do Departamentu Pracy Zjednoczonego Frontu Komunistycznej Partii Chin. Agencji, której zadaniem było zapewnienie, by mniejszości spoza KPCh, takie jak: buddyści tybetańscy, muzułmanie z Xinjiang, działacze na rzecz demokracji w Hongkongu i Katolickie Stowarzyszenie Patriotyczne podążały za linią partii.

 

Prezydent Chin Xi Jinping nazwał Departament Pracy Zjednoczonego Frontu jedną ze swoich „magicznych broni”, używanych do kooptacji i kontroli. - Miejscowi urzędnicy otrzymali zielone światło, aby intensywnie prześladować lokalne kościoły - komentował Mosher. Dodał on, że obecnie niszczone są świątynie „podziemne” wszystkich mniejszości, nie tylko Kościół Katolicki. W prowincji Hebei, według Moshera, 24 lokalne kościoły przeznaczone są do likwidacji.

 

We wrześniu 2018 r. Watykan podpisał tymczasowe porozumienie z rządem chińskim w sprawie mianowania biskupów, mające na celu zjednoczenie około 12 milionów katolików, którzy należą zarówno do tzw. podziemnego Kościoła, lojalnego wobec Watykanu i tzw. kościoła patriotycznego, lojalnego wobec władz komunistycznych. Warunki porozumienia chińsko-watykańskiego nie zostały podane do wiadomości publicznej, co zdaniem Moshera, jest wykorzystywane przeciwko katolikom mieszkającym w Chinach. - Problem z jakąkolwiek tajną umową polega na tym, że każda ze stron może fałszować ją, nie ponosząc żadnych kosztów, ponieważ nie ma nic, z czym można by porównać ich oświadczenia – stwierdził.

 

- Najwyraźniej Departament Frontu Jedności Chińskiej Partii Komunistycznej fałszywie przedstawia porozumienie chińsko-watykańskie… mówiąc biskupom i kapłanom, że muszą dołączyć do Katolickiego Stowarzyszenia Patriotycznego. Nie sądzę, żeby taki był cel Watykanu – sugerował.   - Byłoby pomocne, gdyby Sekretarz Stanu wypowiedział się, wyjaśniając, że porozumienie nie wzywa kapłanów i biskupów w Chinach do przyłączenia się do Stowarzyszenia Patriotycznego. Jedynym rodzajem presji, na jaką reaguje Chińska Republika Ludowa, jest presja zewnętrzna. Oni zajmują się presją wewnętrzną, zakładając obozy reedukacyjne i wypełniając je dysydentami – dodał.

 

W chińskim regionie Xinjiang od 800 tys. do 2 milionów muzułmanów ujgurskich zostało zatrzymanych i wysłanych do „obozów reedukacyjnych”, gdzie poddano ich indoktrynacji politycznej i wyniszczającej pracy.

 

Chińskie władze w regionie wykorzystują także zaawansowany system nadzoru, obejmujący techniki rozpoznawania twarzy i aplikację śledzącą lokalizację użytkownika, aby intensywnie monitorować mniejszość etnoreligijną Ujgurów. Ten model wykorzystywany jest także w odniesieniu do chrześcijan. Docelowo ma obowiązywać względem wszystkich obywateli w całym kraju.

 

Kościoły chrześcijańskie w Chinach zostały wyposażone w całodobowy monitoring CCTV, wykorzystywany do tworzenia tzw. inteligentnych miast (smart cities) na Zachodzie, zgodnych z ideą i programem Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030. Kamery, głośniki oraz liczne czujniki pozwalają nie tylko ściśle monitorować aktywność obserwowanych osób, ale także tworzyć ich portrety psychologiczne i poddawać manipulacji.

 

Największy protestancki kościół w Pekinie został zmuszony do zamknięcia we wrześniu ubiegłego roku po tym, jak jego pastor odmówił wykonania rządowego polecenia, aby umożliwić zainstalowanie na jego ambonie kamer do rozpoznawania twarzy.

 

Moshera jednak najbardziej niepokoi chiński system punktacji kredytowej, służącej ograniczeniu możliwości edukacyjnych i zatrudnieniu chrześcijan oraz korzystaniu przez nich z różnych usług. System pozbawia ich możliwości podróżowania. Jeśli bowiem ocena danego obywatela jest zbyt niska, nie może on uzyskać paszportu ani wizy wyjazdowej. Nie może nabyć biletu lotniczego. Obywatel Chin może poprawić swój „ranking”, zdobywając punkty w aplikacji Komunistycznej Partii Chin, Study the Great Nation – obecnie najczęściej pobieranej aplikacji w Państwie Środka.

 

„Apka” opracowana przez Departament Propagandy zawiera wiadomości i przemówienia Xi oraz teorie socjalistyczne, a także codzienną porcję pytań sprawdzających znajomość propagandy komunistycznej. Dane użytkownika są przechowywane przez Departament Propagandy. - Mówią 94 milionom członków Chińskiej Partii Komunistycznej: nie możesz wierzyć w nic, oprócz partii. Musisz pobrać Study Xi Strong Chi na aplikację w telefonie. Musisz codziennie odrabiać półgodzinną pracę domową. Musisz poprawnie odpowiedzieć na pytania, aby pozostać członkiem drużyny na dobrej pozycji - wyjaśnił Mosher.

 

Badacz wskazuje jednak optymistycznie, że prawdopodobnie w Chinach może być więcej chrześcijan niż członków Komunistycznej Partii Chin. „Open Doors” szacuje, że żyje tam ponad 97 milionów chrześcijan. Mosher zaapelował do katolików na całym świecie o modlitwę w intencji nawrócenia Chińczyków. - Bitwa toczy się nie tylko w sposób naturalny, ale tez w nadprzyrodzony przez cały czas. Więcej modlitwy nigdy nie zaszkodzi, a oni z pewnością potrzebują takiego wsparcia – konkludował.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS


DATA: 2019-05-24 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy porozumienie z Watykanem nie przypomina tego z Polski zaraz po wojnie z podziemiem antykomunistycznym. Komuniści zawsze działają według starych sprawdzonych metod. To co inni uważają za zło dla nich jest dobrem.
7 miesięcy temu / brr
 
@Tolek. Sprytnie pogrywasz. Wysłać Polaków na z góry przegraną wojnę z Rosją jak na razie wam się nie udało. Żelenski jest wasza nadzieją. Rękami Ukraińców rozprawicie się z Polakami? Potem to już będzie dla was pestka.
7 miesięcy temu / lizbona
 
Lizbona widzę że zaczynasz rozumieć. A teraz przypomnij sobie, kto chce Rosji od Władywostoku do Lizbony? Gdzie w programie doradcy Putina niejakiego Dugina jest nasza Ojczyzna? Co powiedział Putin w 2009 -Polska powstała w wyniku niesprawiedliwego traktatu wersalskiego po IWŚ. Następnie przypomnij sobie kto niszczył i do dziś niszczy elitę naszego narodu - zacznij od rozbiorów, pamiętaj o współpracy naszych sąsiadów od tamtych czasów do dzisiaj. Co tych z okrągłego stołu zapytaj od kogo dostały papier i drukarnie te"siły niezależne" popatrz kiedy zaczęły wydawanie swoich pism i kto wtedy rządził. Popatrz gdzie i dla kogo pracowali w swojej historii ich ideolodzy. Pozdrawiam serdecznie
7 miesięcy temu / Tolek
 
@Tolek: I w Rosji będzie to samo co w Chinach. NWO dotyczy wszystkich państw świata. Ciekawe jest to wyzywanie od ruskich agentów każdego z kim się nie zgadzasz. Z braku wiedzy, czy też może na skutek zadaniowania przez konkretne partie okrągłostołowe. Tak czy inaczej szczerze współczuję.
7 miesięcy temu / lizbona
 
Lizbona aleś się odkrył!! Ty masz pełno pod czapeczką ruskiej propagandy, a Putin jest ostoją chrześcijańskich wartości mając 2 żonę i dzieci z nią. Chińczycy nie muszą dotykać paluszkiem pożytecznych idiotów w Eurolandzie, oni tylko dają pieniążki np. tanio sprzedając ukradzioną technologię.
7 miesięcy temu / Tolek
 
Paradyzja w praktyce.
7 miesięcy temu / Trąbolot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.