DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Chiny: władze Hangzhou wprowadzają aplikację oceniającą stan zdrowia

Chiny: władze Hangzhou wprowadzają aplikację oceniającą stan zdrowia
fot. Paco Freire / Zuma Press

Władze miasta Hangzhou wykorzystują oprogramowanie mobilne skonstruowane na potrzeby walki z koronawirusem do wprowadzenia monitoringu stanu zdrowia mieszkańców. Aplikacja oceni poziom zdrowia w skali od 0 do 100, a na wynik będzie miało wpływ m.in. spożywanie alkoholu, ćwiczenia, palenie papierosów, czy ilość przespanych godzin.

 

Chiny wprowadziły aplikacje mobilne do śledzenia osób zakażonych koronawirusem. Korzystanie z takich aplikacji w wielu częściach kraju maleje, jednak urzędnicy w Hangzhou twierdzą, że ich nowe propozycje zapewnią „zaporę ogniową w celu poprawy zdrowia i odporności ludzi” po pandemii.

Poziom zdrowia każdego z użytkowników oprogramowanie oceni w skali od 0 do 100. Na wynik będzie miało wiele czynników takich jak; palenie papierosów, picie alkoholu, częstość i intensywność ćwiczeń fizycznych, ilość przespanych godzin i wiele więcej.

 

„Na wynik mogą mieć wpływ codzienne czynności: 15 000 przebytych codziennych kroków zwiększy Twój wynik o 5 punktów, 200 mililitrów baijiu - chińskiego trunku na bazie sorgo znanego z wysokiej zawartości alkoholu - obniży go o 1,5 punktu, wypalenie pięciu papierosów kosztuje 3 punkty, a 7,5 godziny snu doda jeden punkt do twojego wyniku” – wyjaśnia stacja CNN na podstawie informacji Miejskiej Komisji Zdrowia Hanghzhou.

 

Dyskusyjna pozostaje kwestia dobrowolności instalacji oprogramowania. Władze stolicy prowincji Zhejian podkreślają, że korzystanie z aplikacji nie będzie mieć charakteru obligatoryjnego. Podobnie mówił Lawrence Li, ekspert od chińskiej technologii i prywatności w sieci dla agencji AFP. Brak obligatoryjności nie musi jednak oznaczać braku powszechności. Chiny są krajem najszybciej rozwijającym się na rynku wysokich technologii. Niemal każdy obywatel korzysta z systemu WeChat, który – według portalu CyberDefence24 – „stanowi kręgosłup technologiczny, na którym fundowane są niezliczone systemy komunikacji społecznej, finansowej, administracyjnej, biznesowej”.

 

„WeChatem płaci się zarówno za zakupy w Internecie, jak za zakupy w sklepach, usługi (fryzjer, taxi, jedzenie z dostawą, etc.), reguluje rachunki w restauracjach, a nawet płaci mandaty. Jego popularność sprawia, że w dużych chińskich miastach (i małych wioskach) wyeliminowano niemal w ogóle obieg gotówki. Inaczej: Chińczycy zrezygnowali z gotówki, bo płatności mobilne są wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zgubienie telefonu nie jest jednoznaczne ze straceniem środków” – czytamy.

 

Rozwój technologiczny i stanowiące jego następstwa konsekwencje przyspieszy upowszechnienie systemu sieci 5G, który do 2022 r. obejmie całe państwo. „Powszechny dostęp do sieci 5G oznacza bowiem możliwość skokowego rozwoju rozwiązań takich jak Internet of Things, praca zdalna, autonomizacja środków transportu, zdalna medycyna, inteligentna produkcja, usługi bazujące na sztucznej inteligencji, itd.” – podaje CyberDefence24.

 

Źródło: lifesitenews.com / cnn.com / cybedefence24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-28 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

U mojej mamy na półce nieco ponad sześćdziesiąt ! lat temu widziałem książkę o aplikacjach o zdrowiu w niej nic nie było, chociaż było w innych książkach na tej samej półce.
1 miesiąc temu / K.J.Turzyński
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.