DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Chiny: władza zakazuje transmitowania chrześcijańskich ceremonii

Chiny: władza zakazuje transmitowania chrześcijańskich ceremonii
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.fot. VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

Trwa dyskryminacja chrześcijan w komunistycznych Chinach. Podczas zakończonej niedawno chińskiej społecznej kwarantanny zakazywano nieaprobowanym przez państwo wspólnotom transmisji ceremonii religijnych przez internet. Aprobowana przez państwo protestancka organizacja pilnuje też, by nie publikować niezatwierdzonych przez władze komentarzy o epidemii.

 

Bitter Winter – internetowy magazyn publikowany przez Centrum nad Studiami o Nowych Religiach z siedzibą we Włoszech informuje, że jedynie organizacje religijne aprobowane przez państwo mogły prowadzić streaming podczas chińskiej narodowej kwarantanny. Przekonał się o tym pewien pastor z podziemnej wspólnoty wyznaniowej. Próbował transmitować (streaming) obrzędy religijne, jednak władze szybko mu to uniemożliwiły. Były to pierwsze obrzędy online transmitowane przez tego pastora. Wspomniany pastor twierdzi ponadto, że jego wspólnota musiała 5 razy zmieniać fizyczne miejsce organizowania ceremonii. Postawę policji wobec jego organizacji uznał za prześladowanie.

 

Zgodnie z cytowanymi przez Global Times wytycznymi pochodzącymi jeszcze z 2018 roku „żadna organizacja ani jednostka nie otrzyma pozwolenia na streaming na żywo, ani transmisję telewizyjną online, ani w formie tekstów, zdjęć, audio czy wideo obrzędów religijnych – w tym modlitw [...], święceń, śpiewania treści pisma świętego, odprawiania Mszy, oddawania czci lub przyjmowania chrztu”.

 

Life Site News podaje, że wyjątek dotyczy organizacji religijnych zarejestrowanych przez rząd, a więc podporządkowanych komunistom. Te zaś podporządkowują się władzom także w kwestiach politycznych. Współpracująca z komunistyczną władzą protestancka organizacja wyznaniowa „Three-Self Patriotic Movement” wysyła podporządkowanym sobie wspólnotom instrukcje zakazujące krytyki rządu i rozprzestrzeniania niezatwierdzonych przez państwo informacji o pandemii koronawirusa.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2020-04-21 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko przypomnę, że z tego co mi wiadomo proporcjonalnie na świecie tam własnie jest najwięcej katolików... To tak gwoli jechania Chin jacy oni źli... zła jest władza tak samo jak było u nas za komuny... Ale chyba troszkę zapominamy o tym. Tam pracują modlą się gotują zwykli ludzie jak ja i ty... kłopotem jest satanistyczna władza nie ludzie
3 miesiące temu / jgfdgfgdfgdfg
 
Ależ oni są głupi! Chiny nie mają prawa się rozwinąć! To kolos na glinianych nogach!!! Dom na piasku!!! To kolejna idealistyczna komunistyczna ułuda!!! Pan Bóg dozwala diabłu działać, a w Chinach rosną zastępy świętych!!! Módlmy się o siłę dla Chińczyków aby wytrwali w prześladowaniach i - aby będąc w Niebie - wstawiali się również za nami gdy na nas przyjdzie kolej!!!
3 miesiące temu / Jacek
 
Dzień dobry
3 miesiące temu / Ss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.