DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Chiny: chrześcijanie zmuszani do zastępowania krzyży portretami Mao. Narzędziem „kredyt społeczny”

Chiny: chrześcijanie zmuszani do zastępowania krzyży portretami Mao. Narzędziem „kredyt społeczny”
Fot. Pixabay

Władze chińskiej prowincji Shanxi nakazały mieszkańcom miasta Linfen zastąpienie krzyży portretami prezydenta Xi Jinpinga i Mao Zedonga. Nakaz dotyczył szczególnie osób korzystających z państwowej pomocy w ramach systemu kredytu społecznego.

 

Jak wynika z informacji magazynu zajmującego się kwestiami wolności religijnej „Bitter Winter”, w kwietniu urzędnicy Komunistycznej Partii Chin odwiedzili domy wierzących w Linfen, mieście znajdującym się w północnej prowincji Shanxi. Nakazali tamtejszym mieszkańcom, którzy otrzymują świadczenia socjalne od rządu, aby zastąpili krzyże, symbole religijne i obrazy w swoich domach portretami komunistycznych przywódców Chin.

 

Jeśli chrześcijanie sprzeciwiali się nakazowi, urzędnicy zagrozili anulowaniem dotacji.

„Wszystkim podupadającym gospodarstwom domowym w mieście powiedziano, aby wystawiały obrazy Mao Zedonga” - powiedział „Bitter Winter” miejscowy pastor. „Rząd próbuje wyeliminować naszą wiarę i chce zamiast Jezusa ustawić siebie jako Boga (…) gospodarstwa domowe nie mogą otrzymywać pieniędzy od państwa za darmo - muszą być posłuszne Partii Komunistycznej za pieniądze, które otrzymują” – powiedział, cytując oświadczenie państwowego urzędnika.

 

W maju we wschodniej prowincji Shandong urzędnicy wtargnęli do domu miejscowego chrześcijanina. Na ścianach umieścili portrety Mao Zedonga i Xi Jinpinga i podobno powiedzieli: „To są najwięksi bogowie. Jeśli chcesz kogoś czcić, czcij ich”.

 

W kwietniu rząd miasta Xinyu w południowo-wschodniej prowincji Jiangxi anulował wsparcie dla niepełnosprawnego chrześcijanina i miesięczny zasiłek inwalidzki w wysokości 100 RMB (około 14 USD), ponieważ wierzący nadal uczestniczył w nabożeństwach pomimo rządowego zakazu.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w Poyang (Jiangxi), gdzie 80-letnia chrześcijanka została usunięta z rządowej listy pomocy, ponieważ powiedziała „Dzięki Bogu” po otrzymaniu miesięcznej dotacji w wysokości 200 RMB (około 28 dolarów).

 

„Oczekiwali, że zamiast tego pochwalę dobroć partii komunistycznej” - powiedziała. Innej starszej kobiecie z miasta Henan w Shangqiu anulowano minimalne środki na utrzymanie po tym, jak urzędnicy rządowi znaleźli krzyż na drzwiach jej domu. - Natychmiast go rozwalili - powiedziała.  - Później mój minimalny zasiłek na życie i dodatek na walkę z ubóstwem zostały anulowane. Znalazłam się w ślepym zaułku. Mam cukrzycę i regularnie potrzebuję zastrzyków – podkreślała.

 

Powyższe informacje to jedynie wąski strumień przecieków jaki dostaje się na Zachód dzięki mediom podobnym do Bitter Winter. Obowiązująca w kraju polityka sinizacji religii dąży do podporządkowania wszystkich wyznań prymatowi interesu Partii Komunistycznej. Jej ofiarami są m.in. protestanci zrzeszeni w wielu denominacjach o charakterze zielonoświątkowym (trwają starania nad przepisaniem tamtejszej Biblii w myśl wytycznych Partii), katolicy z tzw. Kościoła Podziemnego czy Ujgurzy, będący w większości muzułmanami.  

 

Źródło: christianpost.com

PR

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-21 10:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Partia w miejsce Boga. Dobre sobie i to jeszcze o zasięgu globalnym. Wiadomo że ideologia komunistyczna nawiązuje do wierzeń pogańskich.
20 dni temu / mg
 
W Nowym Wspaniałym Świecie ma być wszystko wspaniałe. Mają żyć w nim szczęśliwi ludzie, którzy są właściwie 'zatroszczeni' Wszystko będzie piękne, imponujące. Dzieła rąk ludzkich będą zdobić krajobraz. Wokół nas będą dominować inteligentne przedmioty. Perspektywa cudownego, wygodnego życia na wyciągnięcie ręki. Jedyna drobna, drobniusieńka różnica to będzie podmianka człowieka w miejsce Boga. Człowiek niby zasiądzie na Jego miejscu. Perspektywa życia wiecznego będzie jedynie decyzją odpowiedzi Jezusowi patrzącemu ci głęboko w oczy z Krzyża- czy we mnie wierzysz?
20 dni temu / Marcin
 
A co, to kogo obchodzi ważne, że komunistyczne telefoniki są taniutkie!
20 dni temu / Igor
 
Chiny są poligonem doświadczalnym dla Antychrysta. Tak będzie wyglądał świat za jego panowania, a i owszem system będzie jeszcze udoskonalony.
20 dni temu / Iw
 
Mam nadzieję, że w końcu Kościół Katolicki zrozumie, że przymierze z socjalizmem jest po prostu niszczące. Personalizm zakłada, że to konkretna osoba daje jałmużnę, bądź wsparcie finansowe konkretnej drugiej osobie. Nie MACHINA państwowa osobie, a osoba osobie! Tak się właśnie kończą granty, dotacje, dofinansowania, zasiłki, bony, świadczenia! Najpierw plusy, później minusy! W wymiarze personalnym to jeżeli jest ofiarodawca, który wypomina swój datek potrzebującemu to jest to nie w zgodzie z Ewangelią i uderza w jego sumienie. A państwo, jego MACHINA nie ma żadnego sumienia i tu jest pies pogrzebany!
20 dni temu / Barnaba
 
W Polin , jak i w calej unii jewropejskiej postępowi goje sami zdejmują krzyże ze ścian swoich domów , urzędów , miejsc pracy i nikt ich nie zmusza.
20 dni temu / Za życiem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.