DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Chińskie władze nie mają skrupułów. Przerywają pogrzeby i śluby, grożą więzieniem i grzywną

Chińskie władze nie mają skrupułów. Przerywają pogrzeby i śluby, grożą więzieniem i grzywną
fot. pixabay.com

Lokalni przywódcy wspólnot religijnych, w tym katolicy, zgłaszają przypadki bezpardonowych interwencji chińskich władz komunistycznych w ceremonie odbywające się poza wyznaczonymi do tego celu budynkami (np. kościołami). Przerywane są wesela, śluby czy nawet pogrzeby, a policja straszy więzieniem lub grzywną.

 

Mimo podpisania Chińsko-Watykańskiego porozumienie, w Państwie Środka nie zaprzestano prześladowania katolików. Polityka sinizacji zaciska coraz ciaśniejszą pętlę wokół wyznawców wszystkich religii na terenie komunistycznego państwa. Oprócz niszczenia miejsc kultu i ograniczania uczestnictwa w nabożeństwach, chińskie służby obrały za cel ceremonie odbywające się poza przeznaczonymi do tego budynkami.

 

Magazyn „Bitter Winter”, dokumentujący prawa człowieka i wolności religijne w Chinach poinformował, że uczestnicy takich ceremonii spotykają się z groźbami więzienia, a w niektórych przypadkach nawet dwutygodniowym aresztem. Pozyskane przez magazyn informacje ujrzały światło dzienne zaledwie pięć dni po przemówieniu Chrisa Smitha z Tom Lantos Human Rights Commission w amerykańskim Kongresie. Smith podkreślał, że sytuacja dotycząca wolności religijnej w komunistycznym państwie „nigdy nie była tak zła”.

 

Do ujawnionych przypadków doszło w prowincjach Henan, Shanxi i Jilin. Służby policyjne rozwiązują, w ich mniemaniu „nielegalne”, zgromadzenia oraz spisują listę uczestników. Do tego typu praktyk dochodzi najczęściej podczas chrześcijańskich pogrzebów. Przerywane są także śluby, podczas których zakazuje się wykonywania chrześcijańskich pieśni oraz marszów weselnych.

 

Polityka sinizacji religii polega na podporzadkowaniu wszystkich wyznań w Państwie Środka komunistycznej idei państwa jako najwyższej wartości. Z doktryn wymazywane są wszystkie wzmianki stojące w sprzeczności z zasadami funkcjonowania reżimu. Odnotowano próby przepisania Biblii, dostosowując ją do wytycznych komunistycznych władz. Dochodzi także do bardziej bezpośrednich praktyk. Niszczone są miejsca kultu, ustanawiane są „obozy internowania” np. dla ujgurskich muzułmanów. Cenzuruje się też religijną działalność w sieci.

 

Watykan wydał niedawno nowe wytyczne dotyczące rejestracji kapłanów w Chinach. Stolica Apostolska pozostawia w tej kwestii wolną rękę. Każdy ksiądz sam zadecyduje czy wpisać się do państwowego rejestru. Ujawnienie w państwowym rejestrze pozwoli prowadzić działalność duszpasterską bez przeszkód, ale jednocześnie jest wyrażeniem zgody wobec pomysłu sinizacji religii.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com / bitterwinter.com

PR                

 

  


DATA: 2019-07-08 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"służby obrały za cel ceremonie odbywające się poza przeznaczonymi do tego budynkami."- skoro do przeprowadzenia jakichś czynności religijnych jest przeznaczony odpowiedni budynek,to co w tym dziwnego,że Chiny nie chcą tego publicznie oglądać?
10 miesięcy temu / ollek
 
Krakus, niestety masz rację. Wszędzie są tego symptomy. Wszystko dzieje się w zastraszającym tempie. Diabłu się grunt pali pod kopytami. Wie, że ma mało czasu. Musimy wytrwać mimo wszystko, by Jezus jednak znalazł na Ziemi wiarę.
10 miesięcy temu / :(
 
Model rozwiązań z Chin powoli wprowadzany jest również gdzie indziej. Nosi to znamiona coraz większej anarchizacji świata, Alan Watt w swoim świetnym wywiadzie Szok i trwoga, pokazuje, że te działania nie są przypadkowe i prowadzą do powstania rządu światowego, który pod pozorem demokracji przywróciłby porządek... bez Boga... Świetną też recenzję wydarzeń w dzisiejszym świecie i Kościele podaję o. Pelanowski w konferencjach z tego roku... Nic się nie dzieje bez przypadku, są tylko fakty, których wielu nie dostrzega lub nie chce widzieć... dla świętego spokoju, który jednak i tak nie uratuje ich od ostatecznej próby opowiedzenia się po stronie Prawdy lub kłamstwa... To tylko kwestia czasu...
10 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.