DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Chiński chrześcijanin bohaterem. Grzegorz Górny o śmierci przemilczanego odkrywcy koronowirusa

Chiński chrześcijanin bohaterem. Grzegorz Górny o śmierci przemilczanego odkrywcy koronowirusa
Tyrone Siu/Reuters/FORUM

Doktor Li Wenliang, odkrywca koronowirusa, który został zarażony wirusem i zmarł w wyniku choroby, był chrześcijaninem. Jak pisze Grzegorz Górny na wpolityce.pl, lekarz pozostawił duchowy testament 2 Listu św. Pawła do Tymoteusza: „Dobrą walkę stoczyłem, bieg ukończyłem, wiarę zachowałem, a teraz czeka na mnie wieniec sprawiedliwości”. Pekiński reżim milczy o bohaterze.

 

Li Wenliang pracował jako okulista w szpitalu Wuhan. To on jako pierwszy zidentyfikował koronawirusa. Niestety, lekarz został nim zarażony i zmarł 6 lutego. Doktor Wenliang dokonał swojego odkrycia 30 grudnia 2019 roku. Już wtedy miał pewność, że ma do czynienia z groźnym wirusem, podobnym do SARS. Powiadomił o niebezpieczeństwie władze i zalecił środki ostrożności – został za to ukarany przez komunistyczne władze. Został oskarżony o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i zakłócanie porządku publicznego.

 

Jak pisze Górny, Chińczycy ukrywali informacje o wirusie do czasu, kiedy epidemia wymknęła się spod kontroli – było już za późno – wirus bowiem zaczął rozpowszechniać się po całym kraju, a nawet przekraczać granice Chin. Li Wenliang został zrehabilitowany i wrócił do pracy w szpitalu ze świadomością, że kładzie na szali własne życie. I taką cenę zapłacił, pozostawiając żonę w zaawansowanej ciąży i małego syna.

 

Mając świadomość, ze umiera, doktor napisał duchowy testament. Pisze w nim o tym, że nie chce być bohaterem, ale lekarzem. „Nie mogę patrzeć na tego nieznanego wirusa, który sprawia cierpienie mym rówieśnikom i tylu innym niewinnym osobom. Nawet jeśli umierają, zawsze patrzą mi w oczy z nadzieją na życie” – czytamy. Doktor pisał o swojej duszy w niebie i raju. „Jest światło na niebie! Na końcu tego światła jest raj, o którym często ludzie mówią. Wolałbym nie odchodzić, wolałbym wrócić do mojego rodzinnego domu w Wuhan” – pisał, wspominając swoje potomstwo i żonę.

 

„Do zobaczenia, moi drodzy. Z Bogiem, Wuhan, moje rodzinne miasto. Mam nadzieję, że po tej katastrofie przypomnisz sobie, że ktoś próbował powiadomić cię o prawdzie jak najwcześniej było to możliwe. Mam nadzieję, że po tej katastrofie nauczysz się, co znaczy być prawym. Już nigdy więcej odważne osoby nie powinny cierpieć ze strachu bez końca i z głębokiego i beznadziejnego smutku. Dobrą walkę stoczyłem, bieg ukończyłem, wiarę zachowałem, a teraz czeka na mnie wieniec sprawiedliwości (2 Tm 4,7; Pismo Święte)” – zakończył.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2020-03-24 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Daj mu, Boże jak największe szczęście w Niebie, a jego rodzinie pokój i siłę.
1 miesiąc temu / L
 
@Rys...taki pewniak jak ty.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Boże miej w opiece jego rodzinę.
1 miesiąc temu / Kasia
 
"teraz czeka na mnie wieniec sprawiedliwości 2 Tm 4,7" Co za głęboka Wiara. Święty Człowiek, drugi Święty Paweł.
1 miesiąc temu / Ryś
 
...tak, maja technolgie - wyprowadzana ze Stanow.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
Zdolny naiwny. On nie odkrył tego wirusa pod mikroskopem. Ten był obecny w czasie epidemii SARS i zaobserwował te same objawy i skutki, i te same problemy z leczenim. dlatego zaczał podejrzewać, że winowajcą może być podobny wirus. Dlatego, by zapobiec podobmnym jak w przypadku epidemii SARS skutkom, starał się urzpedzić innych lekarzy.
1 miesiąc temu / Mitri
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.