DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2018 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Chińska imigrantka pokieruje Planned Parenthod. Po raz pierwszy firmę obejmie lekarz

Chińska imigrantka pokieruje Planned Parenthod. Po raz pierwszy firmę obejmie lekarz
By Hotchocolita [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Największa w USA organizacja proaborcyjna - Planned Parenthood – mająca swoje filie na całym świecie wybrała szefową. Została nią Leana Wen. Po raz pierwszy na czele tej instytucji stanęła osoba o wykształceniu medycznym.

 

Wen jest imigrantką chińską. Do USA przybyła wraz z rodzicami z Szanghaju. W 2003 roku cała rodzina otrzymała azyl polityczny, a później obywatelstwo. Kobieta pełniła funkcję komisarza ds. zdrowia w Baltimore. Zaangażowała się w działania na rzecz „upowszechnienia dostępu do opieki zdrowotnej”.

 

„Dr. Wen poświęciła swoją karierę poszerzaniu dostępu do opieki zdrowotnej dla najbardziej zagrożonych społeczności, zmniejszaniu dysproporcji i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w celu uporania się z problemami zdrowia publicznego” – można przeczytać na stronie PP. Znana jako „Doctor for the City” w Baltimore nadzoruje pracę ponad 1000 pracowników, w tym dwóch klinik, które obsługują ponad 18 tys. pacjentów, zapewniając „usługi zdrowia reprodukcyjnego” i ustalając „programy medyczne dla 180 szkół z Baltimore”.

 

Abby Johnson, były dyrektor Planned Parenthood i obecny szef And Then There Were None, nazwał wybór Wen „rozczarowującym posunięciem”. - Doniesienia medialne wskazują, że dr Wen jest gorliwym zwolennikiem zdrowia seksualnego kobiet i walczy o rządowe finansowanie dla grup dokonujących aborcji. Jako lekarz powinna wiedzieć lepiej niż ktokolwiek, jak bardzo aborcja krzywdzi kobiety i jaki fatalny koniec zawsze spotyka dziecko. Właśnie to planuje dalej robić Planned Parenthood pod przykrywką troski o zdrowie kobiet – mówił Johnson.

 

Byłego szefa PP, który zerwał z niechlubną przeszłością niepokoi milczenie Wen w sprawie odrażających przymusowych aborcji w jej rodzinnym kraju.

 

Penny Nance, CEO i prezes Concerned Women for America stwierdziła, że „jeśli Planned Parenthood naprawdę zależałoby na wzmocnieniu kobiet, zatrudniono by na szefa kogoś, kto rozumie medycynę i potwierdzi, że aborcja nie pomaga kobietom, ale jedynie szkodzi i powoduje zniszczenie. - Zamiast tego zatrudnili lekarza, który nie rozumie prawdziwej natury aborcji i jest bardziej aktywistą politycznym  – komentowała.

 

Jej doświadczenie „jako lekarza w izbie przyjęć, a później jako komisarza ds. zdrowia w Baltimore, powinno wyczulić ją na rzeczywiste potrzeby kobiet w zakresie opieki zdrowotnej” – dodała Nance. - Dr. Wen ma możliwość zmiany trajektorii Planned Parenthood i zajęcia się pełnym zakresem usług potrzebnych biednym kobietom. Nadszedł czas, aby Planned Parenthood zmieniło swój model biznesowy, zamiast realizować program aborcji – zasugerowała.

 

Planned Parenthood to największa firma aborcyjna w Stanach Zjednoczonych, która co roku zabija ponad 300 tys. nienarodzonych dzieci w wyniku aborcji. Wen zastąpiła na stanowisku Cecile Richards.

 

Jeszcze w Baltimore, lekarka znana z nachalnej propagandy aborcyjnej w Baltimore, usiłowała zmusić do promowania aborcji tamtejsze poradnie dla kobiet w ciąży.  „Przez ponad 100 lat żadna organizacja nie zrobiła tyle dla zdrowia kobiet co Planned Parenthood i jestem naprawdę zaszczycona, że zostałam mianowana jej dyrektorem” – napisała Wen w oświadczeniu.

 

„Jako pacjentka zależałam od pomocy Planned Parenthood w sprawach opieki medycznej w różnych okresach mojego życia, a jako lider ds. zdrowia publicznego, widziałam na własne oczy, jak działa ta organizacja na rzecz naszych najsłabszych społeczności” – dodała. „Jako lekarz zapewniam, że nadal będziemy świadczyć opiekę zdrowotną wysokiej jakości, w tym pełen zakres usług opieki reprodukcyjnej i będziemy walczyć ze wszystkim, co utrudniałoby dostęp milionów pacjentów do Planned Parenthood” – dodała.

 

Wen nadzorowała sprawę pozwu Baltimore przeciwko administracji Trumpa w związku z próbą likwidacji organizacji i przekierowania pieniędzy podatników na inne programy opieki nad nastolatkami w ciąży.  Ostatni raport finansowy PP wykazał rekordowe przychody federacji w USA w wysokości 1,46 miliarda dolarów, z czego około pół miliarda dolarów pochodziło od podatników amerykańskich (dotacje).

 

Federacja nie tyko prowadzi ośrodki aborcyjne, ale także programy permisywnej edukacji seksualnej, z którą walczą rodzice w całym kraju. W 2014 r. opublikowano serie nagrań wideo przedstawiających pracowników Planned Parenthood, zachęcających młode nastolatki do sado-masochistycznej aktywności i do oglądania pornografii.

 

Źródło:: cnsnews.com, lifenews.com.,

AS


DATA: 2018-09-14 18:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lekarz leczy a morduje morderca.
7 dni temu / Nick
 
A co to zmienia. Instytucja mordercza więc kierujący też.
7 dni temu / DNA
 
Ta pani żyje tylko dlatego że jej mama nie zabiła jej, w kraju gdzie masowo zabija się poczęte i te już narodzone dziewczynki. Niech Bóg okaże jej miłosierdzie
7 dni temu / Toni
 
Właśnie USA płaci cenę wpuszczenia do swojego kraju całą masę różnorakiego kalibru (...),wartości, religii, który doprowadził niemal do upadku tego klasycznego (w większości) narodu i jego gospodarki.Jakie wartości przywiozło ze swojego kraju to brzydactwo szczerzące dziąsła....
8 dni temu / Mix
 
Powinna dokonać aborcji siebie samej bo tak to jest tylko hipokrytką
8 dni temu / Adam
 
Ta Pani wygląda z zewnątrz bardzo pięknie, ma jasną twarz i promienny uśmiech. Aż dreszcz przeszywa człowieka, że ona może wikłać się w coś takiego. Pomodliłbym się za nią, ale się boję. Tu już nie ma żartów.
8 dni temu / Atanazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.