DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2018 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Chińska imigrantka pokieruje Planned Parenthod. Po raz pierwszy firmę obejmie lekarz

Chińska imigrantka pokieruje Planned Parenthod. Po raz pierwszy firmę obejmie lekarz
By Hotchocolita [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Największa w USA organizacja proaborcyjna - Planned Parenthood – mająca swoje filie na całym świecie wybrała szefową. Została nią Leana Wen. Po raz pierwszy na czele tej instytucji stanęła osoba o wykształceniu medycznym.

 

Wen jest imigrantką chińską. Do USA przybyła wraz z rodzicami z Szanghaju. W 2003 roku cała rodzina otrzymała azyl polityczny, a później obywatelstwo. Kobieta pełniła funkcję komisarza ds. zdrowia w Baltimore. Zaangażowała się w działania na rzecz „upowszechnienia dostępu do opieki zdrowotnej”.

 

„Dr. Wen poświęciła swoją karierę poszerzaniu dostępu do opieki zdrowotnej dla najbardziej zagrożonych społeczności, zmniejszaniu dysproporcji i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w celu uporania się z problemami zdrowia publicznego” – można przeczytać na stronie PP. Znana jako „Doctor for the City” w Baltimore nadzoruje pracę ponad 1000 pracowników, w tym dwóch klinik, które obsługują ponad 18 tys. pacjentów, zapewniając „usługi zdrowia reprodukcyjnego” i ustalając „programy medyczne dla 180 szkół z Baltimore”.

 

Abby Johnson, były dyrektor Planned Parenthood i obecny szef And Then There Were None, nazwał wybór Wen „rozczarowującym posunięciem”. - Doniesienia medialne wskazują, że dr Wen jest gorliwym zwolennikiem zdrowia seksualnego kobiet i walczy o rządowe finansowanie dla grup dokonujących aborcji. Jako lekarz powinna wiedzieć lepiej niż ktokolwiek, jak bardzo aborcja krzywdzi kobiety i jaki fatalny koniec zawsze spotyka dziecko. Właśnie to planuje dalej robić Planned Parenthood pod przykrywką troski o zdrowie kobiet – mówił Johnson.

 

Byłego szefa PP, który zerwał z niechlubną przeszłością niepokoi milczenie Wen w sprawie odrażających przymusowych aborcji w jej rodzinnym kraju.

 

Penny Nance, CEO i prezes Concerned Women for America stwierdziła, że „jeśli Planned Parenthood naprawdę zależałoby na wzmocnieniu kobiet, zatrudniono by na szefa kogoś, kto rozumie medycynę i potwierdzi, że aborcja nie pomaga kobietom, ale jedynie szkodzi i powoduje zniszczenie. - Zamiast tego zatrudnili lekarza, który nie rozumie prawdziwej natury aborcji i jest bardziej aktywistą politycznym  – komentowała.

 

Jej doświadczenie „jako lekarza w izbie przyjęć, a później jako komisarza ds. zdrowia w Baltimore, powinno wyczulić ją na rzeczywiste potrzeby kobiet w zakresie opieki zdrowotnej” – dodała Nance. - Dr. Wen ma możliwość zmiany trajektorii Planned Parenthood i zajęcia się pełnym zakresem usług potrzebnych biednym kobietom. Nadszedł czas, aby Planned Parenthood zmieniło swój model biznesowy, zamiast realizować program aborcji – zasugerowała.

 

Planned Parenthood to największa firma aborcyjna w Stanach Zjednoczonych, która co roku zabija ponad 300 tys. nienarodzonych dzieci w wyniku aborcji. Wen zastąpiła na stanowisku Cecile Richards.

 

Jeszcze w Baltimore, lekarka znana z nachalnej propagandy aborcyjnej w Baltimore, usiłowała zmusić do promowania aborcji tamtejsze poradnie dla kobiet w ciąży.  „Przez ponad 100 lat żadna organizacja nie zrobiła tyle dla zdrowia kobiet co Planned Parenthood i jestem naprawdę zaszczycona, że zostałam mianowana jej dyrektorem” – napisała Wen w oświadczeniu.

 

„Jako pacjentka zależałam od pomocy Planned Parenthood w sprawach opieki medycznej w różnych okresach mojego życia, a jako lider ds. zdrowia publicznego, widziałam na własne oczy, jak działa ta organizacja na rzecz naszych najsłabszych społeczności” – dodała. „Jako lekarz zapewniam, że nadal będziemy świadczyć opiekę zdrowotną wysokiej jakości, w tym pełen zakres usług opieki reprodukcyjnej i będziemy walczyć ze wszystkim, co utrudniałoby dostęp milionów pacjentów do Planned Parenthood” – dodała.

 

Wen nadzorowała sprawę pozwu Baltimore przeciwko administracji Trumpa w związku z próbą likwidacji organizacji i przekierowania pieniędzy podatników na inne programy opieki nad nastolatkami w ciąży.  Ostatni raport finansowy PP wykazał rekordowe przychody federacji w USA w wysokości 1,46 miliarda dolarów, z czego około pół miliarda dolarów pochodziło od podatników amerykańskich (dotacje).

 

Federacja nie tyko prowadzi ośrodki aborcyjne, ale także programy permisywnej edukacji seksualnej, z którą walczą rodzice w całym kraju. W 2014 r. opublikowano serie nagrań wideo przedstawiających pracowników Planned Parenthood, zachęcających młode nastolatki do sado-masochistycznej aktywności i do oglądania pornografii.

 

Źródło:: cnsnews.com, lifenews.com.,

AS


DATA: 2018-09-14 18:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lekarz leczy a morduje morderca.
2 miesiące temu / Nick
 
A co to zmienia. Instytucja mordercza więc kierujący też.
2 miesiące temu / DNA
 
Ta pani żyje tylko dlatego że jej mama nie zabiła jej, w kraju gdzie masowo zabija się poczęte i te już narodzone dziewczynki. Niech Bóg okaże jej miłosierdzie
2 miesiące temu / Toni
 
Właśnie USA płaci cenę wpuszczenia do swojego kraju całą masę różnorakiego kalibru (...),wartości, religii, który doprowadził niemal do upadku tego klasycznego (w większości) narodu i jego gospodarki.Jakie wartości przywiozło ze swojego kraju to brzydactwo szczerzące dziąsła....
2 miesiące temu / Mix
 
Powinna dokonać aborcji siebie samej bo tak to jest tylko hipokrytką
2 miesiące temu / Adam
 
Ta Pani wygląda z zewnątrz bardzo pięknie, ma jasną twarz i promienny uśmiech. Aż dreszcz przeszywa człowieka, że ona może wikłać się w coś takiego. Pomodliłbym się za nią, ale się boję. Tu już nie ma żartów.
2 miesiące temu / Atanazy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.