DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Chińczycy wydzierżawią 115 tysięcy hektarów rosyjskiej ziemi

Chińczycy wydzierżawią 115 tysięcy hektarów rosyjskiej ziemi
By Русский: Игорь Шпиленок (http://shpilenok.livejournal.com/195191.html) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Władze Kraju Zabajkalskiego podpisały z chińską Huae Sinban Company umowę dotyczącą dzierżawy 115 tysięcy hektarów ziemi. Chińczycy zajmą się w Rosji rolnictwem.

 

Według umowy przedwstępnej Chińczycy zainwestują w Kraju Zabajkalskim ok. 450 mln dolarów. Wydzierżawiane tereny to głównie nieużytki zlokalizowane wzdłuż granicy, Huae Sinban Company przez 49 lat prowadzić będzie na nich działalność rolniczą. Chińczycy chcą uprawiać zboża, zioła, produkować pasze dla zwierząt oraz prowadzić hodowlę.

 

Chińska firma chciałaby zwiększyć uprawiany w Rosji areał do 200 tysięcy hektarów. Najpierw musi jednak podołać poważnemu wyzwaniu: Huae Sinban Company musi rozpocząć produkcję rolną w ciągu trzech lat. Zobowiązała się do tego w zawartym porozumieniu.

 

Tymczasem partia Władimira Żyrinowskiego – Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji – apeluje do władz Moskwy o zablokowanie tej inwestycji. Syn Żyrinowskiego, Igor Lebiediew, stwierdził, że decyzja władz Kraju Zabajkalskiego „nosi znamiona separatyzmu”. Jak dodał, na terenie Rosji powstanie chińskie państewko.

 

Jak z kolei zauważają komentatorzy, obecnie ok. 40 proc. rosyjskich gruntów rolnych jest dziś niewykorzystywane. – Fakt, że jedno państwo wydzierżawia nieuprawiane tereny leżące w dużym regionie nie jest niczym strasznym – komentuje Nikolai Pankov, przewodniczący komisji ds. rolnictwa rosyjskiej Dumy.

 

źródło: TVN, lecourrierderussie.com

mat 


DATA: 2015-06-23 12:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy widzicie już przyszły konflikt wojenny między Rosją a Chinami? Czerwone tarcze i Skalni goście tak właśnie planują. Dlatego, że Rosjanie i Chińczycy nie chcą się podporządkować globalizacji; z jednym systemem pieniężnym...
ponad 3 lata temu / AuCO2
 
Na Syberii więcej już Chińczyków i ich biznesów (dużych i małych) niż Rosjan i rosyjskich przedsiębiorstw. Od wielu już lat kolonizują (legalnie i nielegalnie) tamte obszary... Są pracowici, nie chleją, dbają o rodziny, chcą mieć dzieci. Nic dziwnego, że Rosjanki wychodzą za nich!
ponad 3 lata temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.