DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Chilijscy biskupi zdecydowanie przeciwko przemocy i profanowaniu świątyń

Chilijscy biskupi zdecydowanie przeciwko przemocy i profanowaniu świątyń
fot. pixabay.com

Biskupi w Chile stanowczo potępiają wszelkie akty agresji i żądają pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców ataków na obiekty sakralne. Rada Stała Konferencji Episkopatu Chile zapewniła o swojej solidarności z katolikami z archidiecezji Santiago de Chile.

 

Największe straty odnotowano z kościele Wniebowzięcia NMP w 7-milionowej stolicy Santiago. Tam zamaskowani napastnicy wyrzucili na zewnątrz ławki, podłożyli ogień, zniszczyli figurę Jezusa oraz kilka obrazów.

 

Chilijscy hierarchowie zauważają, że w kraju doszło i niestety wciąż dochodzi do wydarzeń nie mających nic wspólnego z postulatami społecznymi i ekonomicznymi. Władze nie radzą sobie z protestami i trwającymi już kilka tygodni zamieszkami skierowanymi przeciwko coraz wyraźniejszym dysproporcjom społecznym w kraju. Chilijscy biskupi widząc pogłębiającą się bezradność i zmęczenie swoich rodaków wzywają do dialogu, który pomoże odbudować tkankę społeczną.

 

Obecne protesty społeczne to największy przejaw niezadowolenia Chilijczyków od upadku Pinocheta.

Oprócz Santiago ogromnych zniszczeń dokonano także w miastach takich jak Valparaiso i Concepcion. Do pilnowania porządku na ulice wysłano 10 tysięcy policjantów.

 

Chile to kraj bardzo bogaty, zmagający się jednocześnie z nierównościami społecznymi. Na północy znajdują się największe rezerwy miedzi na świecie. Chile stanowi także centrum handlu między Ameryką Łacińską a Azją. Umożliwia to jego doskonałe położenie na wybrzeżu Pacyfiku.

 

Źródło www.vaticannews.va

ChS


DATA: 2019-11-15 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie w tym stanowczość? Czy chodzi może o stanowcze wezwanie do dialogu?
7 miesięcy temu / sorcier
 
Szkoda, że nasi biskupi, a przynajmniej ich większość, nie potępiają profanacji, czarnych i tęczowych marszów, a gdy pobożny ksiądz broni przed profanacją Najświętszy Sakrament, potrafi znaleźć się arcybiskup, który mu grozi konsekwencjami. Już nawet nie wiadomo, jak to komentować. Jak człowiek Kościoła może działać przeciw Bogu Najwyższemu? Nie rozumie, że to Stwórca Świata, którego mimo najlepszych przyrządów, tylko maleńką część możemy zaobserwować? Kim jesteś, Człowieku, w stosunku do Boga? Prochem i niczym, a stajesz do walki z Nim, Ty, który zostałeś powołany do głoszenia Jego chwały. Stajesz w rzędzie sług szatana. Nie wiesz, że i szatan, choć potężny, również w zestawieniu z Bogiem jest jak proszek? Nie wiesz, jak będzie nagradzał swoje sługi po śmierci? Czy opłaca się narażać na potępienie dla zaszczytu, który nie wiadomo, jak długo będzie Twoim udziałem? Módlmy się o Ducha Pobożności dla polskich biskupów i rządu, niech ujrzą swe grzechy i nawrócą
7 miesięcy temu / :(
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.