DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Chile podąży za Argentyną? Lewackie pomysły zmian w „prawie aborcyjnym”

Chile podąży za Argentyną? Lewackie pomysły zmian w „prawie aborcyjnym”
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Chilijska lewica ośmielona sukcesem argentyńskich zwolenników „legalnej aborcji” ruszyła do ataku. Politycy z Partii Liberalnej postulują legalizację zabijania nienarodzonych do 14. tygodnia ciąży. Dzieje się to w kraju, gdzie jeszcze do 2017 roku obowiązywała pełna obrona życia. 

 

Vlado Mirosevic i Alejandro Bernales z Partii Liberalnej w Chile przygotowują ustawę ustanawiającą aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży. Po tym okresie kobieta mogłaby dokonać aborcji w przypadkach zagrożenia swojego życia, zagrożenia życia płodu i w przypadku gdy ciąża wynika z gwałtu. W tych to sytuacjach chilijskie prawo dopuszcza aborcję od 2017 roku. Można jej dokonać zasadniczo do 12 tygodnia.  

 

Zwolennicy zmian prawnych w Chile nie ukrywają swej inspiracji Argentyną. Tam też 14 czerwca izba niższa parlamentu opowiedziała się za ustawą legalizującą aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży.

 

Postulat polityków chilijskiej Partii Liberalnej wpisuje się w nasilenie nastrojów feministycznych i lewackich w południowoamerykańskim kraju. Symbolem przemian w Chile stał się transgenderowy aktor, uważający się za kobietę i występujący jako pod Daniela Vega. W tym roku pełnił on funkcję prezentera podczas ceremonii rozdania Oskarów.

 

Ponadto 6 czerwca w stołecznym Santiago odbyła się manifestacja feministek. Sprzeciwiały się one między innymi prekaryzacji (braku zabezpieczeń społeczno-ekonomicznych) u kobiet. Występowały także przeciw molestowaniu seksualnemu na uczelniach wyższych, których przypadki odnotowano w Chile. Swego rodzaju odpryski kampanii Me Too odnotowano również w Argentynie, Brazylii i Peru.

 

Jednak feministki nie ograniczają się do uzasadnionej walki z przemocą seksualną, lecz postulują także prawo do zabijania nienarodzonych. Liberalne media piszą o przełomie, jakim jest działalność ruchu feministycznego w katolickich i konserwatywnych krajach Ameryki Południowej, takich jak Chile.

 

Źródła: elciudadano.cl / bloomberg.com

 

mjend


DATA: 2018-06-22 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.