DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Chile: „nalot” władz na 4 diecezje. Zabezpieczono dokumenty dotyczące skandalu obyczajowego

Chile: „nalot” władz na 4 diecezje. Zabezpieczono dokumenty dotyczące skandalu obyczajowego
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Władze Chile – w ramach śledztwa w sprawie wykorzystywania seksualnego i domniemanego ukrywania przez biskupów przypadków nadużyć – przeszukały 4 diecezje.

 

Prokuratorzy poinformowali, że niespodziewane „naloty” miały miejsce w diecezjach Valparaiso, Chillan, Osorno i Concepcion. Z budynków należących do diecezji wyniesiono liczne dokumenty.

 

„Naloty” to pokłosie wydarzeń związanych z ujawnieniem na początku roku skandalicznych zachowań oraz decyzji hierarchów Kościoła w Chile. Dziś Kościół katolicki próbuje naprawić szkody wywołane fatalnymi działaniami duchownych skrywających nadużycia w Kościele chilijskim.

 

Na początku tego roku skandal pogłębił się wskutek niefortunnej wypowiedzi Franciszka. Ostatecznie papież przyznał się do „poważnych błędów w osądzie” i podjął kroki w celu naprawienia krzywd, w tym zażądał rezygnacji od każdego członka konferencji biskupów Chile.

 

Prokurator Emiliano Arias, który zlecił przeszukania, prowadzi około 20 śledztw dotyczących domniemanego molestowania seksualnego nieletnich przez grupę kapłanów w mieście Rancagua.

 

W ubiegłym miesiącu władze dokonały „nalotu” na siedzibę konferencji biskupów Chile w związku z nadużyciami popełnianymi przez członków Zakonu Braci Marystów. Ponadto chilijscy prokuratorzy niedawno wezwali arcybiskupa Santiago kardynała Ricardo Ezzatiego do stawienia się w sądzie i złożenia zeznań na temat domniemanego wieloletniego tuszowania nadużyć.

 

Prokuratorzy do tej pory oskarżyli w sprawie domniemanego wykorzystywania seksualnego nieletnich 167 osób, w tym siedmiu biskupów i 96 księży.

 

 

Źródło: cruxnow.com

AS

 

 


DATA: 2018-09-14 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu nadal nazywacie to "nadużyciami"? To po prostu są akty molestowania i gwałtu. To nie jest nadużycie! To obrzydliwa zbrodnia! Morderstwo duszy, wiary i zbezczeszczenie ciała.
ponad 1 rok temu / Rafael Aquarius
 
Nie wiem o jaką niefortunną wypowiedź Franciszka chodzi??? "Na początku tego roku skandal pogłębił się wskutek niefortunnej wypowiedzi Franciszka."
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Walka z Kościołem katolickim jest od zarania. Wrogowie używają wielu metod. Obecnie nie ma dnia aby na portalach laickich, niemieckich nie atakowano osoby duchowne.Każdy człowiek odpowie za swoje czyny przed Panem Bogiem . Nie jestem sędziom, Jednak od wielu lat nie ufam politykom, sędziom,policji dziennikarzom,lekarzom.Komu ufam, ufam Panu Bogu a z ludzi tu na ziemi ufam księżom,zakonnikom, zakonnicą bo to nasi apostołowie z woli Pana Boga. Mam już dosyć tego ciągłego mielenia aż do znudzenia tematu grzechu osób duchownych.Niech ci dziennikarze zajmą się swoimi grzechami a przestaną za pieniądze atakować Kościół.Minie nasze pokolenie i następne i tak do końca świata a Kościół będzie istniał, żadne moce piekielne go nie zwyciężą
ponad 1 rok temu / cichy
 
A co robił z patologią w Kościele świety Jan Pawel II ? Za jego pontyfikatu wiele spraw było zamiatanych pod dywan.
ponad 1 rok temu / Stanisław
 
Ta napewno w dokumentach znajdą odpowiedź życze sukcesu w tej walce z wiatrakami . Obawiam się czy infekcja homoseksualizmem i pedofilią nie zżarła już zbyt wiele i czy nie trzeba będzie odciąć ręki żeby zgnilizna nie atakowała reszty ciała
ponad 1 rok temu / X
 
A co papież robi...w tej sprawie, nic specjalnego. Pozoruje działania. Pięć lat miał na to.
ponad 1 rok temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.