DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Chile: lewicowi bojówkarze przerwali ingres arcybiskupa Santiago

Chile: lewicowi bojówkarze przerwali ingres arcybiskupa Santiago
Fot. You Tube Iglesia de Santiago

Bojówkarze lewicowych organizacji przerwali na kilka chwil ingres arcybiskupa Celestino Aósa, nowego metropolity Santiago, stolicy Chile. W trakcie uroczystości odbywającej się w stołecznej katedrze grupa intruzów wrzuciła przed ołtarz puste pojemniki po gazie łzawiącym w momencie kiedy wierni przystępowali do Komunii świętej.

 

Policji udało się dotychczas zatrzymać dwóch z łącznej grupy czterech sprawców incydentu. Ujętym mężczyznom postawiono już zarzuty zakłócenia ładu publicznego.

W trakcie inauguracyjnej homilii abp Aós przypomniał o trwających od kilku miesiącach niepokojach na ulicach głównych miast tego południowoamerykańskiego kraju. Hiszpański kapucyn, pracujący w Chile od 1983 r., wezwał wiernych do dawania świadectwa o Chrystusie swoim życiem, pomimo nieprzychylnych okoliczności.

- Przechodzimy przez niespokojny okres, naznaczony podziałami i atakami, niesprawiedliwością, kłamstwem i przemocą, które są przeciwne naszym chrześcijańskim przekonaniom, naszemu chrzcielnemu zobowiązaniu – powiedział arcybiskup Aós, który od 2014 r. przewodził chilijskiej diecezji Copiapó.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-01-13 20:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewica jest agresywna, nienawistna, ohydna i nietolerancyjna.
6 miesięcy temu / koala
 
Zaczęło się kilkanaście lat temu w Warszawie.
6 miesięcy temu / ena
 
W Chile istnieje powaźny problem niesprawiedliwego podziału dóbr i korzyści z rozwoju gospodarczego, sprawiający że pracująca i wytwarzająca dochód narodowy większą część społeczeństwa cierpi niedostatek. A bogaci się grupa wybrańców powiązanych z władzą.Wszystko to w społeczeństwie póki co mocno religijnym. Wypisz, wymaluj - jak w Polsce.
6 miesięcy temu / wniosek
 
Czyżby te nikczemności były zwiastunami "końca epoki" ? Wiele "znaków" jakby wskazywały na fazę eschatologiczną a wtedy ma się ujawnic szczególna moc zła,bezbożności,wrogości,odstępstw od wiary,zaburzeń w naturze i ukazanie się antychryst; wiele z tych czynników objawia się w każdej epoce. Także, apostoł św.Jana poucza iż przeciwnik Boga omami wielu i będzie nienawidził wszystkiego co ma związek z Bogiem. Nie chodzi tu o katastroficzną wizję strachu; gdyż zwycięstwo jest już przesądzone ale intensyfikacja objawień NMP a zwłaszcza sekret fatimski daje do myślenia; jest grożnym memento wiszącym nad światem - jest tylko jeden postulat: "Jeśli się nie nawrócicie"/.../ Matka Boża ostrzega że może nadejśc chwila,iż na nawrócenie będzie już za póżno. Chodzi o wielką stawkę zbawienie wieczne!
6 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.