DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Chile: lewackie bojówki Antify niemal doszczętnie zniszczyły i podpaliły kościół [ZDJĘCIA]

Chile: lewackie bojówki Antify niemal doszczętnie zniszczyły i podpaliły kościół [ZDJĘCIA]
Fotograf: JORGE SILVA, Archiwum: Reuters / FORUM

Zamaskowani wandale (najprawdopodobniej spod szyldu skrajnie lewicowej Antify), którzy brali udział w uczestnicy antyrządowej demonstracji w Santiago de Chile niemal doszczętnie zniszczyli XIX-wieczny kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej w centrum miasta.

 

Bandyci wtargnęli do świątyni, ponieważ jak początkowo tłumaczono, chcieli schronić się przed siłami porządkowymi. Szybko jednak okazało się, że z obroną nie ma to nic wspólnego.

 

 

Napastnicy zbudowali barykadę z kościelnych ławek, konfesjonałów, figur i obrazów wyniesionych ze świątyni i połamanych na kawałki. Barykada została następnie podpalona. Zniszczono m.in. figurę Chrystusa Króla, figurę Matki Bożej, a także obraz Jezusa Miłosiernego. Na zdjęciach zrobionych przez samych wandali widać wyraźnie, że niszczenie katolickich symboli sprawia im ogromną przyjemność.

 

 

W związku z tym wszystkim należy poważnie zastanowić się czy atak na katolicką świątynię nie był zorganizowaną akcją wrogów Kościoła, a rzekomą obroną przed rzekomym zagrożeniem.

 

 

 

Dziesiątki tysięcy ludzi demonstrowało tego dnia w różnych punktach Santiago de Chile przeciwko nierównościom społecznym i wzrastającym kosztom utrzymania, domagało się dymisji prezydenta Sebastiana Piñery i zmiany konstytucji. W ciągu trzech tygodni manifestacji zginęło już 20 osób, ponad tysiąc zostało rannych, a ponad 7 tys. aresztowano.

 

KAI, Twitter

TK


DATA: 2019-11-10 13:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piszesz że demolowanie kościoła to reakcja głupia i prymitywna. To jak nazwać twoją reakcję, gdy chichotałaś nad prześladowaniem niewinnych LUDZI - chrześcijan? Megagłupota i megaprymitywizm?
ponad 1 rok temu / @klik
 
Jeśli chodzi o rewolucję to stawiam na taką jak we Wenezueli jeszcze za czasów Chaveza.
ponad 1 rok temu / raz na wozie ra
 
No prosze,myślałem że działają tylko w Europie,a tu już prawdziwy internacjonalizm!hahaha! Zagadka: jak się nazywa jedyna organizacja terrorystyczna na świecie której nikt nie ściga?
ponad 1 rok temu / Alan
 
Tak wygląda i wyglądała w przeszłości dyktatura proletariatu - teoretycy komunizmu zawsze podkreślają, że żaden przewrót nie jest możliwy bez rewolucji.
ponad 1 rok temu / xyzabc
 
Wyznawcy paciamamby.
ponad 1 rok temu / newa
 
Tacy szaleńcy rozumieją tylko argumenty siłowe. Nie liczmy, że zdołamy się uchylić od bezpośredniej konfrontacji!
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.