DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Chile: Komunia święta ponownie na klęcząco. Wbrew działalności administratora apostolskiego

Chile: Komunia święta ponownie na klęcząco. Wbrew działalności administratora apostolskiego
fot. Magdalena i Tomasz Jodlowski/FORUM

W katedrze archidiecezjalnej w Santiago przez pewien czas wierni nie mogli przyjmować Eucharystii na kolanach. Odmawiał im tego administrator apostolski. To na szczęście uległo już zmianie.

 

Pod koniec kwietnia portal pch24.pl informował o poważnym skandalu, do jakiego doszło w katedrze w Santiago de Chile. Administrator apostolski bp Celestino Aós Braco OFM Cap odmawiał podczas mszy krzyżma świętego w Wielki Czwartek udzielania wiernym Komunii świętej. W sieci opublikowano transmisję z mszy, której hierarcha przewodniczył; widać było, jak kobiety i mężczyźni klękają celem godnego przyjęcia Pana Jezusa, ale… biskup im Go nie udziela. Wierni musieli wstać i przyjąć Ciało Chrystusa na stojąco. Z udzielaniem Komunii do ręki problemu nie było. Nie wiadomo, jaka była tego przyczyna.

 

Swoje zachowanie hierarcha jednak zmienił. Na stronie archidiecezji pojawiły się zdjęcia, które ukazują, jak abp Aós udziela Eucharystii klęczącej wiernej. Nie wiadomo, co stało się przyczyną tej naprawy. Czy hierarchę upomniała Stolica Apostolska, czy też rzecz uległa zmianie pod wpływem protestów lub braterskiego napomnienia katolików? Dobrze w każdym razie, że w Santiago de Chile ponownie stosuje się kościelne przepisy.

 

Bp Aós jest administratorem apostolskim archidiecezji Santiago de Chile od marca tego roku. Zastąpił kard. Ricarda Ezzatiego Andrello, który złożył na ręce Ojca Świętego swoją dymisję w związku z tuszowaniem przypadków nadużyć seksualnych. Hierarcha miał między innymi oferować mężczyźnie pieniądze w zamian za milczenie w sprawie gwałtu, jakiego miał dopuścić się na nim okryty złą sławą ks. Fernando Karadima.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-05-17 09:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W każdym naszym kościele dawniej były tzw balaski przy , których się klękało i Pana Jezusa się przyjmowało a tylko niepełnosprawni przystawali i też Pana naszego dostawali.
ponad 1 rok temu / baca
 
Do AH. Nie ma komentarzy, ponieważ przyjmowanie Najświętszego Ciała Pana Jezusa Chrystusa na rękę nie jest praktyką Katolicką.
ponad 1 rok temu / Cava
 
Dlaczego nie ma komentarzy, gdy kapłan odmawia udzielenia komunii na rękę?
ponad 1 rok temu / AH
 
Póki nie ma Mszy Wszechczasów i głoszenia zdrowej doktryny nie można mówić o sukcesie.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Coraz bardziej rozumiem biskupa Lefebvre'a. Skoro sodomici w Purpurach obsiedli Watykan to zrobią wszystko by zmienić i naukę Chrystusa i Tradycję Kościoła
ponad 1 rok temu / Darius
 
Można? Można! Tylko trzeba wysiłek w to włożyć.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.