DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Chile: 14-letnie dzieci będą mogły „zmienić płeć”? Kardynał krytykuje lewicową ustawę

Chile: 14-letnie dzieci będą mogły „zmienić płeć”? Kardynał krytykuje lewicową ustawę
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

Kardynał Ricardo Ezzati, arcybiskup Santiago de Chile skrytykował projekt ustawy o tożsamości płciowej, nad którym trwają prace w chilijskim parlamencie. Zakłada on możliwość zmiany płci przez dzieci, które ukończyły 14 rok życia.

 

Hierarcha skrytykował założenia lewicowej i rewolucyjnej ustawy, ale także zanegował skuteczność zawartych w projekcie przepisów. Stwierdził, że regulacje prawne nie odmienią natury ludzi. Dodał, iż nie wierzy, że zmiana personaliów osoby odmieni jej rzeczywistą tożsamość.

 

– Nadając kotu psie imię, nie uczynimy z niego psa – stwierdził kard. Ricardo Ezzati podczas uroczystości zorganizowanej na Papieskim Chilijskim Uniwersytecie Katolickim. Wypowiedź arcybiskupa Santiago de Chile spotkała się z krytyką środowisk homoseksualnych, a także niektórych polityków.

 

W poniedziałek 16 kwietnia w chilijskim parlamencie rozpocznie się ostatnia faza prac nad ustawą o tożsamości płciowej. Przewiduje ona, że dzieci, które ukończyły 14 rok życia, będą mogły poddać się „zabiegowi” zmiany płci.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2018-04-15 18:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"kara za każdy ruch człowieka" - mówisz, @baqs, o jakiejś swojej książce? Musi być smutna! Model zacytował Pismo Św. i daję Ci słowo, jest ono znacznie weselsze. Oczywiście pod warunkiem, że potrafię je rozumieć i nie dochodzę do wniosku, że jak coś mi się nie podoba, to musi to być nieprawda :)
3 miesiące temu / Eulalia
 
do baqs: by jechać szczęśliwie możesz tylko na "PRAWIE BOŻYM"- możesz do swojego samochodu zatankować paliwo stosowne ale możesz także z pychy Chanel5. Na którym pojedziesz? Możesz iść w góry szlakiem, możesz na przełaj. Możesz żyć bez zasad i czerpać z życie jak najwięcej bez umiaru - jak pijak który zawsze gasi pragnienie i co? Stalin, Hitler swoje totalitarne systemy oparli na filozofach i filozofii wykluczającej istnienie Pana Boga i dekalogu. W wyniku tego Hitler uśmiercił 10 milionów ludzi, komunizm od 1918 do 1990roku 100 milionów. Na którym jesteś etapie Ty??
3 miesiące temu / Model
 
sodoma i gomora, brak slow co sie dzieje na swiecie , jak niewinnych dzieci sie degeneruje.
3 miesiące temu / niko
 
Model - odstaw te książkę. Śmierć, krew, łzy, dla dorosłych i dzieci, szantaże emocjonalne wszechdobrego boga i kara za każdy ruch człowieka, którego sam wyprodukował bądź co bądź na swój obraz i podobieństwo. Aplikujesz te prawdy objawione swoim dzieciom do poduchy co wieczór? Ogarnij się chłopie
3 miesiące temu / baqs
 
Mat. 18:4,6 Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. Dzieci są ufne i wierzą dorosłym nawet gdy ich cel jest krzywdzenie dzieci ale kara za to przyjdzie bez względu jakie są fundamenty, narodowość twórców tych genderowych pomysłów.
3 miesiące temu / Model
 
Zdjęcie do artykułu jest boleśniejsze niż cała reszta.
3 miesiące temu / Eulalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.