DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Chciała chronić przed demoralizacją, została oskarżona o homofobię. Skandal na Akademii Muzycznej w Łodzi

Chciała chronić przed demoralizacją, została oskarżona o homofobię. Skandal na Akademii Muzycznej w Łodzi
FOT.William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Pracownik dydaktyczny łódzkiej Akademii Muzycznej nie zgodził się na prezentację dwóch utworów z prohomoseksualnego musicalu „Rent” podczas koncertu karnawałowego. Odpowiedzialna za spektakl studentka wystosowała skargę do władz uczelni, a na Facebooku opublikowała oświadczenie oskarżające pracownika naukowego o „homofobię” i „dyskryminację”.

 

Jak podkreśliła w oświadczeniu studentka AM w Łodzi Joanna Jaruga, „Utwor ten, [Weź mnie całą lub wcale – red.] jak i drugi utwor wykonywany przez dwóch gejów został wczoraj początkowo usunięty z koncertu Karnawał z Musicalem na AM w Łodzi, mimo wcześniejszej akceptacji Kierownik Katedry. Utwory zostały usunięte, ponieważ były w odczuciach Kierownik niesmaczne, a tematyka jest nieodpowiednia”.

 

„Po wielu godzinach negocjacji i sprzeciwie studentów, którzy zajęli stanowisko, że nie wystąpią na koncercie skoro uczelnia dopuszcza się dyskryminacji oraz homofobii koncert mial zostać odwołany” - napisała na Facebooku. Ostatecznie zgodzono się na prezentację utworów w języku angielskim. Pozostawiono też pierwotną choreografię.

 

Według relacjonującej zajście studentki „zostały również użyte słowa, że tematyka homoseksualna jest ok, ale nie do pokazywania publicznie, dodatkowo utwory nie pasują do tematyki karnawałowej, nawet muzycznie”. W związku z zaistniałą sytuacją, Jaruga postanowiła napisać oficjalne pismo do władz uczelni. „Jako studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, artystka oraz jako człowiek, nie zgadzam się na dyskryminacje ze względu na orientacje, rasę, wyznanie. Zostaną podjęte działania w tej sprawie, a ja obiecuję, że nie odpuszczę” - napisała na Facebooku.

 

Sprawa cały czas jest w toku, a uczelnia wystosowała oświadczenie, z którego później się wycofała. Stwierdzono w nim: „Nie była to chęć cenzurowania utworów, lecz działania zmierzające do poprawy jakości artystycznej przygotowanych prezentacji. Przyczyną zaistniałej sytuacji była krytyczna ocena artystyczna, którą pedagog wyraził pod adresem studenckich interpretacji dwóch prezentowanych numerów (…) Podczas próby pedagog nie zaakceptował formy scenicznej, w jakiej studenci przygotowali te utwory, dlatego zostały poprawione i po wprowadzeniu korekty wykonane na koncercie, zyskując na sile wyrazu i przekazie”.

 

- Gdzie my jesteśmy? Skoro studentka, domagając się propagowania neomarksistowskiej ideologii gender i LGBT (bo tak to widzę, a musical „Rent” jest tego wyrazistym przykładem), grozi pani profesor Akademii Muzycznej i donosi do władz uczelni, że jeśli nie przywrócą homoseksualnych i lesbijskich wątków w prezentowanym musicalu, to ona dopiero im pokaże… – zastanawia się w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Temida Stankiewicz-Podhorecka, krytyk teatralny.

 

Musical „Rent” opisuje rok życia grupy młodych artystów, walczących o przetrwanie w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku Lower East Side w epoce AIDS. Jest jednym z pierwszych dzieł scenicznych dotykających tematyki narkomanii, homoseksualności i transseksualizmu.

 

Piosenka „Weź mnie całą lub wcale” (ang. Take Me or Leave Me), która miała zostać wykonana podczas spektaklu, została określona przed pracownika dydaktycznego jako zawierającą treści „demoralizacyjne”. W utworze lesbijka zwraca się do swojej partnerki i prosi o zaakceptowanie "takiej jaką została stworzona". W tekście pojawiają się wątki erotyczne oraz próba normalizacji tendencji homoseksualnych.

 

Źródło: Facebook.com / tekstowo.pl / „Nasz Dziennik”
PR


DATA: 2020-03-03 14:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest właśnie anty-sztuka!!! Wiem co möwię bo skończyłam Akademię Muzycznâ,wstyd mi za tych ,ktörzy popierajá lgbt
29 dni temu / Bar
 
Jak widać cenzura jest czasem potrzebna, czy tak?
28 dni temu / A jednak!
 
A jeśli studentka puści bąka i bedą chieli wywietrzyc salę, to też się nie da, bo to dyskryminacja i bąkofobia?
28 dni temu / sp
 
Powinni odpowiedzieć studentce, że nie bronią jej wyznawać co tam sobie chce i mieć jakie chce wartości, ale tu jest Polka, kraj chrześcijański i władze uczelni życzą sobie aby spektakl był dostosowany do wiary i przekonań większości. W takim spektaklu dla ogółu studentów nie można można prezentować ideologii mniejszości poprzez narzucanie jej większości odbiorców o innych poglądach. Jak chce to niech się postara o osobny spektakl i tam niech sobie promuje co chce i dla kogo chce, a nie narzuca większości ideologię mniejszości.
29 dni temu / kinko
 
Bezczelni ci studenci. Pełzająca rewolta realizowana rękami zmanipulowanych dzieciaków. Współczucie dla Pani Profesor i szacunek za odwagę. Trzymać i nie odpuszczać.
29 dni temu / Matka Polka
 
A to że pracownik dydaktyczny jest dyskryminowany to nikogo nie obchodzi. Chrystofobia.
29 dni temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.