DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Chciał ograniczenia dostępu do broni w UE, sam robił interesy na jej nielegalnej sprzedaży

Chciał ograniczenia dostępu do broni w UE, sam robił interesy na jej nielegalnej sprzedaży
REUTERS / FORUM

Belgijska policja zatrzymała Jean-Luca Stassena za nielegalną sprzedaż broni, którą miał niszczyć. Jest on oskarżony o „fałszerstwo, posługiwanie się fałszerstwem i malwersacje”. Urzędnik był gorącym orędownikiem ograniczania dostępu do broni palnej w UE.

 

Kim jest Stassen? Urodzony w 1957 roku, mieszkający obecnie w Sprimont mężczyzna od wielu lat jest zaangażowany w akcje ograniczania dostępu do broni i jej ścisłej kontroli. Jest ekspertem ONZ i Unii Europejskiej. Organizatorem i uczestnikiem wielu konferencji propagujących idee szkodliwości dostępu do broni dla mieszkańców Unii. To on był inicjatorem belgijskiej ustawy z 2006 roku zwanej Onkelinx, która ustaliła ścisłe zasady  kontroli broni palnej, rejestracji jej pochodzenia, sprzedaży i kontroli dobrego działania broni osobistej.

 

Jen-Luc Stassen jest także szefem belgijskiej delegacji w Stałej Międzynarodowej Komisji Broni Palnej, oficerem policji do spraw kontroli handlu bronią w Belgii, członkiem wielu grup eksperckich (głównie dla ONZ i Unii Europejskiej). Jest ponadto członkiem komisji egzaminacyjnej dla rusznikarzy i sprzedawców broni, członkiem belgijskiej Rady Konsultatywnej Broni.

 

W 2004 roku Stassen został powołany na dyrektora, podległej ministerstwu sprawiedliwości, autonomicznej instytucji zajmującej się niszczeniem broni skonfiskowanej przez policję. Firmy, istniejącej od 128 lat, którą teoretycznie kontroluje komitet złożony z przedstawicieli największych rusznikarzy.

 

Problem w tym, że jej dyrektor, zamiast niszczyć broń, odkładał dla siebie co cenniejsze  egzemplarze i fałszując rejestry, sprzedawał je nielegalnie na czarnym rynku. Od 2010 roku miał upłynnić w ten sposób, aż 260 sztuk broni.


FLC


DATA: 2016-11-08 08:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

podwojnie wygrany - poparcie i uznanie lewackiego srodowiska dajace dostep do urzedow i kasy oraz wyzsze ceny bo brak konurencji i pewny popyt ze strony przestepcow na handlowana przez niego bronią. Europejski zaklamany lewus pełną gebą
ponad 4 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.