DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Chcesz skorzystać z Internetu w Pendolino? To kosztuje miliony!

Chcesz skorzystać z Internetu w Pendolino? To kosztuje miliony!
fot.Travelarz/wikimedia.commons

Genialny pomysł zakupu drogich pociągów Pendolino odbija się czkawką władzom PKP. Mimo, że pierwsze takie pociągi wyjechały na polskie tory pod koniec 2014 roku, do dzisiaj nie posiadają one Internetu bezprzewodowego. Dlaczego?

 

Oficjalnie władze PKP Intercity wyjaśniają, że nie mogą sobie pozwolić na wycofanie taborów z ruchu, by zamontować odpowiednie urządzenia. Nie brzmi to jednak wiarygodnie, szczególnie że w czerwcu pierwsze pociągi Pendolino pojadą na przegląd, dokonywany zresztą przez producenta, firmę Alstom. Wówczas i tak zostaną wyłączone z ruchu.

 

O co więc chodzi? Jak podaje portal rmf24.pl, PKP Intercity nie może porozumieć się w sprawie zainstalowania w pociągach Internetu bezprzewodowego z producentem Pendolino. Prezes PKP przyznaje, że jeśli odpowiedni sprzęt miałby być montowany przez producenta, to w grę wchodzą „miliony euro”.

 

Tak została bowiem skonstruowana umowa z firmą Alstom. PKP Intercity jest skazane na to, by właśnie producent Pendolino montował sprzęt niezbędny do uruchomienia Internetu bezprzewodowego, w innym razie bowiem, w przypadku naruszenia konstrukcji pociągów przez PKP, tabory utracą gwarancję.

 

Pendolino miały stać się symbolem skoku cywilizacyjnego. Tymczasem nie są w stanie dostarczyć usługi, powszechnie udostępnianej we wszystkich nowoczesnych pociągach. PKP Intercity zapowiada, że będzie szukać rozwiązań, by udostępnić Internet w Pendolino, a równocześnie – jak mówi prezes Krzysztof Mamiński – „nie ingerować w konstrukcję pociągu”.

 

Jak to możliwe? PKP Intercity zapowiada, że podróżujący Pendolino będą mogli korzystać z Internetu pod koniec tego roku, czyli po trzech latach od zakupu taborów.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged


DATA: 2017-05-28 09:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Stefan:Masz zupełną rację. Ale ONI przeca nikogo nie skarzą. Chyba wiesz już :( (a jeśli to tylko akcja PR).
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Przecież pendolino to korupcyjny przekręt. Śmierdzi na kilometr. Kto wziął łapówki, żeby to badziewie wcisnąć Polsce? No a kto był ministrem, dyrektorem generalnym PKP, premierem?
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Skoro PiS jest nastawiony tak bojowo i rozliczeniowo, dlaczego nie drąży sprawy zakupu Pendolino? Przecież to jawna niegospodarność i szastanie publicznym groszem, żeby nie powiedzieć złodziejstwo (na pewno poszły jakieś łapówki), za które ktoś powienien wylądować za kratami, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie da się u nas tymi pociągami jeździć zapowiadane 250 km/h. Teraz jeszcze ten internet. Kpina. To samo jest z ceną za gaz, płacimy o 50 dolarów drożej nawet od Ukrainy (gdzie niby Ruscy toczą wojnę), nie wspominając krajów zachodnich. Czy ktoś słyszał, żeby w ogóle ta sprawa była przynajmniej w planach do wyjaśnienia. Toż to kryminał dla Pawalaka i spółki powinien być. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Każdy domorosły instalator nie miał by trudności z zainstalowaniem bezprzewodowego internetu. A tu trzeba za grube miliony sprowadzać fachowców od Pendolino, no tak bo tych fachowców trzeba wysłać najpierw na szkolenia jak to się robi.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Jak to pięknie brzmi"Pendolino miały stać się symbolem skoku cywilizacyjnego" za PO/PSL można porównać do stwierdzenia " stoimy nad przepaścią robimy krok naprzód"
ponad 2 lata temu / Natalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.