DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 13  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Chcesz pokoju, szykuj się do wojny!


Większymi wrogami pokoju niż bezmyślni barbarzyńcy, stosujący czy to bejsbolowy kij, czy ładunek wybuchowy jako główne środki rozwiązywania problemów, są tylko ludzie o naiwnym przeświadczeniu, że wszyscy na świecie chcą dobrze. Utrzymują oni, że nawet z najbardziej agresywnym bandytą wystarczy porozmawiać, aby go przekonać, że przemoc nie prowadzi do niczego dobrego, a zaraz stanie się on człowiekiem cnotliwym.

Co łączy obie te grupy? Ci pierwsi nie cofną się przed niczym dla zaspokojenia swoich zwierzęcych instynktów, a ich żądza krwi i furia popycha ich do największych zbrodni. Nie ma dla nich żadnych barier – użyją wszystkich środków, aby osiągnąć swoje cele.

Drudzy, upojeni sentymentalną i łzawą wizją świata bez przemocy i walki, zapłacą każdą cenę za ułudę pokoju, byle tylko nie stanąć przed koniecznością użycia siły przeciwko złu. Są w stanie zgasić światło rozumu i uwierzyć w największe absurdy, by śnić utopię o możliwości pojednania dobra ze złem. Nie cofną się przed najdalej posuniętymi kompromisami moralnymi, aby zapewnić sobie choćby mglistą perspektywę pokoju. Nader łatwo stają się wówczas trybami w maszynerii antychrześcijańskiej Rewolucji, która z premedytacją wykorzystuje ów lęk wielu chrześcijan przed koniecznością walki i zaszczepia fałszywą wiarę w to, że przy pomocy nauki i postępu technicznego uda się stworzyć raj na ziemi.

Ta zaś wiara zasadza się na przekonaniu, że człowiek jest samowystarczalny i, na przekór nauczaniu Kościoła, nie podlega skutkom grzechu pierworodnego i własnych grzechów. W myśl tej trwającej co najmniej od czasów Oświecenia herezji, człowiek dąży do wyeliminowania wszelkiego cierpienia i bólu, aby przedłużyć życie w nieskończoność i żyć na tym świecie w republice powszechnej szczęśliwości i pokoju. Tymczasem, jak pisze prof. Plinio Corrêa de Oliveira, na drodze tejże utopii staje mundur policjanta czy żołnierza, będący potwierdzeniem istnienia wartości, za które można oddać własne życie, oraz zasad moralnych, ponieważ wojskowość opiera się na pojęciach honoru i użycia siły w służbie dobru, zwróconej przeciw złu. W konsekwencji więc Rewolucja na kolejnym etapie budowania raju na ziemi zwalcza prestiż policji i wojska, ponieważ ich istnienie pośrednio potwierdza nauczanie Kościoła o grzechu i złu oraz konieczności walki z nimi.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Po lockdownie „odkryliśmy nową eklezjologię, może nawet nową teologię i nową posługę” – oznajmił biskup Mario Grech, od niedawna sekretarz generalny Synodu Biskupów.

 
 

Brzmienie projektu ustawy zakazującej terapii reparatywnej w przypadku osób, które walczą z niechcianym pociągiem seksualnym do osób tej samej płci, nie pozostawia miejsca na wolność religijną – ostrzegają kanadyjscy biskupi. Tamtejszy episkopat zwrócił uwagę, że w świetle nowego projektu prawa przestępstwem mogą się stać prywatne rozmowy między rodzicami i ich dziećmi nt. ludzkiej seksualności. 

 

Włosi ponownie wyszyli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko projektowi prawa o tzw. homotransfobii. Szykowane przez rząd przepisy przewidują surowe kary za szeroko rozumianą „dyskryminację” osób LGBT.

 

Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych musi się zmienić. Są inne priorytety. Nie będzie więcej środków na rozbudowę floty lotniskowców ani dodatkowych środków na kosztowne stare systemy. USA muszą przygotować się na asymetryczne zagrożenia ze strony Chin czy Rosji – sugeruje była sekretarz stanu Hillary Clinton, która, jak się spekuluje, mogłaby powrócić na wysokie stanowisko w administracji prezydenckiej, gdyby wybory wygrał Joe Biden.

 

Na skutek spadku liczby zakażeń koronawirusem premier Australii Daniel Andrews zmniejsza restrykcje dotyczących wspólnych zgromadzeń. Restauracje, biblioteki i puby mogą wznowić swoją działalność w znacznie szerszym zakresie niż kościoły.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.