DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Amerykańscy żołnierze jadą na Ukrainę

Chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Amerykańscy żołnierze jadą na Ukrainę
By English: Capt. Thomas Cieslak [Public domain], via Wikimedia Commons

P​onad 150 żołnierzy amerykańskiej 101. Dywizji Powietrznodesantowej (Air Assault) w połowie kwietnia zostanie rozmieszczonych na Ukrainie. Przez dziewięć miesięcy będą doradzać i pomagać ukraińskim siłom zbrojnym w dalszym rozwijaniu Centrum Szkolenia Walki w Jaworowie, w zachodniej Ukrainie – poinformował Pentagon.

 

Inicjatywa znana jako Wspólna Wielonarodowa Grupa Szkoleniowa - Ukraina (JMTG-U) trwa od 2015 r. i ma na celu przyczynienie się do zwiększenia zdolności Ukrainy w zakresie obrony wewnętrznej i zdolności szkoleniowych. Żołnierze zastąpią 278. Pułk Kawalerii Pancernej Tennessee National Guard, który przybył na Ukrainę zeszłego lata.

 

Grupa zadaniowa 2BCT będzie składała się z żołnierzy z każdego z siedmiu batalionów i zostanie rozmieszczona jako „grupa zadaniowa Carentan”, nazwana na cześć bitwy pod Carentanem we Francji, wyzwolonej przez żołnierzy 502. Pułku Piechoty w ramach operacji D-Day 6 czerwca 1944 r. W tym roku przypada 75. rocznica D-Day, a rozmieszczenie JMTG-U oznacza powrót 502. Pułku do Europy.

 

„502. Pułk Piechoty jest sercem tej brygady, a od inwazji normandzkiej do brygady berlińskiej mamy głębokie korzenie z naszymi europejskimi sojusznikami” – komentował płk Joseph E. Escandon, dowódca 2BCT. - Ta misja odgrywa ważną rolę w przyczynianiu się do bezpieczeństwa całej Europy. Żołnierze Task Force Carentan są gotowi podzielić się swoją rozległą wiedzą i doświadczeniem szkoleniowym. Cieszymy się na rozwój tego strategicznego partnerstwa z UAF, gdyż uczymy się też dzięki ich perspektywie i wiedzy – dodał.

 

Żołnierze TF Carentan będą kierować wysiłkami JMTG-U, a także pomagać w rozwoju kadry ukraińskich sił zbrojnych, zasięgów i obszarów szkoleniowych, zapewniać realistyczne szkolenia w ramach interoperacyjności NATO. W 2020 r. Ukraińcy mieliby samodzielnie przejąć pełną odpowiedzialność za szkolenie w Centrum Szkoleniowym w Jaworowie.

– Większość rozmieszczonych żołnierzy to liderzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w nadzorowaniu i prowadzeniu trudnych, realistycznych treningów - powiedział ppłk Robert Tracy, dowódca 1. batalionu, 502. Pułku Piechoty i starszy dowódca TF Carentan. - Spodziewam się, że będzie to świetna okazja do podzielenia się doświadczeniami z naszych własnych centrów treningowych, a także zdobycia cennych informacji od UAF, które uczynią brygadę uderzeniową bardziej sprawną siłą – dodał.

 

Wsparcie szkoleniowe ma pomóc w reformie ukraińskiej armii. Amerykanie zapewniają, że żołnierze uczestniczący w misji będą na Ukrainie wyłącznie w celach szkoleniowych i doradczych. Nie będą aktywnie zaangażowani w działania wojenne na obszarach konfliktu z siłami prorosyjskimi.

 

W maju Stany Zjednoczone planują dostarczyć do naszego sąsiada pociski przeciwpancerne Javelin. Amerykanie stworzyli na Ukrainie nie tylko Centrum Szkoleniowe w Jaworowie, ale także centrum szkoleniowe dla komandosów.

 

Amerykańskie ręczne przeciwpancerne pociski FGM-148 już są z powodzeniem wykorzystywane przez ukraińską armię – podkreśla generał Curtis Scaparrotti, szef amerykańskiego dowództwa europejskiego i naczelny dowódca NATO w Europie.

 

Pociski FGM-148 zostały uznane za „obronną pomoc śmiercionośną”, gdy zostały sprzedane na Ukrainę, z zastrzeżeniem, że mają być one używane na wypadek odrodzenia się konfliktu, a nie w celach ofensywnych.

 

Generał Scaparrotti zapewniał w Senacie, że pociski Javelins nie zostaną rozmieszczone w regionie Donbasu, ale już samo ich posiadanie przez Ukrainę budzi respekt wśród Rosjan z powodu zagrożenia dla czołgów T-72.

 

Dowódca EUCOM powiedział, że Ukraina prosi także o pomoc w innych dziedzinach, w tym o wsparcie dla systemów przeciw-bateryjnych w celu pokonania pośredniego ognia wroga, systemów snajperskich, granatników, amunicji, a nawet pomoc w tworzeniu bezpiecznej sieci komunikacyjnej.

 

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie stale odnotowuje przypadki łamania zawieszenia broni w wschodnich regionach Doniecka i Ługańska, gdzie wciąż giną ludzie.

 

Konflikt jest obecnie wstrzymany, ale gdy miały miejsce poważne bitwy, zachodni i ukraińscy urzędnicy skarżyli się, że rosyjskie czołgi T-72BM, o których wiadomo, że nie zostały wywiezione, były używane dla wsparcia separatystów. Systemy amerykańskie mają powstrzymać dalszą agresję.

 

– Innym ważnym obszarem zainteresowania Amerykanów powinna być pomoc dla ukraińskiej marynarki w obronie Cieśniny Kerczeńskiej – podkreślił gen. Scaparrotti.

 

Ukraińska marynarka wojenna „nie jest duża, biorąc pod uwagę część floty, którą Rosja przejęła, kiedy zaanektowała Krym” tłumaczył kongresmenom gen. Scaparrotti. – I właśnie stracili kilka statków, także w Cieśninie Kerczeńskiej. Sądzę więc, że istnieją obszary, w których możemy pomóc im odbudować marynarkę – dodał.

 

Emerytowany generał porucznik Ben Hodges, poprzednik Scaparrotiego z lat 2014-2017, w dużej mierze zgodził się z zaleceniami swego następcy. Dodał jednak, że „ukraiński rząd musi wykonać jakąś realną pracę, aby zapewnić przejrzystość własnego budżetu obronnego, dokonać przeglądu swojego przemysłu zbrojeniowego. Są w stanie produkować karabiny snajperskie i inne systemy broni” – mówił.  

 

Źródło: defence-blog.com / eur.army.mil / militarytimes.com

AS


DATA: 2019-04-14 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do Krisbac: Też tak uważam. Gdyby polska wybiła się na niepodległość i samodzielność to by nawet piekło się zatrzęsło ze strachu. Dlatego naszym, Polaków jedynym wyjściem jest pełna Intronizacja Pana Jezusa Chrystusa na Króla Polski, jako testament ślubów Jana Kazimierza we Lwowie. Wtedy przyszło ocalenie z Potopu Szweckiego, teraz przyszłoby ocalenie od potopu potężniejszego niż tamten, nawet nazwy nie umiem wymyślić, bo tyle plag nas zalało. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / Yamamoto
 
USA pakuje 60% PKB na zbrojenia nie poto żeby sobie to wszystko oglądać na paradach dla małych dzieci. Miliardy pocisków, bombowce, helikoptery, lotnistkowce, karabiny maszynowe i różnego rodzaju sprzęt wart miliardy dollarów zalega w bazach i magazynach a nowsze wersje pchają się na rynek i producenci domagają się za tpo wszystko zapłaty. Cały ten złom musi być zużyty by nowy mógł go zastąpić. Tak działa gospodarka USA i z tego żyje. Dlatego muszą być "wojny o pokój" i "misje stabilizacyjne" by dollar mógł się dalej obracać. Dlatego tak bardzo ważnym jest dla stabilizacji by były jeszcze obok dolara dwie waluty by wszystkie trzy trzymały się za fraki. Trójpodział władzy dokładnie jak nowoczesny parlamentaryzm. Jankesi dużo fandzolą o konkurencyjności a sami nie chą być konkurencyjni. Hipokryci.
6 miesięcy temu / Krzysiek
 
Dzisiejsza Rosja okupuje: Ukrainę, Mołdawię Naddniestrze, Armenię, Gruzję Abchazja, Osetia, Azejberdżan, Czeczenię, Tadżykistan, Kirgistan, Syrię, Libię,Czad,Sudan, Wenezuelę.
6 miesięcy temu / Dla ruskich mon
 
Jaworów leży obecnie w Republice Ukraaińskiej, tuż przy obecnej wschodniej granicy polskiej. NA UKRAINIE leży Zaporoże. Inna rzecz, czego szukają tam jankesi.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Do amerykanofili i rusofili- Jedno i drugie państwo są siebie warte. USA- siedlisko działalności największych ośrodków masońskich z ludźmi takimi jak Soros, gniazdo kultów satanistycznych i masskulturowej deprawacji, gdzie przez tzw. aborcję morduje się około milion dzieci rocznie. I Rosja, gdzie abortuje się niewiele mniej dzieci, gdzie Związek Radziecki jest publicznie i bezwstydnie opiewany, gdzie truchło Lenina jest traktowane jako narodowa relikwia. Mam do was ludzie pytanie, jeśli prowadzicie ten spór na serio- czy jedynym wyborem jaki ma podejmować Polska jest, którego alfonsa sobie wybrać, aby się dla niego prostytuować?! Czy może jednak można, jak przed XVIII w. postawić wszystko na Pana Boga, zamiast na ziemskie mocarstwa wschodnie, czy zachodnie? Czy nie powinniśmy wrócić do czasów, kiedy w symbolach narodowych mieliśmy hasło "Jeśli Bóg z nami, któż przeciw nam" ?!
6 miesięcy temu / krisbac
 
Zdaje się, że "nasi wspaniali sojusznicy" koniecznie chcą wywołać wojnę. Pytanie tylko między kim, a kim? Ukrainą, a nami? Ukrainą, a Rosją? Między nami, a Rosją o Ukrainę? USA to bankrut. Potrzebują pieniędzy, dlatego wciskają nam za wielką kasę byle złom, a rząd to przyklepuje. Wiadomo, że największe fortuny zbija się na wojnie, więc Amerykanom koniecznie jest taka potrzebna. Tak jak dorobili się na II WŚ, tak teraz postanowili chyba wywołać III.
6 miesięcy temu / karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.