DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Chcesz dużo zarobić? Inwestuj ... we francuskie wina

Chcesz dużo zarobić? Inwestuj ... we francuskie wina
fot.ninetyone/sxc.hu

W niepewnych finansowo czasach coraz więcej osób stara się ulokować swoje pieniądze tam, gdzie zysk jest najpewniejszy. A co jest najlepszą inwestycją? Okazuje się, że nie złoto czy gra na giełdzie, ale właśnie francuskie wina. Tak przynajmniej wynika z raportu Wealth Solutions.

 

Według badań najlepiej inwestować w wino przez okres pięciu lat. Od 1987 roku notowano wyłącznie dodatnią roczną stopę wzrostu tego rodzaju inwestycji, czego nie można powiedzieć o innych rynkach. W tym okresie tylko 57% lokat w złocie przynosiło zyski. Jeśli chodzi o indeksy Dow Jones wzrost zanotowano w 90% przypadków, Footsie – 81%, a w przypadku hongkońskiego indeksu Hang Seng – 76%.

 

Co więcej, zyski z wina były bardziej imponujące od innych. W badanym okresie średnia roczna stopa wzrostu wynosiła 13%, podczas gdy w przypadku złota średni zysk wyniósł 5%, a w przypadku indeksu Dow Jones 10%, Footsie – 8%. Większe zyski przyniosły tylko inwestycje w indeks Hang Seng – 16%.

 

Według analityków z  Wealth Solutions tak dobre wyniki biorą się z rządzących rynkiem praw popytu i podaży. Głównymi nabywcami są kolekcjonerzy i konsumenci, dzięki czemu ceny win są na wysokim poziomie. Produkcja najlepszej jakości win jest ograniczona, kolejne roczniki są konsumowane stopniowo, jeśli dodać do tego duże zainteresowanie na świecie winami z Bordeaux to można liczyć na sukces.

 

Krzysztof Maruszewski Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych uważa, że nadchodzi nowa fala wzrostów cen, która powinna się utrzymać na rynku przez kilka lat. Według niego dobrze jest zainwestować w rocznik 2011, choć nie jest tak dobry jak dwa poprzednie, ale też cena jest bardziej przystępna. Dzięki temu wina te zapewne będą się cieszyć dużą popularnością wśród konsumentów i mogą przynieść spore zyski inwestorom.

 


Iwona Sztąberek

Źródło: www.money.pl


DATA: 2012-06-12 14:14
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.