DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Chcemy ścigania za „Diabły”! Powstrzymajmy bluźnierczy spektakl [PETYCJA]

Chcemy ścigania za „Diabły”! Powstrzymajmy bluźnierczy spektakl [PETYCJA]
Źródło: www.powstrzymajdiably.pl

Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris uruchomił zbiórkę podpisów pod apelem do Prokuratora Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie Łukasza Osińskiego w sprawie „wszczęcia postępowania wobec osób odpowiedzialnych za wystawienie” skandalicznego, bluźnierczego i profanacyjnego spektaklu „Diabły” w Teatrze Powszechnym oraz autorów „Klątwy”, którzy nie doczekali się procesu za swój czyn. Protest można podpisać na stronie powstrzymajdiably.pl.

 

Osoby podpisujące petycję informują prokuratora Osińskiego, że spektakl „Diabły” wywołał u nich oburzenie. „Wygląda na to, że dyrekcja teatru, który jeszcze kilka lat temu szczycił się misją szerzenia kultury wysokiej, znów postanowiła zakpić sobie z osób wyznających religię katolicką. W treści spektaklu, który szokuje widzów obscenicznymi scenami seksualnymi, znajdują się dialogi i gesty, które niewątpliwie profanują osobę Matki Bożej oraz nawołują do nienawiści wobec katolików” – czytamy w liście skierowanym do Prokuratora Okręgowego Warszawa – Praga. Z kolei strona powstrzymajdiably.pl podaje, że profanacja Najświętszej Maryi Panny odbywa się za publiczne pieniądze.

 

Sygnatariusze petycji zauważają, że w tym samym Teatrze Powszechnym zaprezentowano bluźnierczą „Klątwę”, a „pomimo petycji i protestów szerokiego grona widzów zniesmaczonych widokiem wulgarnych scen i urażonych profanacją symboli religijnych, spektakl nie tylko nie został zdjęty z repertuaru Teatru Powszechnego, ale wystawiono go także w innych polskich miastach”.

 

„Uważam za skandaliczny fakt, iż spektakl Klątwa nie doczekał się reakcji ze strony Prokuratury Okręgowej Warszawy-Pragi w Warszawie w postaci przedstawienia zarzutów osobom odpowiedzialnym za popełnienie niewątpliwego przestępstwa z art. 196 oraz art. 257 Kodeksu karnego. Projekt Diabły jest skutkiem tej bierności, którą skwapliwie wykorzystała dyrekcja Teatru Powszechnego proponując widzom kolejne widowisko, w trakcie k profanuje się szanowane ważne dla chrześcijan symbole” – czytamy w liście, którego treść trafi także do wiadomości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

 

Osoby podpisujące petycję do prokuratora Osińskiego domagają się do niego „wszczęcia postępowania wobec osób odpowiedzialnych za wystawienie obu wulgarnych spektakli, który narusza nie tylko prawo, ale także dobre obyczaje i moralność, a jego treść nie licuje z powagą szanowanej instytucji kultury”.

 

Aby podpisać petycję należy kliknąć TUTAJ. Zapraszamy do udziału w akcji!

 

 

 

Źródło: www.powstrzymajdiably.pl

 

 


DATA: 2020-01-27 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ryś nazywa rząd "katolickim", a ty twierdzisz że ma rację. Obudź się.
28 dni temu / @pl
 
@Ryś ma rację. Głosują na PiS, popierają Diabły, do kościoła biegają, chyba wiedzą co robią. Są dorośli.
28 dni temu / pl
 
O co tyle chalasu nie chcesz nie oglądaj i nie słuchaj i nie zabraniaj innym bo to co się wypisuje to już fanatyzm religijny jeszcze parę ostrych wypowiedzi a ci nawiedzeni oglosza święta wojnę to już paranoja
28 dni temu / Brayan
 
Nie dopisałeś, że rząd daje NASZE pieniądze.
28 dni temu / @Ryś
 
A gdzie biskupi
28 dni temu / Olek
 
Ekhm, wolność slowa słowa?
28 dni temu / Gal Anonim
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.