DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Już podmienić pamiętam rozmowy z babcią gdy znalazłam mszalik przedsoborowy jej tęsknotę za starą liturgii prubowała to sobie wytłumaczyć że to po to by ludzie rozumieli...
8 miesięcy temu / X
 
Nadchodzi Sodoma! Do walki z nią!!!
8 miesięcy temu / Jan
 
Vera bardzo dziękuję za ciekawy wpis. Warto go powielać. Tak właśnie REAGUJĄ księża w rozmowie z wiernymi , którzy mają wiedzę o zniszczeniu K.K. i budowaniu nowej wspólnoty religijnej. MASKI SPADAJĄ - to nie są słudzy Pana Boga. Warto samemu sprawdzić. Takie doświadczenie albo >zabija< albo bardzo WZMACNIA naszą wiarę. Większość wiernych /niedzielniaków/ nie ma pojęcia o tak ważnej sprawie jak likwidacja Świętego Oficjum czy zniesienie Indeksu ksiąg zakazanych. Nawet nie zauważają , że w Kościele nie głosi się Kazań i nie uczy Katechezy Kościoła Katolickiego. Babciom i dewotkom dokłada się nowych modlitw dla wypełnienia czasu a młodzież i dzieciaki ewangelizuje radośnmie po nowemu. Babcie /starsze pokolenie/ wymrze a młodzi będą "tańczyć w kościele ku uciesze diabła i dawać przedstawienia. Nie ma POWAGI DLA SACRUM. Kto zaprotestuje jest wyrzucany z Kościoła nawet straszony Policją i sądem. Pozdr.
8 miesięcy temu / iskierka . ver
 
Ks. N. Barbara w artykule opublikowanym w 1974 r. przytacza swą rozmowę z kardynałem Danielou: "Eminencja na pewno przypomina sobie wyczyny ?Gangu Bonnot'a? z początków stulecia?". ? "Tak". ? "Co Eminencja pomyślałby o władzach cywilnych w tamtym okresie gdyby w czasie kiedy ?Gang Bonnot'a?był najaktywniejszy zdecydowały się one zlikwidować żandarmerię i policję miejską oraz zalecały obywatelom by nie zamykali drzwi?". ? "Dlaczego ksiądz zadaje mi to pytanie?". ? "Ponieważ teraz nastał czas kiedy ?Gang Bonnot'a? szaleje wewnątrz Kościoła, gdyż Władza zniosła Indeks, Święte Oficjum i przysięgę antymodernistyczną oraz zachwala otwarcie na świat i dialog z wszystkimi wrogami wiary". - Jaka była odpowiedź kardynała? Powstał i zakończył naszą rozmowę.
8 miesięcy temu / vera
 
Goscio mówi ze Kościoła nie chcą zniszczyć żeby zachować wpływy,wiarę chcą zniszczyć.Tyle że jak zniszczą wiarę to po co Kościół?
8 miesięcy temu / JKJ
 
Ad czloax, nie ma tu mowy o tym, że przemogą. Taki mają plan.
8 miesięcy temu / Terezjusz
 
A słowa Chrystusa: "nie przemogą"?
8 miesięcy temu / czloax
 
To już się stało. Synod amazoński, poprzedni synod, obecny biskup Rzymu to są rezultaty a nie przyczyny- to musiało przyjść. Dziś nikt już nie ma wątpliwości że decydujące było to co działo się po II Soborze Watykańskim. Nowy ryt, wolność religijna, ekumenizm- 3 ciosy w samo serce.
8 miesięcy temu / roman
 
Jedna poprawka> Nie "chcą" ale już "podmienili" - czas dokonany.
8 miesięcy temu / iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.